Ievērības cienīgas Latvijas koncertgrupas jaunajā rudens — ziemas koncertsezonā!

(Raksta Dethecrator) Vasaras festivālu sezonai paliekot (cerams) labās atmiņās, pievērsīsimies rudens — ziemas klubu koncertu sezonai un paskatīsim, kuras grupas pašmāju skatuvē ir tās, kuras droši var ievērtēt!

(Grupu pieminēšanas secība nav ar nodomu: šis nav kā reitings vai tops, vienkārši apkopojums. Ja jūsu iecienītie mākslinieki šajā reizē nav pieminēti, lasītāji tiek aicināti komentāros ierakstīt, kuras grupas nepieciešams apskatīt nākamajā reizē!)

OCEANPATH. Samērā jauna grupa, kurai izdevies paveikt teju neiespējamo: radīt ko jaunu un svaigu parasti tik apnicīgajā žanrā — gotiskais metāls ar soprānu un klavierēm. Šeit operdziedātājas ir reizē divas (vienādi izcilas), kuras dzied te viena, te otra, te abas reizē. Grupas «māstermainds» acīmredzot ir taustiņnieks, ģitāra un bass ir īsti profiņi, bet pie bungām sēdošā daiļā būtne brīžiem demonstrē svaigus un negaidītus ritmus — iedomājieties Džozefu Čemberlenu vai Eibu Kaninghemu. Muzikāli šis sešinieks sāk no turienes, kur beidzas visi NIGHTWISH-veidīgie, piemet klāt latviešu folkloras dozu un kādus sapņainus taustiņus (tāds ZODIAKS vai PĒRKONS uz steroīdiem), lai beigās viss izklausītos vienlaikus stilistiski pazīstami un oriģināli. «Kad bērzi raud» ir iesakāms gabals, bet «Brimlad», ja izdotos saīsināt līdz trim minūtēm, vispār varētu hohmas pēc iesūtīt Eirovīzijā, lai izgriež pogas visiem komerciāli saštancētajiem Rača izkārnījumiem! Kad OCEANPATH ierakstīs albumu, tad jācer, ka grupa pēdējā brīdī nenobīsies no savas oriģinālās pieejas mūzikai un neatkritīs atpakaļ «drošā teritorijā», kas viņu gadījumā būtu tipiskais gotiskais soprānmetāls.
Klausīties: www.draugiem.lv/oceanpath

SYMBOLIC. Jau pasena grupa, spēlē no kāda 2000. gada, vienmēr uzsvaru likusi uz koncertiem, tāpēc tai nav neviens pilnmetrāžas albums — cerams, ka SYMBOLIC šo lietu drīz tomēr izlabos! Ilgā pastāvēšana nozīmē, ka šai grupai ir plašs materiāla klāsts (no postfolka līdz MONSTER MAGNET stilam), no kura var izvēlēties konkrētajam koncertam piemēroto: nebūs tā, ka katrā reizē jāspēlē viens un tas pats. Spējīgs vokāls un profesionāli instrumentālisti, kas dažkārt pieaicina kādu viesmūziķi.
Klausīties: www.symbolic.lv

PŪĶA GARS. Šī komanda, pirms kādiem gadiņiem sākusi ar kaut kādu banālu hevīti, tagad tikusi līdz oriģinālam stilam un savdabīgām kompozīcijām. No ALICE IN CHAINS paņēmuši divbalsīgo dziedāšanas manieri, šie četri jaunekļi pielikuši klāt ietekmes no Luiziānas zaņķa un vēl šo to. Tūlīt, tūlīt oktobra sākumā iznāk PŪĶA GARA jaunais albums «Maldinātājs», kura dziesmas tiks spēlētas: 27. septembrī «A Nice Place» (Rīga), 3. oktobrī «309. kabinets» (Valka), 4. oktobrī «MC Balerija» (Jelgava), 10. oktobrī PAKAC (Preiļi), 11. oktobrī «Artilērijas Pagrabi» (Daugavpils), pēc tam gan jau vēl kaut kur. Gandrīz visos šajos koncertos piedalīsies arī GREEN NOVICE, kas ir vēl viena šajā koncertgrupu sarakstā minama komanda: spēlē veco, labo Latgalthrashu, toties ar folkloras piesitienu. GREEN NOVICE albumu «Padebeši» apskatīsim Karametālā drīzumā!
Afiša: https://i0.ifrype.com/posts/390/530/v1411068800/l_12390530.jpg
Klausīties: www.draugiem.lv/pukagars

KISS OF THE DOLLS. Sākusies kā vodeviļa vai parodija, lai kalpotu par šova elementu apšaubāmās reputācijas naktsklubā «Dolls», KISS OF THE DOLLS ir grupa, kuru joprojām daudzi labprātāk redzētu izjūkam nekā spēlējam. Tomēr tas nenotiks: Šekspīrs&Co ir uz palikšanu Latvijas roka ainavā. Un nevis tāpēc, ka dalībniekiem patiktos uzspēlēt reizi pa reizei, bet tāpēc, ka šī ir viena no retajām grupām, kura apzināti pilnveido savu skatuves tēlu, iznesību un harizmu, sistemātiski raksta jaunas dziesmas un nupat jau ir viena no apmēram piecām Latvijas smagajām grupām, kas spēj nospēlēt divu stundu koncertu ar savu oriģinālmateriālu. Prasme neatstāt klausītājus vienaldzīgus (pat ja viņi aiziet mājās ar sarkanu ģīmi) — lūk, uz ko tēmē KISS OF THE DOLLS! Plus vēl tas fakts, ka šie glam/blues/heavy rokeri pilnveido savu dziesmu rakstīšanas un ierakstīšanas līmeni. Ja kaut vai nejauši iznāks noklausīties koncertu, tad iespaidi būs savdabīgi un interesanti.
Klausīties: www.kissofthedolls.com

DEODIUM. Šī grupiņa, pirms diviem gadiem no nekurienes izdevusi lielisku debijas albumu «Saules Kalpi», tagad ceļ tautai priekšā turpinājumu — dziesmu desmitnieku zem nosaukuma «Grēks. Važas. Brīve». Saistībā ar to būs gaidāma intensīva koncertēšana un dziesmu ieklausīšana pa nopietno: DEODIUM ir grupa, pie kuras strebjot šmigu, galva kļūst nevis dullāka, bet skaidrāka. Tam par iemeslu ir teksts un liriskie koncepti, kuri DEODIUM ir pat vērtīgāki nekā nostrādātais skatuves šovs.
Jaunais albums: http://deodium.bandcamp.com

Skatīties:

http://www.youtube.com/watch?v=Ym1Z0bQgxt0

LEGACY ID. Grūti raksturojama grupa, jo spelē oriģinālu mantu: ir mūsdienīgi kōres elementi, kuri šeit nav apnicīgi, jo tiek kombinēti ar elementiem no visa kā — sākot ar progresīvo metālu un beidzot ar grūvīgu zaņķi. Tīrais vokāls garantē, ka uz LEGACY ID koncertu varat ņemt līdzi vecākus vai darbabiedrus. Šai grupai ir interesanta klausītāju dinamika — uz to nāk ne tikai parastie metālmūzikas mīļi, bet lielākā daļa ir tādi, kurus citos metāla koncertos neredzēsim. Tā arī vajag!
Debijas albums «Genesis»: http://legacyid.bandcamp.com

P.S. Tādas bandas kā SKYFORGER un RELICSEED, kuras ir neapšaubāmi izcilas uz skatuves, pieminēsim tad, kad viņām nāks tuvāk kādi koncerti Latvijā!

Komentāri: