Garais HEAVEN GREY albuma prezentācijas koncerts

18. jūnija vakarā "Melnajā Piektdienā" ... āžzz ... da piecas mūzikas vienības spēlēja HEAVEN GREY jaunā albuma "Falling Mist" atrādīšanas reizē. Turpat vai līdz rītam.

Loģiski, tai vakarēšanā visas klātesošās mūzikas komandas bija noangažētas no trakmetāla lēnākā gala. Draudzība un apmēram vienāda mūzika. Tādu vājprātību izpaudumi bija mēreni. Un skatītāji pieplūdums - arīdzan neliels. Vasara, sekojošā darba sestdiena jau pie nākamā saules lēkta, recesija, vispārējs apnikums ... vai. Karsēju tieši tik daudz, lai "...piektdienā" būtu, kur brīvi izplest elkoņus un padzert patiešām lētu alu...

Koncertu ievadīja SACRAMENTAL. Trijatā, kas ir ļoti ekonomisks sastāvs (hehe...jau pieminētā recesija). Traks un reizē vasarīgs ģitār-metāls. Pirms uznāciena parunājoties ar džekiem: "sacramental" nenozīmē viss "dzīvi apraksts", bet gan jautru dzīves ziņu. Varbūt ne precīzs tulkojums, taču pavilciens no skatuves dēļiem ar traku vokālu un stīgu verķu braucieniem izdevās skaļš un pat ātrs. Kādas "nu metal" caurskaņas varēja ieviedēt ausīs...

Nākamā vienība - ZX SPECTRUM - tā kā mierīgāka, tā kā "...upe". Jāsaka, visa vakarēšana bija gara un vienmērīga kā mēreni lēni plūstoša upe. Arīdzan vakara varoņiem - HEAVEN GREY - diskā un koncertā bija viena "Upe", bet patreiz vēl ZX SPECTRUM uzpulsēja vakarēšanu nedaudz karstālu. Atkal ekonomiskajā trijotnē... No skaitliskā minimālisma uz skaņu maksimumu. Tas viss apvienots ar nelielu akadēmiskumu, ierādot klātesošajiem - ka nu iespējams uz ģitārām visādas pasāžas veikt.

HEAVEN GREY, galvenie vakara varoņi. Pirms tam no debesīm nolaidās ekrāns, kur ar lieliem burtiem angliski parādījās "pēc 12 gadu klusuma... ir atpakaļ" un arīdzan klips norullējās. Un tad jau arī pats koncerts, kur viss tagadējais albums tika izrullēts no zvana līdz zvanam. Kādā brīdī nezināma iemesla pēc arīdzan pazīstāmā ANIMALS vienības "House of the Risin Sun" dziesma noskanēja, solists Ervīns kompānijā ar akustisko ģitāru skaļi norullēja, piedaloties arī taustiņinstrumentālistei Olgai. Droši vien tamdēļ, lai pārējie mūziķi uz brītiņu "pārpīpētu"? Tā vai citādi: mūzika pasmaga, gan palēna, bet reizēm tomēr aizdārdinājās līdz vērā ņemamiem augstumiem caur kardān-pedāl-bungām driblējot. Saprotams, šai brīdī arī zāle uzvārījās, skatītāju rindās bija komandas mūziķu draugi un dažs radinieks ar atraktīvo līdzjušanu. Kā labs akcents bija arī Jevgeņijas Petrovas (citkārt operas māksliniece) uznāciens ar dziedājumu, kas dažās taktīs klasiskajā balsī pārmāca pat ģitāristus...
---
Pirms koncerta parunājoties ar HEAVEN GREY dalībnieku Vjačeslavu Ņikitinu - albums jaunais sagatavots pašu spēkiem, uz sava rēķina un palaists klajā 500 eksemplāros. No kuriem daļu paredzēts aizsūtīt pa pasauli kā "promo" materiālu dažādiem leibliem. Uzjautājot par čellista (kas savulaik bija grupas rota un balsts) iespējamo atgriešanos HEAVEN GREY rindās, atbilde bija: Ernestam ir savs darbs simfoniskajā orķestrī, lai gan kaut kādā nākotnē iespējama atgriešanās arī rokvienības rindās. Citu "vietā" ņemt negribas. Pašiem koncertjomā - šai vasarā paredzētas kādas trīs uzstāšanās, tuvākās jau jūlija sākumā "Metalshow.lv Open Air 2010" laikā tepatās Rīgā, kā arī izbraucienā uz gaidāmo "Metal Camp" (sekojiet visam http://karametals.lv saitē).
---

Un pēcāk koncerts sāka lēnām nolīdzināties. Arīdzan caur KATALEPSIJAS garajiem dziesmu vingrinājumiem un uzdziedājiem (reizēm). Kā uzzināts un no skatuves pavēstīts, vienība atdzimusi jaunā sastāvā un ar jaunu mūziku. Mūzika gan vēl - dzima un meklējās. Šai vakarā tā visciešāk viedējās kā gaaaaarš vingrinājumu virknējums (jāsaka vēlreiz). Cerībā vairāk uz nākamību, ja vien pašiem būs duka iekšā konsekventi atrādīties caur koncertiem, festivāliem.

Visbeidzot pašā tumšā naktī arī DISEIM. Nu tagadējiem tur vingrināties īpaši vairs nevajadzēja, lai arī komandas biedriem šis sanāca tāds garš un plašs mēģinājums. Vien aiz tā iemesla, ka skatītāji (ieskaitot šo rindu autoru) bija palicis uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi... DISEIM bija otrie smagākie aiz HEAVEN GREY koncerta bandu "topā" (vienpersoniskā). Viņu skaņu māksla bija pamatīgi iekantēta, Imants (kurš savulaik jau gari SKYFORGER rindās uz sitamajiem ievingrinājies) te deva savu vareno artavu. Dragāja kā jau pa iebrauktu leģētu mūzikas ceļu, un jautās pat visai gara koncertu rutīna aiz muguras. Tas labi un cerīgi.

Komandu vietnes...
SACRAMENTAL: www.myspace.com/sacram...
ZX SPECTRUM: www.myspace.com/zxspec...
HEAVEN GREY: www.myspace.com/heaven...
KATALEPSIJA: www.draugiem.lv/katale...
DISEIM: www.myspace.com/diseim

Komentāri:

  • HG (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Jaunu albumu var iegādāties Randoms veikalā Kaļku 4 vai pasūtīt pa e- pastu :[email protected]