Karametāliskā ... latvietība

Aizvien vērojot lietas visriņķī – tad nu reiz gribas padomāt (arī ar jums reizē), ko tad mēs te LV zemē darām tais reizēs, kad uzvelkam melnas vestes un mums apkārt dārd mūzika no vismelnākajiem gaņģiem...

...jā, darām – ko esam saskatījušies, ko DARA līdzīgas reizēs, līdzīgos koncertos un festivālos mūsu "metālgalvu brāļi" no citām un pat aizjūras zemēm. Uzvelkam visi vienādas melnas vestes, uzvelkam uz muguras absolūti vienādus angliskotus uzrakstus (protams, dažādu vairāk vai mazāk slavenu rok-bandu segvārdi), visi draudzīgi un reizē viebveidīgi trekterējam iekšā alu. Pilnīgi identiski ar tālo zemju dzelžu mūzikas kalējiem – pakratam "pačku" (garo matu apvienojumu uz galvas).

Viss viens – vienalga, vai šādas ārējas atribūtikas un atribūtiskas darbības notiek Rīgā, Maskavā, Pekinā, Kualalumpurā, Ņujorkā, Londonā, Dakārā un Kvīnslendā. Tāda vienveidīga cilvēku masa jautrojas (ja to tā varētu nosaukt) vienādā līmenī, vienādā latiņas augstumā.

Un arī mūz-bandām skatuves otrajā pusē: vienveidīgi angliski pavārdi, vienveidīgi un nereti uzspēlēti demonstratīvi uz skatuves iedzer alu (šņabi, negāzētu ūdeni) starp kārtējiem mūzikas uzzēvelējumiem.

Viss tik vienveidīgi – ka pilnīgi /pat neejot uz koncertiem/ varam uzminēt visu. Kārtējā trakmūzkas vienība uznāks uz "steidža": visi abās podesta līnijas pusēs – visi melnajā, visi vēlreiz dzer alu, visas "metāl-galvas" uzspīlēti cenšas kļūt pārāki par tiem ārzemniekiem, kas vispār šo trakmūzikas lauku izgudrojuši.

Un – tas absolūti precīzi un absolūti loģiski sasaucas ar vienā intervijā (laikam kāds valdības ministriem pietuvināts...) pasacīto par "Latviju – kā miskates" valsti. Kur vien atraugājam svešas domas, svešu dzīves stilu. Finālā rijam no "turienes" ievestās preces un pakalpojumus, turklāt ar tādu skubu – pat pamanījāmies aizņemties savus 7 miljardus latus, un mūsu vidū nu ir pusmiljons kredītvergu divu tuvāko desmitgadu garumā... Un te pa vidu"metālgalvas" nelielajā pulciņā – kas vēl aiznesas uz dažiem koncertiem. Drusku lielākā pulciņā – kas nu aiz apātijas un informatīvās pārbarotības nevelk savu miesu vairs nekur. Pēc-Atmodas stagnācija noklāj mūs ar savu pelēko zārka vāku. Brrr... pat kapsētas klusē!

----

BET! Bet: varbūt iespējams kļūt kaut nedaudz atšķirīgākiem un tādiem, kuriem nav kauna pateikt "esam no Latvijas". SKYFORGER mūziķi kaut ko mums ierāda – nav melni, nav ar svešiem uzrakstiem uz muguras. Varbūt nav tālu no brīža – kad pāries uz latvisko komandas segvārdu: KALĒJI DEBESĪS... Neskan labi, par daudz latvisko līdzskaņu? Bet ceļš ir iestaigāts.

Kur paliek mūsu nacionālās krāsas, varbūt vērts pāriet – nu tādā sīkumā iesākumā: uz karmīnsarkaniem krekliem, kur kādas baltas joslas pa vidam. Atbrauks CANNIBAL CORPSE kādu sesto reizi uz Latviju un pamanīs: visi pretī zālē krata "kapu-pakas" ne vairs vienveidīgi melnajā, bet jau karmīnsarkanajā... Mūziķiem tas Rīgas koncerts būs atceres brīžu priekšplānā. Mācamies... no brazīļu futbola faniem. Citās krāsās – kā dzeltenzaļā – šos neredzēsim. Tā tauta kaut kur aizgājusi priekšā "brāļiem metālā". Un netieši vēlreiz "pasaka" - vienmēr varam būt oriģināli.

Un tad jau arī mūzikas darba veicēji – kļūst oriģināli, ņems vairāk mūzikas mākslā no tautas, no folkloras, no dievturības, no vienkāršo cilvēku aprites. Atceramies, kamdēļ BLACK SABBATH pamanījās būt slaveni? Tamdēļ – kad 70to sākumā dziedāja Londonas strādniekiem, valkāja uz skatuves arī viņu džinsus un cepures! Jā... Varētu vēl vienu rakstu uzrakstīt par domu: mūziķus veido arī skatītāji.

Ja pratīsimies būt oriģināli – tad arī pasaulē mūs novērtēs. Uhhh... dažiem sprauniem rokvienību menedžeriem sviedrains darbs vismaz uz desmitgadi, bet – novērtējums sekos. Un Latvija arī iemirdzēsies uz kādā pelēkā pasaules debess stūrī. Vai ne?

http://karametals.lv

Komentāri:

 • TVnets (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Kāpēc pie birkām ir pielikta "sperma"?

 • Kristiāns (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Hahaha :D:D

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Mēs visi zināmā mērā esam spermas bērni... Bet ja nopietni, ar ko tad nodarbojas tās "metālgalvas", kas sēž mājās - neiet uz koncertiem, un lejuplādē no torentiem ne-autorizētu mūziku!?

 • TVnets (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Ar vienrokbandītismu?

 • doomeris (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Taisnība jau vien ir. latviskums nav modē, visi uztaisās par angļiem un īrija tie ir laimes zeme.. sēnes un gurķus lasot.

 • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

  Vēl jau ir trešais variants (bez neautorizētas lejuplādēšanas un vienrokbandītisma): ģitāras džumbāšana. Piemēram, kādā funeral doom projektā…

 • Sidlavs (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Latvijas asiņsarkanbaltsarkanais karogs ir kā radīts metālam. Kur nu vēl spēcīgāks krāsu salikums!? Varētu kāds saņemties uz pasūtīt kādu strēķi sarkanbaltsarkano kreklu pārdošanai metālkoncertos. Bet vēl viens variants ir linu auduma krekli, kādus auduši un valkājuši mūsu zemnieki. Tas par apģērbu.
  Bet vēl svarīgāks ir uzsaukums visām latviešu grupām - ļaudis, DZIEDAM LATVISKI! Citādi mūsu metālmūzika tāda atkārtošanās vien ir.