Ķērcēju salidojums: CONVERGE + ROTTEN SOUND

(Raksta Dethecrator) Mūzikas žanri pasaulē atrodami vairāk nekā Rukšu purvā akači — tāpēc pa reizei pie mums paviesojas dažādu vairāk vai mazāk kreisu žanru vadošie mākslinieki. Nupat bija pienākusi kārta tam žanram, ko metālisti parasti apzīmē kā «sūdīgs hc» — Rīgā gaisu tricināja un mūsu pacietību tracināja CONVERGE!

 

Nepatīkams pārsteigums gaidīja pie ieejas: bez CONVERGE un ROTTEN SOUND uz afišas bija parādījies arīdzan vienā vārdā sarakstīts murgojums. Ātrās cerības, ka burtu čupa izrādīsies lasāma kā IWRESTLEDABEARONCE, nepiepildījās — izrādījās, ka tur rakstīts ATHENASHOUTSKILLHER. Šī Toskānas grupa atgādināja citu nesen Rīgā dzirdētu itāļu grupu FORGOTTEN TEARS (iesildīja FEAR FACTORY): vēl viens ģenērisks, atmiņā nepaliekošs melodiskais metālkōrs ar vaimanāšanu par grūto dzīvi katra rifeļa galā. (Kaut gan, paskatoties uz Itālijas ekonomikas «attīstību», kura tagad ir tāda pati kā mūsējā pirms gadiem trim — četriem, varētu būt arī, ka itāļiem tagad laiks tik tiešām rakstīt dziesmas ar nosaukumiem «Misfortune of the Weak» un «This Could Be Nothing».) Vārdu sakot, ATHENASHOUTSKILLHER ir mūzika, kura iet pie dūšas tiem, kam jau patīk visi šitie FAITHFUL IN MISFORTUNE, RISE TO THE BAIT un BREAKING THE WAVES.

 

Toties pēc tam klausītāju ausis tika dziedētas ar ROTTEN SOUND — pamatīgu graindu no Somijas. Interesanti, ka no skatuves skanēja normāla garuma (tas ir, 3+ minūšu) dziesmas, kamēr studijas ierakstos ROTTEN SOUND pieturas pie graindam tipiskās dziesmu struktūras (divi rifi, pieci bļāvieni, divi ķērcieni, 55 rēcieni, kopējais garums katram gabalam — drusku zem vai drusku virs minūtes). ROTTEN SOUND savu dzirnakmeni grieza uz riņķi ar tādu pašu degsmi kā Ķeguma HES savas turbīnas palu laikā, un — saskaņā ar blakus stāvošo krieveļu teikto — daudzi zālē esošie bija nākuši tieši uz ROTTEN SOUND. Katrā ziņā šie pieredzējušie Somijas malēji uzvedās kā hedlaineri! (Tiek ziņots arīdzan, ka viens no somiem pēc koncerta «nolaida rokzvaigzni»: āfterpārtijā pārdzērās, pārzāļojās, pazaudēja telefonu, maku, sajēgu un 2 diennaktis — tāpēc ROTTEN SOUND nespēlēja leišos, panākot CONVERGE tūres busu tikai Berlīnē.)

 

CONVERGE toties pārsita kādu senu rekordu. Proti, kategorijā «viskaitinošākais vokālists» līdz šim pirmo vietu stabili ieņēma Freds no LIMP BIZKIT — tomēr tagad viņš ir atbīdījies uz otro vietu, pirmo atdodot Džeikobam Bannonam. Lūk, šis ir tas vīrelis, kuram varam pateikties par vaimanājošas ķērkšanas ievazāšanu smagajā mūzikā, dzemdinot metālkōru! CONVERGE to dara jau kopš 1990. gada, šajā laikā vokālistam neprogresējot ne par mata tiesu. Kaitinoši teksti, izpildīti kaitinoši vienveidīgā, monotonā ķērcienā, pilnībā nomāca masīvo kačku, ko ik brīdi drebināja pārējie trīs. Turklāt brīžos, kad pie dziedāšanas ķērās arī ģitārists un basists, pēkšņi izrādījās, ka viss ir kārtībā — gan melodija parādās, gan rūciens smuks, gan vārdus var saprast. Un, kad CONVERGE nonāca līdz «Coral Blue» no pēdējā albuma, izrādījās — šai grupai krājumā ir arī visaugstākās talanta pakāpes mūzika! Bet tāda viņiem ir jūtamā mazākumā, pateicoties ķērcējam, kuru no grupas nevar izsviest droši vien tikai tāpēc, ka viņš ir grupas līdzdibinātājs. Tomēr viņi pamanījušies sasniegt zināmu komerciālu veiksmi: pēdējie četri CONVERGE albumi iekļuvuši «Billboard» divsimtnieka vidusdaļā.

 

Kopumā pasākums bija vērtējams ar pluszīmi («Melnā Piektdiena» bija pārpildīta), tā kā viens liels un pamatīgs pluss «Circle Pit! Shows» aģentūras kontā! Tātad organizācija bija līmenī, pat neraugoties uz to, ka «vecajiem» metālistiem daži elementi CONVERGE mūzika neies pie dūšas. Protams, ka «-kōru» cienītāju publika bija sajūsmā, un šis pasākums arī apmēram uzrādīja, cik tādu kopsummā ir mūsu valstī: viena nepilna «Melnā Piektdiena» (uz tā rēķina, ka otra apmeklētāju daļa bija metālisti, kas galvenokārt nāca uz ROTTEN SOUND).

 

 

CONVERGE — «Coral Blue»:

 

http://www.youtube.com/watch?v=e6JcHaJBLyY


ROTTEN SOUND — «Self»

 

http://www.youtube.com/watch?v=ttdQnPakmPQ

 

Iesakām izlasīt arī Alternative.lv apskatu: http://www.alternative.lv/koncertu-apskati/converge-rotten-sound-tehniska-paklausanas-maksla-440/

Komentāri: