KATHAARSYS: traks progresīvais roks un džezs!

Sestdien, 6.novembrī, klubā „Melnā Piektdiena”, ar vienīgo koncertu Rīgā,
Progresīvie spāņu metālisti – Kathaarsys. Ja mūsu pusē šis vārds ir mazāk zināms, tad citos platuma grādos, kritiķi šīs grupas veikumus novērtē ļoti atzinīgi. Labu apetīti!

P3team un Ivitas saruna ar spāņu metālistiem – Jose un Martu.
(Atvainojamies par mazām, lielām kļūdām, redaktors aizbēdzis uz Bukaresti ar sekretāri. Bet solās būt uz pasākumu atpakaļ.)
 
Es izlasīju jūsu grupas biogrāfijā to, ka grupas koncepts un mūzika ir dzimusi no vilšanās sajūtas – no kurienes radušās šīs sajūtas? Vai koncepts ir mainījies laika gaitā?
 
(šo un pārējos jautājumus atbild grupas ģitārists un vokālists Jose, ja nav minēts cits runātājs)
Koncepts acīmredzot ir mainījies, bet pamatos tas ir tāds pats – saistībā ar mūsu zemi Galīsiju (autonoms novads Spānijas ziemeļrietumos) un manām personīgajām lietām jaunībā. Vilšanās? To ir grūti izskaidrot, jo šī sajūta ir saistīta ar neapmierinātību, bet tā atkal ir tieši attiecināma uz Spānijas kulturālo izolāciju. Tāds ir mans viedoklis. Mēs esam gandrīz vienīgā galīsiešu grupa Eiropā (ne tikai metālā, bet visos citos mūzikas stilos arī). Mūsu zeme ir moderna valsts, bet dažos aspektos tā ir ļoti izolēta, un tādēļ arī rodas neapmierinātība. No otras puses ņemot, Galīsija ir pilna ar pretstatiem: nacionālisms, valodu problēmas, daba versus industrija...
 
Pastāsti man – kā jūs visi, grupas dalībnieki, satikāties, un vai bija viegli atrast ideālu kompromisu, lai spēlētu šo mūzikas stilu?
Mēs satikāmies, kad  pārvācāmies no Pontevedras uz Santiago dēļ studijām, un tur bija pilns ar mūziķiem. Tas bija veiksmes jautājums bez šaubām, jo ar mūzikas atbalstīšanu Spānijā iet ļoti slikti. Valsts mums nekad nav palīdzējusi, pilnīgi nekādi. Par laimi, mēs vienmēr esam atraduši lieliskus muzikālos kompromisus, tā ka gan savstarpējās attiecībās, gan mūzikā ar mums viss ir kārtībā.
 
Jūsu mūzikai piemīt tik daudz dažādu žanru nokrāsas – vai vari man pastāstīt, kā tas attīstījās? Vai šo stilu sajaukums bija mērķis, vai arī tas notika dabiski?
Viss notika ļoti dabiski. Es klausos ļoti dažādu mūziku, tāpēc man šķiet, ka Kathaarsys piedzīvoja dabisku evolūciju tagadējā virzienā. Sākotnēji pārsvarā spēlējām black metālu, bet jau „Portrait Of Wind And Sorrow” ierakstā bija jūtams cita stila piejaukums. Gadiem ejot, mēs esam iemācījušies ļoti daudz par mūziku, mēs esam nobrieduši kā cilvēki, tādēļ klasiskās black metāla štelles mums šķiet absolūtas muļķības. Mūsu mūzikā joprojām ir iekļauti elementi no šī žanra, bet mēs arvien vairāk interesējames par progresīvo mūziku, džezu utt.
 
Kuras grupas un stili ir kalpojuši par jūsu iedvesmas avotu? Kādu mūziku jūs labprāt klausaties?
Es domāju, ka sākotnēji Ulver albūms „Bergtatt” bija ļoti nozīmīgs, arī britu grupas, piemēram, Anathema, Paradise Lost utt. Šobrīd es mājās metālu vispār neklausos, to daru tikai koncerttūru laikā. Esmu aizrāvies ar progresīvo roku un džezu, bet joprojām novērtēju metālu. Liekas, ka tas viss ir saistīts ar dzīves periodiem, bet, kopumā ņemot, ir ļoti veselīgi būt atvērtam un klausīties dažādu mūziku.
 

Pastāsti vairāk par sevi – kādas ir tavas intereses, kas tu esi, kad nokāp no skatuves, kādi ir tavi dzīves mērķi?
Hehe, paldies par šo jautājumu J Esmu ļoti ieinteresēts kino, daudz lasu – tagad atkārtoti atklāju Saramago (portugāļu autors). Mani dzīves mērķi galvenokārt ir attiecības ar Martu (grupas basiste) un mūzika.
  
Jūs šobrīd esat monstrozā tūrē – nav bail pavadīt tik daudz laika kopā? Nekrītat viens otram uz nerviem?
 Mēs grupā visi esam ļoti dažādi, bet mums ir labas attiecības, kas balstās uz cieņu.To uzturēt gan nav viegli, jo mēs mēnešiem pavadam daudzas stundas kopā koncerttūrēs, mēģinājumos, studijā... Mēs esam sava veida ģimene. Protams, dažreiz sanāk krist uz nerviem, bet tas ir tikai normāli.
 
Jums ir mīļākā koncertēšanas vieta?
 Varbūt Portugāle, Beļģija arī ir lieliska, un mūsu pēdējā un iekš DVD ierakstītā uzstāšanās Santiago arī bija kolosāla.
 
Vai domājat apskatīt visas zemes, kurās šobrīd koncertējat?
 Tas ir ļoti sarežģīti, jo tas nozīmētu daudz lieka laika hahaha. Ideālā gadījumā, protams, ka jā. Es labprāt ceļoju un iepazīstu jaunas kultūras, ainavas utt.
 
Jautājums Martai – kā ir spēlēt grupā, kurā esi vienīgā meitene?
Marta: mēs esam tikai 3 cilvēki, tā ka tas nav tik traki. Es grupā jūtos ļoti labi, paldies J
 
Vai ir kāda grupa, ar kuru jūs noteikti gribētu kāpt uz vienas skatuves?
 Nē, man labāk patīk spēlēt vienam. Pasaulē ir pārāk daudz rokzvaigžņu...
 
Pastāsti man par Kathaarsys nākotnes plāniem – ko jūs domājat darīt pēc šīs garās koncerttūres?
Brauksim jaunā tūrē  Mums iznāks DVD, pārrunājam arī iespējas ar ierakstu kompāniju, lai izdotu mūsu pirmos divus albūmus. Varbūt atkal spēlēsim Amerikā. Daudz plānu!
 
Pasākums:
http://www.draugiem.lv...

Ausis:
http://www.myspace.com...

Acis:

Komentāri:

  • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Joptw.
    tā Kathaarsys basģitāriste-virtuoze vienk rullē.