Kad laiks apstājas, visi būs līķi: DARRVA — «Laika Rats»

(Raksta Dethecrator) Ar otro ierakstu (un pirmo īsto pilnmetrāžas albumu) paspīdējusi DARRVA, turpinot malt uz priekšu savā — ne ar ko citu nesajaucamajā — stilā!


DARRVAs piegājiens miroņu metālam ir samērā oriģināls un citur nedzirdēts: tas nav ne ātrais, brutālais un arī ne grūvīgais miroņnieks, un nepavisam ne progresīvā nāve — jelgavnieku kvartets spēlē smagi un lēni. Albums sākas ar vidējos tempos ieturētām dziesmām «Atkusnis» un «Rīts», kam seko teju vai «funeral doom» vai vismaz zampas («sludge») lēnumā iespēlētās «Ugunsvara» un «Pekles Vārti», tad atkal ritmi strauji paātrinās, un tā uz priekšu.

Jau pirmajā ierakstā «Saule Neuzausīs» (oficiāli skaitījās EP, bet varētu pārkvalificēt par minialbumu, lai cik reti šis termins netiktu izmantots, jo DARRVAs debijnieks bija pamatīgs, nostrādāts ripulis ar piecām dziesmām, intro un noslēgumu) šie četri censoņi parādīja savu kompozīcijas prasmi, kas «Laika Ratā» var izpausties vēl redzamāk. Pozitīvi jāatzīmē itin visu gabalu, ja tā varētu izteikties, mērķtiecīgums: klausītājam nostiprinās pārliecība, ka grupai katras dziesmas gadījumā ir saturīgs sakāmais un arī muzikālo ideju klāsts, lai ļaužiem pat pie devītās klausīšanās reizes nerastos sajūta, ka viņi savu laiku varētu izlietot lietderīgāk, patinot uz priekšu. Te nav pamats apvainot grupu, ka dažas dziesmas būtu vietas aizņēmējas starp citām, un vienlīdz nerodas vajadzība spriedelēt, ka, piemēram, «Zem Pagānu Saules» būtu labāka vai vājāka par «Mēnesszīmi» vai «Vilku Apli», utt.

«Gājputnos» un «Ugunsvarā» dzirdama pat kokle, kuru iespēlējusi Latvīte Cirse, bet visu producējis Jēkabs Vilkārsis (FRAILTY), kurš jau nu kļuvis par apskaužami daudzpusīgu multimākslinieku — spēlē, filmē, dzied, montē, ieraksta, producē, dizainē utt. Bet «Laika Rata»  vispēdējā dziesma (parādās negaidīti, kā slēptais gabals, jo 13. dziesma uz albuma vāka nav pieminēta tīšuprāt) ir HUSKVARN dziesmas «Pavēle Pazemot» kaverversija, kurā piedalās arī pats Urbix!

Albuma dizains liks sasprindzināt ausis: sešpaneļu digipakā nav iekšā dziesmu teksti, tātad būs vien jāklausās, ko tas Mārcis tur dzied! Bet aizmugurējais vāks slēpj pārsteigumu: tas, kas pa gabalu izskatās pēc stilizēta dzirnakmeņa, tuvumā izrādās «Schwarze Sonne» simbols. Ja zināt, kas tas ir — labi jums! Bet, ja nezināt — vēl jo labāk jums pašiem!


Kopvērtējums — ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)

Dziesma «Būtība» iekļauta arī izlasē «Latvijas Metāls 2», recenzija par kuru šeitan:
https://karametals.lv/zinas/liku-dejas-ap-kapakmeni-izlase-latvijas-metals2-973/

 

https://www.youtube.com/watch?v=hTwD8ax3Z8s


Video: «Atkusnis».


Recenzija par DARRVAs debijnieku:
https://karametals.lv/zinas/lika-indes-karote-darvas-muca-darrva-saule-neuzaus-840/

Komentāri: