Jauni talanti no Leišiem: AWAKENING SUN!

(Raksta Dethecretor) Gads negaidīti iesācies ar labiem jaunumiem no Lietuvas: pavisam jaunā miroņu metāla komanda AWAKENING SUN ne no šā, ne no tā izdevusi neparasti spēcīgu debijas albumu «SOLD OUT!» 

Kāpēc šāds nosaukums, velns viņu zina, jo albumā esošās dziesmas it kā nevedina uz tamlīdzīga nosaukuma pusi. AWAKENING SUN, kopā spēlējot tikai nepilnu gadu, ir pamanījušies paņemt no atsevišķiem miroņnieka paveidiem to interesantāko, saliekot elementus kopā tādā kombinācijā, kas iet pie dūšas ne tikai pašiem. Konkrēti — «Own Master» pamatā ir tāds mīlīgs, grūvīgs ritmiņš, gluži kā no viena otra SIX FEET UNDER gabala, savukārt nākamā dziesma «Tomorrow Might Never Come» ar savu mierīgo pašpārliecinātību atsit VADER cienīgu attieksmi. Citos gabalos jūtam tādu kā deathcore ietekmi vai reveransus tehniskā DM virzienā («Under Control»), kamēr «Blind Sheep» atsauca atmiņā šo to no KATAKLYSM — faktiski šis ir no tiem albumiem, kurā ikviens metālmūzikas fans varēs skaitīt dažādas ietekmes, no kuriem leišu jaunieši ir uzskatījuši par pareizu mācīties.

Un uzreiz jāsaka — šis rosols ir garšīgs, jo sastāvdaļas ir saliktas pareizajās proporcijās! Kopumā ieraksts rada iespaidu par tuvību Gēteborgas melodiskā miroņnieka nu jau klasiskajai skolai. Jā, un paralēles velkamas ar mūsu MALDUGUNI tādā ziņā, ka arī AWAKENING SUN debijas albums ir nostrādāts un noslīpēts gan dziesmu sarakstīšanas, gan ierakstīšanas ziņā. Šie jaunieši ir griboši un varoši sacerēt un spēlēt, tāpēc varam prognozēt: jau šogad redzēsim viņus tajās Latvijas pilsētās un klubos, kur mīl to mūziku, kurā apdzied līķus dažādās sadalīšanās stadijās!

Vērtējums — ☠☠☠☠☠☠☠☠ (8 galvaskausi)!

http://www.youtube.com/user/AwakeningSunOfficial

Komentāri: