Igauņu pārsteigums: PAEAN - "Livium" EP

(Raksta Dethecrator) Jau šovakar kluba "Melnās Piektdienas" sešu gadu jubilejas koncertā pirmo reizi latviešu publikas priekšā spelēs jaunā igauņu grupa PAEAN, un tas ir iemesls gana labs, lai uzmestu ausi viņu debijas EP "Livium"

Apjomā "LIVIUM" ir tikpat garš kā SLAYER — "Reign in Blood", proti, 27 minūtes. Igauņi gan savu darbu sadalījuši četrās apjomīgās dziesmās, kas variē garumā līdz pat 11 minūtēm, iekšienē ietverot diezgan grūti raksturojamu mūzikas kombināciju.

Tehniskais miroņnieks tas ir tikai brīžam, jo progresīvu pasāžu klātbūtne priecē ausi ik pa gabaliņam. Ar spocīgiem ritmiem savuties uzspīd visi PAEAN dalībnieki, tāpēc šo mūziku varētu raksturot kā kaut ko radniecīgu mūsu DISLOCATION (tikai bez Dagestānas melodiju piesitiena) un vienlaikus leišu jaunajiem talantiem INQUISITOR (tikko uzvarējuši Lietuvas «Wacken Metal Battle» atlasē!) un viņu piekoptajam «black prog». Vokāli pa 95 procentiem ir brutālie — laikam tad tas arī ļaus PAEAN stilu tuvināt miroņniekam, lai vieglāk saprastu, kas tas ir. Nosaukums īstenībā grupas pamatīgajai attieksmei atbilstošs: "Paiāns" antīkajā grieķu kultūrā nozīmējis "uzvaras dziesmu".

Igaunijas pagrīde viennozīmīgi ir dzemdējusi grupu, kuras debijas ieraksts ir bagātīgs, piesātināts un vienlaikus nerada sajūtu, ka mūziķi paši nezinātu, ko grib. Redzēsim, kā šī mūzika izklausīsies no skatuves!

"LIVIUM" vērtējums — ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)!

http://www.youtube.com/watch?v=C7XzuZA9ClA

www.paeanmusic.com

http://www.myspace.com/paeanestonia

Koncertā spēlēs arī RŪSA, FRAILTY, SACRAMENTAL, KISS OF THE DOLLS un Latvijā jau vairākkārt bijušie citi igauņi THOU SHELL OF DEATH (depressive / industrial / black / ambient — re, viņu žanrs vien gandrīz aizņem tik, cik dažai labai grupai viss diskogrāfijas saraksts!).

Koncerta sākums pl. 19.30, klubs būs atvērts no pl. 19.00.
Ieeja Ls 2

Komentāri: