Jauni pētījumi līķzinātnē: NYCTICORAX – «Treatise of Death»

(Raksta Dethecrator) Metālarhīvos redzamie grupu statusi (aktīva/neaktīva/uzlikta uz pārtraukuma) reizēm ir visai mānīgi. Piemēram, ir grupas, kas skaitās aktīvas, bet pāris gadus dalībnieki nav vienā istabā bijuši, kur nu vēl močījuši. Un ir tādas kā NYCTICORAX: neaktīvas, bet… izlaiž albumus!

Dzīvajā spēlējam NYCTICORAX nav matīti gadus piecus, vismaz Latvijā ne, tāpēc no skaidrām debesīm nokrita trekns Čeļabinskas meteorīts: NYCTICORAX jauns albums, kas pie tam izdots Šveicē!

«Treatise of Death» ir kvalitatīvs, nostrādāts, bet ne pārproducēts blekmetāls, kurā ir reti sastopama muzikālā daudzveidība. Puse dziesmu ir tradicionālas pieejas bleķis, sešu — septiņu minūšu gabali ar saprotami izdziedātu tekstu (nešaubīgs pluss ir dziedāšana grupas vadoņa Lodbroka dzimtajā valodā — krieviski): jāuzteic «Посланник» un «Тысячеликая Богиня». Pa vidu šiem gabaliem ir viss kas cits: gan tradicionāli smagnējs un nebaudāms vācu klasiskās mūzikas romantisms («Видения» un albuma prologs), gan fascinējoši tumšas skaņu ainavas LUSTMORD un NORDVARGR garā («Портал»), gan viss minētais kopā vienā gabalā («Врата души»). Ierakstā piedalījusies virkne viesmūziķu, no kuriem varbūt kādam izdosies kādu atpazīt, jo visi figurē ar pseidonīmiem.

Arī albuma struktūra ir oriģināla: proti, kad tas jau it kā beidzies (nočīgāts un noklimpināts rekviēms), pēkšņi atsākas ātrs blekmetāls («Исчезнет всё как сон» un «Она»), kam seko vēl viens outro. Gluži kā vampīra līķis filmas beigās: kad galvenā varone jau ir izglābta un var atsūkāt galvenajam varonim, tajā brīdī vampīrs izrauj sev no krūtīm slotaskātu un ceļas vēl reizi!

Cik zināms, tad NYCTICORAX dalībnieki bija paklīduši apkārt pa pasauli krīzes laikā, tāpēc cerams, ka viņu karmas rats tagad griezīsies uz augšu atpakaļ, un Avalokitešvaras paraugs vedīs viņus uz atbrīvošanos no ciešanām, kuras jebkuram mūziķim (atskaitot BURZUM) rada fakts, ka tev ir sarakstīts un ierakstīts albums, bet nesanāk viņu spēlēt koncertos. Ir laiks!

2012. gadā ierakstītā, bet pagājušā gada noslēgumā izlaistā albuma izdevēji ir Šveices «Terror Records», sākotnējā tirāža 500 eksemplāri — kolekcionāriem būs prieciņš par retumu (ja NYCTICORAX aktīvi tūrētu, tad tirāžu varētu dubultot). Saimniecība gan te sarežģīta: ir leibls bez webshopa, ir vairumbāze tikai juridiskajām personām, ir arī mazumveikals, bet varot dabūt albumus arī Rīgā pa taisno caur grupas mājaslapu.

Vērtējums — ☠☠☠☠☠☠☠☠ (8 galvaskausi)!

Albums: http://nycticorax.bandcamp.com/album/treatise-of-death-2013
Leibls: http://www.terror-records.com/
Vairumbāze: http://www.lodur-distribution.com/
Mazumveikals: http://www.nervengas.com/
Grupa: http://www.nycticorax.lv/

Komentāri: