Jāgrūvo tā, lai mošpitā mestos pat līķis! SKY BREATHING FALL — «Sickness» 

(Raksta Dethecrator). Īss, toties panikns albums sanācis Rīgas kōristiem SKY BREATHING FALL: dziļš un jaudīgs grūvs ir tas, kas licis dzimt šim kolektīvam un tā mūzikai, tagad jau nonākot līdz Metālmūzikas Gada balvai. 

Šis astoņu dziesmu apkopojums kvalitātes ziņā drīzāk līdzinās labam demo, nevis nopulētam albumam, kaut gan var jau būt, ka šis albums ir tāds, kādam patiesībā vajadzētu būt jebkuram metāla ierakstam — maksimāli noslīpētā un pārproducētā skaņa dažā labā diskā jau sāk pēdējos gados apnikt. SKY BREATHING FALL ķeras pie jebkuras dziesmas ar pagrīdes hārdkoristu bezkompromisa enerģiju, kam virsū tiek uzliktas metālkōristu liriskās tēmas (tas ir, par dzīves nīkulību un sūdiem, ko cilvēki viens otram sagādā, nevis šādai mūzikai pierastākie puķukāpostu apdziedājumi karojošo vegānu dziesmās). 

Kādu muzikālo materiālu šie Rīgas kōriši ielikuši savā pusstundu garajā ierakstā, var spriest pēc tagiem Bandcampā: deathcore, groove metal, metalcore, nu-metal. Pēdējais gan tur īsti nav pieminēts vietā, jo «Sickness» tomēr pamatā velk uz šo žanru smagāko pusi, iztiekot bez ņūmetālistu mūžīgā džampdafakapa. Izpaliek arī tas elements, no kā bieži grib izvairīties daudzi metāla klausītāji, ieraugot metālkōra apzīmējumu — proti, SKY BREATHING FALL iztiek bez apnicīgajiem lauzieniem katra rifeļa beigās un sākumā: tur, kur lauzieni ir, ar tiem nav pārspīlēts («Signature»). Vietām melodiski elementi ielaužas dziesmu struktūrā («Question», «Face the Past») ne tāpēc, lai izpatiktu klausītājiem, bet tāpēc, ka tie tur organiski iederas. Dziesmas pamatā ir īsas, lakoniskas un nav pārvilktas garumā. Nu, un protams, ka dziesma ar nosaukumu «It's not the End» ir… pati pēdējā albumā.

Interesanti, ka albums izdots nevis uz kompaktiska, bet gan DVD, jo iekšā ir arī video — bet to jūs paši tūlīt redzēsiet SKY BREATHING FALL Bandcamp profilā! Savs pluss: šim albumam ir izdevies vāka vizuālais noformējums, kurš neatgādina parastos smagās mūzikas vākus ar kauliem, galvaskausiem, puskailām mamzelēm, apgrauztiem līķiem utt. 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)! 

Grupa: http://skybreathingfall.bandcamp.com/ 

Kā arī Latvijas Metālmūzikas Gada Balvas balsojums:

http://www.metalshow.lv/?section=home&lang=1&mode=selected&selected=522


Pilns albums: 

https://www.youtube.com/watch?v=AZa_hdWTfN4

Komentāri: