Ierēdņi žmiedz nost uzņēmējdarbību- arī mūzikā

(mūzikas replika 6.11.15.) Nupatās pie Valsts budžeta apstiprināšanas uzpeldējis kā likumprojekts arīdzan- ar PVN 21% apmērā aplikt arī privātos koncertorganizētājus, precīzāk- ieņēmumus no biļešu tirdzniecības. Kas tad nu būs? Varbūt šajā rakstā ne visai pieminēšu mūziku- bet viss uz priekšu teiktais te pilnībā attiecas uz skaņu mākslas virtuvi.

 

Jā, Valstī laikam ir problēmas ar ieņēmumiem, arīdzam SVF un Pasaules Bankas priekšnieku acīs arīdzan laikam neizskatāmies pārāk labi, tā teikt. Tamdēļ tas Valsts Budžets ir jāsabalansē. Tostarp (saucot lietas īstajā vārdā) drāžot nodokļus kur un cik vien var. Nodokļi tiek palielināti daudzviet- arī par daudzdzīvokļu māju apsaimniekošanu, par gāzes lietošanu (dzīvokļos) utt. Tagad daži spraunie ierēdzņi ķērušies pie koncertbiļešu tirdzniecības. Un nez kamdēļ – tikai pie privātajiem.

 

Jāpiekrīt tam, ka – sekas būs: šīs uzņēmējdarbības sfēras sašaurināšanās. Būs biļešu sadārdzināšanās, samazināsies mūzikas pasākumu skaits. Arī pasaulslavenie mākslinieki uz šejieni retāk brauks. Daži mūzikas procenti ieies "pelēkajā" ekonomikā- kuru patiesībā šie ierēdņi ar lobijiem Saeimā caur šādām drastiskām darbībām- AUDZĒ UN VAIRO.

 

Jāatceras vēsture, kad tagadējā Latvijas teritorijā 18.gs iesākumā valdīja Krievijas cariste ar Pēteri Pirmo priekšgalā. Tad nu nodokļi tika ņemti no visa iespējamā. Piedzimi- nodoklis; iebērēja kādu- nodoklis; turēji kaziņu- nodoklis; pasarg Dies' un turēji govi- atkal nodoklis; uztaisīji jaunas zirga kamanas- vēlreiz nodoklis; biji nepiesardzīgs un iedēstīji vienu ogu krūmu – atkal nodoklis utt. Tagad mēs mazpamazām caur nodokļiem atgriežamies pie "Pirmā Pētera".

 

Ir jau saprotams, ierēdzniecība arī grib dzīvot- jāaudzina bērni, jāmaksā dzīvokļu kredīts un autiņa plus ledusskapja līzings... Tad nu algas TAI lielākas nepieciešamas. Tā taču ir cilvēku daba – kad naudas nekad nepietiek. Kad mēs paši sevi esam uztaisījuši par patērētāju, nevis ražojošo sabiedrību. Katrs pie sevis – uzliekot roku uz sirds- atcerēsimies kādu tuvu un ne tik tuvu paziņu- kurš būtu runājis "man naudas pietiek"!? Ierēdniecībai ir varens ierocis- savu dzīvi var uzlabot ar likumu palīdzību, kamēr īstajiem Valsts naudas pelnītājiem- uzņēmējiem būs jādzīvo jau dziļākā vilku bedrē, kur līdz pēdējam kreklam pēc "kļūdu un izmēģinājumu" metodes jācīnās šajā smagajā kaujas laukā.

 

 

Vai ne?

Komentāri: