Kad līķi taisa troksni: MAYLA — «Possession of the Wretched»

(Raksta Dethecrator) Mūsu metālscēnas izteiktākā «deathcore» grupa MAYLA nespēlē bieži, taču to dara arvien spēcīgi: šai grupai nevienu vāju koncertu nespēj atcerēties pat cītīgākie koncertu apmeklētāji. Bet kā izklausās MAYLA debijas CD? 

Iesākuši ar intro-veidīgu kompozīciju «Deflect the Malediction», MAYLA ķeras pie smagajiem rifiem gabalos «Noisemaker», «Instinctive Devourment» un «Lick the Dust», sekojot sava apakšžanra labākajiem paraugiem, taču klaji nekopējot nevienu citu kolektīvu un veidojot paši savu skaņu — ikviens sapratīs, ka to ir viegli izdomāt, taču tikai retajam kolektīvam to izdodas īstenot! Vokālists, otrās balsis un visi instrumentālisti ir savu uzdevumu augstumos: «deathcore» ir samērā prasīgs žanrs pret izpildītājiem, bet šeit (piemērs gan no cita žanra) saklausāmas vēl mazāk lažas nekā TRIPTYKON pirmajā albumā. 

«Mendacity», viens no labākajiem «Possession of the Wretched» gabaliem, jau iepriekš bija izlikts sociālajos tīklos kā singls no gaidāmā albuma. Aiz šīs dziesmas rifu blīvumu kāpina un tūlīt pat atslābina «Everything Becomes Chaos». Tālāk divu dziesmu kombinācija — ambienti elektronisko «Textures» nomaina mainīgas agresijas intensitātes demonstrējumi «Shades of Reality» ietvaros (šī ir viena no kompozicionāli veiksmīgākajām vietām albumā). MAYLA ir izdarījusi pretēji parastajam veco laiku principam, kad labākās dziesmas centās salikt albuma sākumā: te intensitāte kāpj un atslābinās, lai atkal kāptu, dinamiski visa ieraksta garumā — tajā skaitā «Obsessive Putrification» un albuma noslēdzošajā tituldziesmā. 

Tik nostrādāts debijas albums ar mazuma piegaršu pēdējoreiz tika manīts, ELKUPEI un SACRAMENTAL izdodot savus pirmos (un līdz šim vienīgos…) studijas albumus. Kā trāpīgi piezīmēja viens no koncertu apmeklētājiem, kurš pats it nemaz nav «deathcore» žanra fans: «Izskatās, ka MAYLA ir īstā štelle, jo viņi visi uz skatuves dzied un spēlē ar acīm ciet!» Šo pārliecību var saklausīt arī visā «Possession of the Wretched» garumā. Nebūtu brīnums, ja koncertos šajā gadā MAYLA spēlētu albumu bez izmaiņām visā tā garumā — šis no tiem labumiem, kas tādu pieeju pelnījis. 

Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (9 galvaskausi)! 

Albums: https://mayla-official.bandcamp.com/

Komentāri: