Intervija ar Transilvānijas vampīriem NEGURA BUNGET

Nākamo ceturtdien, tepat blakus kaimiņu festivālā KILKIM ŽAIBU uzstāsies ļoti interesanta atmosfēriskā black metal brigāde no Rumānijas NEGURA BUNGET. Puiši spēlē kā maniaki, strādā ļoti daudz, interesanti un kvalitatīvi, tapēc KARAMETĀLS nolēma uzzināt dažas detaļas par pēdējiem notikumiem. Negura Bunget no rumāņu valodas nozīmē "Tumšais Mežs".

Papildinājums: nenogurdināmie rumāņi atgriežas Baltijā jau otro reizi! Šoreiz pa ceļam uz Somijas tālo galu notiek arī koncerts Rīgā, un tāpēc atsvaidzinām pusgadu veco interviju.

Otrā galā atbild "nenogurušo" bundzinieks Negru.

KM: Kā jums tur klājas Rumānijā? Pēdējā laikā Negura Bunget ir bijuši ļoti aktīvi, esat nospēlējuši veselus 180 koncertus 3 gados! Kā izdomājāt tagad atbraukt uz vasarā pie mums uz Baltiju?

N: Klājas labi. Mūs uzaicināja. Domāju, ka tas bija labs piedāvājums, Lietuvas festivāls izskatās interesants un kapēc gan nebraukt.

KM: Varat iepazīstināt ar Negura Bunget mūziķiem dažos vārdos?

N: Ageru - dabīgi radies multi-instrumentālists un ļoti fokusēta persona. Inia – mūsu atmosfēriskais guru. Urzit – talantīgs ģitārists un jauka persona. Fulmineos – ļoti ambiciozs cilvēks. Gadinet – varbūt varētu raksturot kā jūtīgu mūziķi.

KM: Negura Bunget pagajušo gadu izlaida pilno ripuli Vîrstele Pămîntului, nesen izlaida savu pirmo live DVD Focul Viu, un tagad ir jau laukā jauns EP Poartă de dincolo! Kā jums izdodas to visu apvienot ar aktīvu koncertdarbību, studijas darbiem, privāto dzīvi?

N: Mums patīk turēt sevi visu laiku aktīvā stāvoklī, ar katro soli ko izdarām, mums rodas klāt uzreiz papildus jaunas idejas un arī iespējas. Visumā pagājušais gads mums bija ļoti labs, viss nāca dabiski. Pagaidām mums nav par ko sūdzēties. Jau strādājam pie nākamā diska, kas būs samērā jauns pagrieziens mūsu mūzikā, es tā domāju.

KM: Pastāstiet nedaudz vairāk par šo savu jauno DVD. Kapēc tikai tagad, ja jau esat daudz koncertējuši?

N: Patiesībā mēs to ierakstījām jau 2008. gada janvārī, Bukarestē. Svarīgi bija tas, lai varam kontrolēt visu ieraksta gaitu, tapēc to nevar izdarīt kurā katrā vietā. Jābūt labam klubam un pareizai atmosfērai. Tas viss nav tik vienkārši izdarāms. Bukareste patiesībā bija vienīgā vieta, kur mēs to varējām izdarīt, jo mums tur bija labi kontakti ar organizatoriem un ir daudz fanu.

KM: Kapēc tad DVD iznāca tikai šogad martā?

N: Negāja tik viegli. Mēs daudz strādājām pie audio miksēšanas, video daļas, pašas DVD izveides… tas viss paņem laiku. Un mēs to gribējām izdarīt pareizi, tā kā vajag. Un tieši šis DVD ir ļoti svarīga grupas daļa, ko izlaižot, mēs noslēdzām svarīgu posmu ar vecajiem grupas dalībniekiem. Te var redzēt laikam pašu garāko Negura Bunget koncertu. Te ir 12 dziesmas, kopā 90 minūtes mūzikas.

KM: Vai ir arī klāt kādas ekstras?

N: Nekas īpašs, jo mums likās, ka pats svarīgākais ir uztaisīt pilnvērtīgu koncertnieku, kas ir kā restrospekcija par visu mūsu daiļradi no 1995 līdz 2008. gadam. Tikai papildinājām to ar dažādām slīdošajām bildēm un veco video kadriem.

KM: Kādas atsauksmes pasaulē ir par pēdējo pilno albumu Vîrstele Pămîntului?

N: Lieliskas! Gandrīz visas atsauksmes, recenzijas bija ļoti labas. Mēs spēlējām daudz koncertus ar šīm dziesmām, faniem patika. Divas lielas headlaineru turnejas, daži lieli festivāli, kopā ap 100 koncertiem, bija jauns albums, pārizdevām Măiestrit… tikko pabeidzām turneju kopā ar Enslaved. Reizēm bija samērā stresaini, nav viegli būt tik aktīvā grupā, bet tā nu mums patīk strādāt.

KM: Ko varat teikt par jauno EP Poartă de dincolo, kas iznāca tagad nesen aprīlī?

N: Ar šo miniCD, kur var atrast 4 dziesmas mēs simboliski atvadījāmies no sava vecā leibla Code 666, kur sabijām veselus 10 gadus. Te mēs padaudz eksperimentējām, ielikām dažas lietas, ko normāli nevar atrast mūsu albūmos. Kopā tur ir 28 minūtes mūzikas.

Tagad mēs parakstījām līgumu ar vācu Prophecy Productions firmu, kur iznāks arī mans akustiskais folk projekts Din Brad.

KM: Uz atvadām: ko varam sagaidīt no Negura Bunget nākotnē?

N: Runājot par plāniem – mēs vēl varam attīstīties un augt gan muzikāli, gan tehniski, kā arī garīgi. Katrs grupas dalībnieks ir nobriedis sasniegt ko vairāk, jo mums ir daudz jaunu kreatīvu ideju. Tā kā, es domāju, ka mums vēl viss ir priekšā. Mums nav citu variantu, kā tikai turpināt savu iesākto ceļu.

Paldies un uz redzēšanos Kilkim Žaibu festivālā, tas būs mūsu pirmais koncerts Lietuvā!

Tumšā meža webadrese: www.negurabunget.com

Komentāri:

  • Inde (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Paldies par interviju - ir patīkami izlasīt ko sakarīgu.