Helmet jauns albums: Seeing Eye Dog

Pēc četru gadiņu pauzītes tautā nonācis Helmet jaunais albums Seeing Eye Dog. Uzsvērti vienkāršais strādnieku šķiras darbarūķu stils, kādu Helmet piekopuši (neatkarīgi no tā, kādi konkrētie grupas dalībnieki attiecīgajā periodā tajā spēlē), ir — kā jau vienmēr — krasā pretstatā ar dziesmu saturu. Džeza akordu virknes, dažādi viltīgi aranžējumi un sinkopītes īstajās vietiņās — tā ir kvalitāte, kas Helmet mūziku nu jau vairāk nekā divu desmitgažu laikā ne reizes nav pievīlusi.

Seeing Eye Dog (puspoētisks, pusslenga apzīmējums sunim — akla cilvēka pavadonim) albums ir nesajaucami Helmet-isks: Page Hamilton ir pastrādājis pie rifiem tā, ka ikkatru dziesmu gribas iekš iTunes atķeksēt ar 4 vai 5 zvaigznītēm. Jāaizver acis un jāklausās! Manuprāt, labākās ir: albuma tituldziesma, LA Water, White City un She's Lost. Instrumentālais rosols Morphing atgādina, ka mums šeit ir darīšana ar komponistu (tieši komponistu, ne vienkārši dziesmu autoru), kurš rakstījis arī filmu mūziku, turklāt savureiz kopā ar Caspar Broetzmann savulaik saimprovizējis albumu Zulutime (tiem, kas nav dzirdējuši — noklausieties, šis ieraksts skan vēl drausmīgāk nekā Lū Rīda Metal Machine Music!). Godīgi sakot, vienīgais gabals, kuram nevajadzēja būt šajā jaunajā albumā, ir Beatles dziesmeles And Your Bird Can Sing versija. Starp citu, šī albuma teksts ir ne tikai klausāms, bet arī lasāms — kā mēs visi labi zinām, daudzas grups ar to grēko!

Hamiltons, kuram ir sava 25 gadu bēdīga pieredze ar visvisādiem leibliem — lieliem un maziem, ir ņēmis lietas pats savās rokās un uzveidojis savu izdevniecību. Albums ir pieejams visādās versijās: sākot ar lejupielādi un CD ($10,99), turpinot ar dubultplati ($22,99) un beidzot ar divām krutākajām versijām, kur ietilpst, lūk, kas:

* Golden Laminate Tour Pass - meet the band and access to all shows on ALL 2010 Tour dates
* Signed package by Page Hamilton
* Custom HELMET USB key with four exclusive live albums:
o Live in Budapest, Hungary - July 1, 2008
o Live in Angouleme, France - Feb 8, 2009
o Live in Detroit, MI - Aug 29, 2007
o Live at The Graspop Festival in Dessel Belgium - June 28, 2008
* Seeing Eye Dog + Live at Warped Tour San Francisco July 8, 2006 on high quality 180 gram vinyl
* Seeing Eye Dog + Live at Warped Tour San Francisco July 8, 2006 Two-disc CD
* Instant downloads of “Seeing Eye Dog“, “LA Water“ and live versions of “Milquetoast“ and “Tic“
* Digital download of Seeing Eye Dog + Live at Warped Tour San Francisco July 8, 2006
* Choice of DRM-free 320kps MP3, Apple Lossless or FLAC files

Diemžēl šis modelis ir nodrošinājis, ka pirmo reizi Helmet vēsturē albums nav iekļuvis Billboard 200-niekā. Žēl — Seeing Eye Dog noteikti to būtu pelnījis, ņemot vērā, kādi nēģeru ražoti un balto puišu pārproducēti pop, r'n'b un soulmūzikas atkritumi parasti dominē Amerikas albumu topā.

Par šo apskatu ordeni spraužam mūsu biedram - Dethecrator!

Komentāri: