Jo vairāk līķu, jo lielāka slava: VARANG NORD — «Master of the Forest» 

(Raksta Dethecrator) Vikingu un pagānu laikiem kā pievērsusies, tā no tiem vairs nost nav atraujama Daugavpils grupa VARANG NORD. Kā būs ar klausītājiem? 

«Master of the Forest» ir pirmais pilnmetrāžas albums, kopš daugavpilieši nosaukušies par VARANG NORD (pirms gadiem desmit viņi bija pazīstami kā БАЛАГУРЫ), un tas sākas ar ELUVEITIE garā ieturētu instrumentālu gabalu, tikai tādu palēnu, lai albums ātrumu varētu uzņemt pēc tam ar otro dziesmu — tā ir, dabiski, par berserkeriem. Dziedāts šeit tiek grupas dalībnieku dzimtajā valodā, tātad krieviski, vien dziesmu nosaukumi doti paralēli arī angļu valodā. 

Sākot ar «Кровь орла» un «Боевой гимн лесов», VARANG NORD kāpina intensitātē savu formulu dziesmu rakstīšanai: ātrāks vai lēnāks, bet vienmēr grūvīgs miroņu metāls ar smagiem un bieziem rifiem, kam pa virsu skan melodijas un vokāli divreiz lēnākā ritmā. Šāda formula, lai arī nav diez ko oriģināla, daugavpiliešu izpildījumā dod vienlaikus klausāmību un pamatīguma sajūtu. Kā arī — uzmanību: AKORDEONS!!! 

Tālāk ar «В залах павших» (un jo sevišķi «Слава, добытая в сече» gabalā) VARANG NORD arvien vairāk sliecas uz AMON AMARTH pusi. Par laimi, viņi paši to apzinās, tamdēļ apstājas pāris pēdas no zviedru vikingu uzrīkotā slazda — nākamā ir klaja un nekaunīga dzērājdziesma, kuras teksts ir apmēram šāds: «Pivapivapivapivapivapivapivapiva–VODKA!!! Naļivai, bļe!» 

Dzeršana še neturpinās ilgi: kad viss izlakts, jāmetas atpakaļ karošanā. «Кровавый прибой» ir viena no stilistiski interesantākajām dziesmām: izklausās pēc MASTODON bungām un rifiem, kam pa virsu kāds vikings izvemj vakar izdzerto un apēsto. Kad nu dūša atkal normāla, var doties kādā episkā karagājienā, aurojot «Дикая воля», un piedzīvojumi beidzas ar tīrajā vokālā izdziedāto «Песня леса». 

Līdz ar «Master of the Forest» noklausīšanai iesakāms 2014. gada noslēgumā iznākušais VARANG NORD sešu dziesmu EP «Fire of the North». Savukārt par pašu pirmo albumu, kurš iznāca 2007. gadā zem БАЛАГУРЫ vārda, laikam vajadzīgs neliels paskaidrojums vēsturē. Proti, albuma nosaukums «Великая Русь» nenozīmē, ka daugavpiliešiem vate galvā. Senā Rusa («Київська Русь») bija senslāvu konfederācija mūsu ēras IX — XVIII gs., zem kuras apvienojās mūsdienu Ukrainas, Baltkrievijas un daļa Krievijas zemju. Kijivas Rusa iesniedzās pat Latvijā — daļa Latgales un Sēlijas ietilpa tādos valstiskos formējumos, kuri savukārt sastāvēja Rusas konfederācijā ar galvaspilsētu Kijivā. Tā kā šo vēstures periodu ne vien var, bet arī vajag apspēlēt mūzikā! 

VARANG NORD ieraksti ir gaidīts pienesums Latvijas mūzikas ainavā, jo līdz šim mums nebija neviens tāds kolektīvs, kurš spēlētu tradicionālu vikingmetālu. Tagad ir! 


Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)! 

Albums:  https://varangnord.bandcamp.com/

Iepriekšējais EP:  https://varangnord.bandcamp.com/album/fire-of-the-north

Ieskats albumā: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DfrQvQra4kc

Komentāri: