JAR OF KINGS izaicina klausītājus ar instrumentālu albumu “Momentum”

(Raksta Dethecrator)  JAR OF KINGS jeb Artis Apinis un Artūrs Patetko nāk klajā ar modernu un nokrāsām bagātu instrumentālo albumu “Momentum”, kurš sastāv no 8 kompozīcijām. 

 

Albums rakstīts, producēts un novests līdz klausītāju ausīm pašu spēkiem ierakstu studijā pie Arta. Mūziķi jau iepriekš spēlējuši progresīvā metāla grupā LEGACY ID, tāpēc JAR OF KINGS skaņā jauc kopā melodiskumu ar ritmiskumu, dinamiku ar noskaņām, progresīvo roku ar metālu. “Šis albums ir muzikāls ieskats dažādos aspektos ikdienas jezgā un skrējienā, klusuma un miera brīžos, mazās cīņās un pārmaiņās, uzvarās un sakāvēs, kuri kopā ved no viena nozīmīgā notikuma uz otru. Dažādas noskaņas, dažādas tēmas, paredzami un saprotami cikli, kā arī straujas un negaidītas pārmaiņas” stāsta abi mūziķi. Jau pirms albuma tapšanas mūziķi vienojās par instrumentālu formātu. 

 

Pirmajā kompozīcijā viņi rāda cilvēku iekšējo, alternatīvo pasauli. Dziesma “Timeless” rada sajūtu, kā viss pagūst izslīdēt caur plaukstām, it kā nekad nebūtu piederējis. Enerģiju modina dziesmas “Requiem” daiļrunīgais un melodiskais motīvu vijums par aizgājušajiem laikiem, iespējām un notikumiem, apzinoties kļūdas un apņemoties tās neatkārtot. Skaņdarbā “Gallantry”, ko paši mūziķi sauc par balādi, jau runājam par personības spējām nostādīt pašcieņu un neatkāpties no vērtībām arī tad, kad tas pieprasa iziet no komforta zonas. “Ja mums jautā, vai mēs vēlāk plānojam piesaistīt vokālu, tad mēs domājam, ka laiks rādīs. 

 

Ceram, ka klausītājiem patiks un interesēs arī šāds atmosfēriski progresīvs moderns instrumentālais roks un noskaņa bez vārdiem,” tā JAR OF KINGS dalībnieki par albuma konceptu. “Ņemot vērā iepriekšējo muzikālo pieredzi, vēlamies uzrunāt klausītājus instrumentālā veidā.” Jaunais ieraksts noklausāms Bandcampā un citur: https://jarofkings.bandcamp.com/

 

Video dziesmai "Monoverse": 

 

https://www.youtube.com/watch?v=K6NUhpHtGoo

 

Komentāri: