IRON MAIDEN “Senjutsu” (2021) albums: leģētā cirvja tēsiens reizi sešgadē

Nupatās tautā aizgājušā “dzelzs jaunavu” lieldarbs- šķiet, būs viens no lielākajiem notikumiem pasaules rokmūzikā. Sen nav bijis gadījums, kad izteikti leģēta brigāde ieņem vadošas vietas dažādu valstu disku topos. Daži vārdi par dubult-lielriņķī arī Karametālā.

Jā, Lielbritānijā viņi debitē kā otrie, bet Vācijā, Zviedrijā, Itālijā – ir šo valstu disku rangu sarakstos pašā galvgalī. Šis saraksts, protams, vēl papildināsies. 

Pa vienai reizē šos izņēmot cauri zobiem, liekas – ir kāda pilnības un brieduma virsotne ieņemta. Dziesmas arīdzan ar tādi brieduma pakāpi. Nav vairs tās stūrainības, šerpums, kas bija jaušamas “jaunavu” pirmajos albumos. 

Tagad sastāvs ir nostabilizējies 6 cilvēku sastāvā, no kuriem trīs vīlē uz ģitārām. Vispār skaitlis “6” IRON MAIDEN vēsturē nav nejaušs. Tas sešinieks ir starp šodienu un iepriekšējo albumu, kurš tika atrādīts 2015. gadā. Tad vēl tā dziesma par “666 kā par zvēra numuru”. 

Arī solistam Brūsam Dikinsonam valss tembrs iegūst tādu samtainu nokrāsu, kas rodas tikai ar gadiem rokscēnā. Kaut ko lūdzīgu novēroju pie Mika Džegera no THE ROLLING STONES un Ozija Osborna, kurš zināms arī kā BLACK SABBATH frontmens. 

Bet arī koķetēšana ar japāņu seno cīņas mākslu – ir kā jauns vizuālais tēls, kas pamatīgi atsvaidzina visu mūzikas komandas tēlu. Beidzot tas trakais vampīrs, kas redzams uz visiem viņu riņķiem, ir “piesiets” pie lielākas konkrētības. Galu galā, šiem mūziķiem sen bija laiks garīgi restartēties.

Garīgi restartēties bija nepieciešamība arī citādā vīzē... Pirms kāda laika kādā intervijā pazibēja spontānas runas “ka noguruši un vairs negrib”. Bet pēc šī/ jau 17. viņu diska tādas “beigšanas” domas vairs neliekas aktuālas. Dienas kārtībā ir pasaules tūre 2022. gadā. Daudz darba priekšā... 

Albumam dodu:  ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ + 0,7 (7,7) galvaskausus.

Visu par disku uzzināsim: https://en.wikipedia.org/wiki/Senjutsu_(album) 

 

Ir kādas dziesmas ieskatam: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=vxgTpbKUANQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=B1EOkFeD3Ho

 

https://www.youtube.com/watch?v=dt8uqyirQvM

Komentāri: