Kārtīgs līķis kremācijai nepadodas: SKUMJU AKMEŅU DĀRZA jaunais EP! 

(Raksta Dethecrator) No krematorijas pelniem atdzimusi deviņdesmito gadu kulta grupa SKUMJU AKMEŅI, kura divtūkstošajos bija pazīstama arī kā AKMEŅU DĀRZS. Tagadējais SKUMJU AKMEŅU DĀRZS, noīsinoties par S.A.D., izlaidis vienu maziņo… Kas tad tur ir? 

Sanācis ir četru dziesmu CD, kurš nepretenciozi nodēvēts vienkārši par «Promo» CD un kurā redzams, kā projekta nosaukuma maiņai līdzi pamainījies arī stils. Tagadējais S.A.D. kolektīvs spēlē niansētu un vienlaikus enerģisku «dreampop» un «shoegaze», bet lai jūs nemaldina šie «popsīgie» stila nosaukumi — šī mūzika dzen saknes pagrīdē, nevis Eiropas Hitu Radio dziesmu listē! Ko lai dara, ka nosaukums žanram tāds pielipis jau pirms daudziem gadiem… 

S.A.D. arī savā jaunajā inkarnācijā ir viena no retajām latviešu grupām, kas dzirdējusi jēdzienu «dinamika». Šeit katrā sešminūšu dziesmā mainās klusas daļas ar skaļām, ātras ar lēnām — katra dziesma ir stāsts pats par sevi. Liriskajā tematikā turpinās no deviņdesmitajiem pierastā rezignētā, introspektīvā tematika: «Nesagaidot tevi», «Laimes mirkli, paliec te», «Rudens atnācis…» un «Atbrīvot no domām nespēju es sevi» — izrādās, ka par DZELZS VILKAM tipiskajām tēmām dziedāt var arī nešķībā un pilnvērtīgā balsī! Kas to būtu domājis! 

Stilistiski S.A.D. četras jaunās dziesmas iederas kaut kur vidū starp TRIBES OF THE CITY, no vienas puses, un LES DISCRETS ar ALCEST, no otras puses. Grupai visu laiku top jauns materiāls, tāpēc ar publiskošanu būšot tā kā ar SMASHING PUMPKINS jaunajiem ierakstiem — ja iekrāšoties gabali, tikšot drīz vien laisti tautās gan digitāli, gan taustāmi. S.A.D. arīdzan spēlēs vasaras festivālos un plāno aktīvu koncertdarbību nākamajā klubu sezonā. 

Ka SKUMJU AKMEŅU DĀRZS neapstāsies tikpat drīz, cik tagad aktivizējies, liek cerēt fakts, ka S.A.D. atjaunotajā sastāvā apvienojas pagājušā gadsimta pieredze ar jauneklīgu enerģiju. Galvenie dziesmu rakstītāji ir ģitārists Kaspars Pupa (ierindā kopš SKUMJU AKMEŅU sākuma) un ilggadējais basists Ivars Blūms (senāk spēlējis GRINDMASTER DEAD, BEZ GREZNĪBAS, M. GVARDE), kam tagad pievienojušies taustiņnieks Kaspars Liepiņš (OCEANPATH) un bundzinieks Krišjānis Purens (MONO:TAS — iesakām ievērtēt arī šī projekta koncertus, jo MONO:TAS izklausās tā, it kā MESHUGGAH spēlētu džezu). Bet S.A.D. vokālistes Leldes Mucenieces mīļākie mākslinieki ir SLIPKNOT un Grigorijs Ļepss ar Timati. Ej nu saproti tās sievietes… 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)! 

Promo EP:  https://sadmusiclv.bandcamp.com/releases    

Komentāri: