Karametāls.lv – 2010. gada albumu tops ir paziņots!

Nu jau Saules Riņķis "2010" zīmē ir slēdzies. Reizē pie vietas noliekot arī tai gadā sadarīto – trakmetāla bagāžu. Daudz labu riņķu nākuši tautās tai periodā, bet vislabākie ir izstādīti galējā trīspadsmitniekā. Un šis trakais velna ducis šodien tiek prezentēts. Pieminot arī doto mūzikas bandu jaunāko veikumu. Gada garumā uzvarēja IRON MAIDEN ar "Final Frontier" lieldarbu.

Tad nu tā, uz labāko 2010. gada top13 olimpu ir stādīti...

1. Iron Maiden - The Final Frontier
Lai arī nosaukums ir fatāls, tomēr šis ne tuvu ne pēdējais - bet gan gada virsotnes albums gan šai komandai, gan arīdzan pasaules rokmūzikā. Virsotne tamdēļ: ka ... parāda visriņķī šo arī Rainim zināmo teicienu "pastāvēs, kas mainīsies" (nemainībā). Masīva jaunrade nu jau mārketingā. Tur nu vajadzēja kārtīgi attiecīgajam menedžmentam padomāt – un izdomājums varens: reizē ar albumu palaista tautās "pēdējā karotāja" spēle, kur visiem faniem uzdarboties. Un, kad spēlmaņu dvēseles ir aizkusušas, tad ar karstām sirdīm skrien pirkt šo garo lielriņķi. Bet IRON MAIDEN mūziķi nerimstas, 2011. gads paredzēts karstā koncerttūrē, par kuru varam uzzināt vienības vietnē: http://www.ironmaiden....

2. Burzum – Belus
Acīm redzot, tas gaiss – ko vienpersoniskais mūziķis dabūja paelpot aiz čuguna gardīnēm, būs nācis par labu. Kad nu brīvestībā nonākam (arī cietuma ganģos iepriekš dažs darbs rāpat ir tapis), tad nu brīvestībā iestāvējusies mūzika gāžas pa melno caurumu šajā piesaulē. Līdzās šim 2010. gada albumam jau ātrā tempā sekos nākamais – "The Fallen" jau marta mēnesī.
http://www.burzum.org/... ...

3. Skyforger – Kurbads
... vieta, kur vēsture satiekas ar mākslu. Un velnu masīva apkaušana. Gara dabs pamanīts visā pasaulē, ir saņemtas vairāk kā 100 recenzijas abās pusēs zemeslodei. Nupatās ir lasāma arī ekskluzīvā intervija ar komandas dalībnieku Pēteri: http://karametals.lv/z... Taču dzīves ceļš ir tikai pusē, arī 2011. gada apriņkis gaidāms pilns ar koncertiem daudzviet aiz Latvijas robežām. Ziņas sekos.
http://www.skyforger.lv

4. Inquisition - Ominous Doctrines of the Perpetual Mystical Macrocosm

Te ir uzzēģelētāji, kuri neskatās ne uz kādiem tur “jēzus palagiem”, bet dara savu drakonisko darbu. Ar smecerīgo kaulzāģi... Pat visai simboliski, ka lielriņķis parādās laikos - kad pēc dažu kapveida praviešu prātojumiem mums te vien divi nieka Saules Riņķi atlikušies dzīvot līdz varbūtējiem fatālajiem 2012. gada decembra beigu notikumiem. Vienībai turpināsies koncerti, bet vistuvāk mēs šos atradīsim 15. jūlijā "Hammer Open Air" festivālā Somijā.
http://www.metal-archi...

5. Darkthrone - Circle The Wagons
Smagais un drūmais duets, pēc šī kaulzāģa albuma vēlreiz turpinās izdot senākos. Un tamdēļ vēl decembrī noslēgta vienošanās ar "Peaceville Recordings" kompāniju. Jāviedē ziņas no 2011. gada gaņģiem. http://www.darkthrone....

6. Nachtmystium - Addicts: Black Meddle Part 2
Ne tik sen Rīgā pabijuši, un arī šajos krastos atgrandināja skābo karametālu (bet saldais variants nemēdz būt). Saldajā gan visiem tika šis albums, kuram arīdzan velns visā pasaulē devis kādu indes devu. Tagad brigādei ir pilna darba rokas. "Creatures From The Black Abyss" tūre ar CRADLE OF FILTH – ASV un Kanādā ir pašā iesākumā.
http://www.myspace.com...

7. Troll - Neo-Satanic Supremacy
Smaga karadarbība no horizonta līdz horizontam. Tā būtu jāsaka, par 2010. gada sākumā iznākušo opusu. Šis albums - ripo ārā no melnajiem mūžamežiem. Tur mūzikā notiek patiesa cirvju kauja, tur arīdzan skaidras dzelzs skaidas lec uz visām pusēm. Visātrāk mēs ar viņiem saskriesimies "Kings of Black Metal Festival" 16. aprīlī Vācijas pilsētā Glesenē. http://www.myspace.com...

8. Overkill – Ironbound
Viņu piecpadsmitais opuss pasaulē atzīmējās ar troksni, gan šā vārda labajā versijā. Pat kopējā "Billboard" topā disks vienu nedēļu tuvojās āž nr. 50 robežai, kas šāda žanra mūzikai nu nepavisam nav slikts rezultāts. Bet mūziķiem darbs darbu dzen. Dažu albumu šā gada janvāra beigās laiž vienības dalībnieku blakus projekti. Bet no 3. marta sākas "European Killfest Tour 2011" ar DESTRUCTION, HEATHEN, AFTER ALL.
http://wreckingcrew.co...

9. Setherial – Ekpyrosis
Vieni no lielākiem zviedru trakmetāla kara cirvju vicinātājiem, tūliņ aiz DARK FUNERAL. Varbūt īstajos vārdos būtu jāsaka - no pašiem pazemes pamatiem jauna pasaule tiek cirsta augšā. Kurai nav nekāda sakara ar to Kosmosu, kurā mēs savas miesas tik vien velkam uz priekšu. Jaunajā realitātē visa skaņu māksla būvēta uz antivielas pamatiem. Sava veida atonālisms, kas bagātināts ar visādiem iespraudumiem, tārpiem (gluži saviedējami "A World In Hell" videoklipā). Iespējams - zaļi velniņi kā Radījumi (Creations) dauzās pa paralēlo visumu. Bez tam karametālisti šie – palaiduši visriņķī ziņu: "strādājam smagi kā aizvien, no mūsu puses paredzams 'ep' jau 2011. gada pirmajā pusē. Un arī sākam iemēģināt materiālu nākamajam pilnajam albumam.".
http://www.setherial.com/

10. Nokturnal Mortum - Голос Сталі
Maksimālais ukraiņu pagānisms, caurausts viss ar "karošanu stepē" un tajos mūžamežos, kur tie ar koka vāli sitamie mošķi mīt. Patreiz nav ziņu par vienības tālākajiem plāniem, bet daži tās dalībnieki uzdarbojas Aryan Terrorism, Astrofaes, Finist, Hate Forest, Warhead rindās.
http://www.myspace.com...

11. Triptykon - Eparistera Daimones
Mūzika saraustīta, laikam tā noskaņa jāsasniedz tajā brīdī, kad nu reiz tie līķi pēdējā stadijā jāatdod zemei. Un pie tā paša brīža ir jāuzdzied, tā teikt.. Pa reizei jāatlaiž "ēterā" neartikulētas skaņas, kas tādas miksētas antiverbālas atskaņas dod. Pārējos laika intervālos caur maksimāli varonīgu uzbrēcienu ir smagi jāuzgāž uz smadzeņu pauriem, kas šo lieldisku cenšas izzāģēt cauri pelēkajām šūnām. Šīs antiverbālās skaņas visiem karsējiem būs iespēja ieraut sevī koncertos, kas Eiropā paredzami lielā skaitā – visādos "asiņainos" festivālos ar brigādes dalību.
http://www.triptykon.n...

12. Immolation - Majesty & Decay
Vairāk kā 25 gadu darbības vēsturē - viņi radījuši brutālākās skaņas, ko cilvēka ausis dzirdējušas un prāts spējis aptvert, laužot visus un ikvienu priekšstatu par to, kādam jābūt death metālam. Ar visbrutālākām skaņām viņi zvanīja cauri 2010. Saules riņķim astotajā albuma reizē.
http://www.myspace.com...

13. Dimmu Borgir – Abrahadabra
Visumā un vienmēr katras nošu zilbes izskaņā būtu jāizsauc “episks”, “episks” un “vēl reiz episks”. Ne velti līdzās pamatsastāvam, darbojas gan “Kringkastingsorkestret” (Norvēģijas Radio orķestris), gan “Schola Cantorum choir”. Pa visiem sarīmējuši gargabala garadarbu, kas aizslēpies šoreiz ar viena vārda albuma nosaukuma, kurš tulkojas “es daru, un radu tieši tā kā es runāju”. Un "tieši, kā runāja" pirms šā albuma masīvi nomainījās sastāvs, bet patreiz jau ar jaunām asinīm dzīslās dodas februāra-marta Japānas + Austrālijas tūrē. Kārtējā, un nebeidzamajā pirms nākamās tūres.
http://www.myspace.com...

Tā nu tas ir, 2010. gada karametāls.lv labākie albumi aizskanējuši. Aizvelmējuši, aizdārdinājuši visdažādākajās zārka gradācijās. Lai dotu vietu jau 2011. Saules riņķim ar daudziem un izvirpotiem nu jau mūzikas riņķiem. Priekā!

Komentāri:

 • Tēsiens (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  nu labs tops

 • Kaspars (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tikai nesaprotu kā Ģima Burgers varēja te patrāpīties? Kāpēc nav Džastins Bībers?

 • (dethecrator) @ 24.12.2011 - 03.33

  Jā, Dimmu vietā derēja kaut ko no post-metālistiem ielikt, piemēram! :)

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Džastins Bībers esot R.I.P.

 • huuuh (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  tāds pableķīgs tops...

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Bet ikdviens taču še var savu topu pievienot...komentos, yeye

 • Kristiāns (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Palūgšu cilvēkiem nebūt stulbiem un nerunāt idiotismus par Dimmu Borgir. Visi sen zina jūsu tr00 kvlt saknes un "Dimmu bija ok, bet sen vairs nav." Lai arī kādi būtu katra uzskati, tas ir nenoliedzami, ka Abrahadabra, tāds kāds viņš, ir episks albums un vispār mūsdienās tādu grupu ir ĻOTI maz, kuri no pagrīdes black`a spēj gadu laikā radīt ko tādu.

 • evea (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Vispār paklausījos Inquisition - tāds interesants :D vokāls kkas līdzīgs Abbatam.

 • boris (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Inkvizīcija patiešām laba. Vokāls man izraisa asociācijas ar Donald Duck! gigi