Kārtējā mesijas dēļ kļūsi par līķi: SACRAMENTAL — «Sibylla» 

(Raksta Dethecrator) Pašmāju koncertdzīvi uzspridzinājuši vispirms, tad pabraukājuši pa tuvām un tālām zemēm, Rēzeknes latgaļtrešeri SACRAMENTAL beidzot aizvadītajā gadā tika līdz debijas albumam, kuru sāka ierakstīt, ja nemaldos, pirms gadiem četriem… 

Daudzus SACRAMENTAL klausītājus interesēja jautājums — diez kā šis «power trio» spēs savu jumtrāvīgo koncertenerģiju iekapsulēt CD formātā? Atbilde īsa: ir, ir izdevies! Viss ir kārtībā: precīzā ģitārošana un bungošana, aprēķināti haotiskā aurošana pa virsu, klausītāju spārdīšana pa dirsu — viss ir kā koncertos! 

Tā kā Latgale bijusi vairāk kristīga nekā pārējā Latvijas daļa — jau kādu laiciņu pirms krustnešu laikiem, un arī mūsdienās tur galvenais sabiedriskās domas noteicējs ir Rēzeknes bīskaps, bet Aglona ir starptautisks svētceļojumu objekts, tad nav brīnums, ka SACRAMENTAL albumā galvenā ir reliģisko spaidu tēma. Sākoties ar netulkojamo vārdu spēli «Credo Quia Verum» intro gabaliņā, albumā aiziet pamatīgā dragāšana ar «Die for This Messiah» un pārsvarā turpinās visās pārējās dziesmās. Liriskā ziņā patīkami atsvaidzina «Rock'N'Roll at Midnight» un «We Are the Wolves» — mazāk reliģiskas tēmas. 

Albuma titulgabals izrādās nedaudz lēnāks, dūmakaināks instumentālais skaņdarbs, kura nosaukums īstenībā kontrastē ar pārējo albuma kristīgi ietonēto tematiku. Lieta tāda, ka Sibillas bija pareģes antīkajā Romā, pagānu un pirmskristietības laikmetā, kuru pareģojumus kristietība aizslaucīja. Šur tur it kā esot saglabājušās vienīgi viņu murgojumu čupas, sauktas par «Sibillu grāmatām», kuru saturs baidījis mazizglītotus prātus līdz pat mūsdienām. Varbūt «sakramentāļu» Sibilla uzdod mums jautājumu — redz, kas no tā visa beigās sanācis? 

SACRAMENTAL izdevies neuzkāpt uz riņķī plaši mētājošamies grābekļa: parasti ražīgas koncertgrupas, kad nocietušās uz albuma rakstīšanu, cenšas salikt iekšā visu, kas sakrājies — un albums iznāk ļoti garš, pārbāzts ar visu ko. Te nu kāda Sibilla laikam ir nobūrusi mūsu latgaļus uz pareizo pusi: albums rada mazuma piegaršu ar savām 11 dziesmām un 36 minūtēm. Vairākās dziesmās SACRAMENTAL pielietojuši šādus tādus taustiņus un stīgu instrumentus, piešpricējot rūpīgi dozētas atmosfēras elementus. Kaut ko līdzīgu pirms dažiem gadiem darīja VADER albumā «Welcome to the Morbid Reich», un tas ir reti izmantots paņēmiens metālā. Parasti stīgu atmosfēru nelieto vai nu vispār, vai arī šādus saldinātājus sagāž katrā dziesmā un pāri mēram. SACRAMENTAL šos elementus pielieto vairāk nekā meistarīgi, tā kā skaista sieviete kosmētiku: maz un tikai dažās vietās! 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (9 galvaskausi)! 

Albums: 

http://www.youtube.com/watch?v=QjjB2dBqukI

«Rock'N'Roll at Midnight» video: 

http://www.youtube.com/watch?v=PRXK6IhEywM

Klips «Bifacial»: 

http://www.youtube.com/watch?v=QJ2c9qXDtrw


Latvijas Metālmūzikas Gada Balvas balsojums: 

http://www.metalshow.lv/?section=home&lang=1&mode=selected&selected=522

Komentāri: