Jaunajos zārkos līķi vēl svaigi: BURNED IN BLIZZARD — «Whiteout»

(Raksta Dethecrator) Kur sīrupaina melodija sastopas ar muskuļainu rifu, tur… parasti nekas labs nesanāk. Salīdzinoši — jaunā grupa BURNED IN BLIZZARD ir viens no labajiem izņēmumiem gan koncertos, gan debijas albumā «Whiteout»!

 

Kad pagājušogad uz skatuves pirmoreiz tika manīta šī grupa (toreiz vēl ar īsāku nosaukumu — BLIZZARD), tad jaunieši pārsteidza ne tikai ar atbrīvotas enerģijas pilnu močīšanu, bet arī ar izkoptu polifonisku dziedāšanas prasmi NILE un MASTODON garā. Citādi, protams, BURNED IN BLIZZARD spēlē melodisku thrash deviņdesmito gadu METALLICAS virzienā — un dīvainā kārtā tā neizklausās pēc aklas kopēšanas, bet pēc veiksmīgi paņemtas ietekmes, kas tālāk apaudzēta ar savām idejām. Sava nodeva tikusi arī melodiskā metalcore ietekmītei — uz KILLSWITCH ENGAGE, bet ne CHIMAIRA pusi. Nu kaut kā tā.

No dziesmām gribētos izcelt «Niwian», «Bloodless» un «Welcome», kā arī vienīgo gabalu dzimtajā valodā — «Motors», kas ir Imanta Ziedoņa dzejoļa pārstrādājums metālkōrā. Arīdzan melnais humoriņš piemīt jaunajiem censoņiem: gabaliņš «Life Worth Living» patiesībā sastāv no megadrūmas ģitāras džumbināšanas un zombiju popgrupas cienīgas lirikas. (Kaut gan tā jau nebūtu pirmā reize, kad, piemēram, visdepresīvākās un pašnāvnieciskākās mūzikas autori savas grupas nosauc par «Dzīves mīļotāju» vai «Mirdzumu».)

Kā jau debijas albumā pieklājas, sava vieta atradusies arī pa negludumam — piemēram, kāpēc albuma intro «The Beginning» bija jāatdala no pirmās dziesmas «SinPathetic»? Vairāku gabalu vokālās melodijas ir uzkrītoši līdzīgas, un arī vokālās prasmes šai grupai dzīvajā ir uzkrītoši bagātākas nekā šeit — bet tas nu tā, katrs dara, kā uzskata par pareizu. Savukārt «Welcome» ievads ir diezgan līdzīgs THERAPY? versijai par JOY DIVISION klasisko gabalu «Isolation», tomēr tā arī var būt tikai sagadīšanās: BURNED IN BLIZZARD džeki ir pietiekami jauni, lai viņiem nebūtu nojēga ne par THERAPY?, ne par JOY DIVISION.

«Whiteout» skaitās oficiāli iznācis pagājušā gada 31. decembrī, un tas padara albumu par vienu no kandidātiem uz Metālmūzikas Gada Balvu. Tomēr šķiet, ka «Whiteout» savu atpazīstamību lēnām cels tikai līdz nākamajai balvai, tāpēc nepalaidiet garām iespēju noklausīties BURNED IN BLIZZARD arīdzan dzīvajā. Priekš debijas albuma šis ir spēcīgs un enerģisks pieteikums, kas vērtējams ar 7 vismaz!

Balsošana par metālmūzikas gada balvu: http://ejuz.lv/metal

Albumu var dabūt «Randomā» par Ls 3,99.

Komentāri: