Ķidāsim albumus līdz galam

Tad - kamdēļ albumi ir jāpiemin kādos rakstu galos un portālos. It kā cilvjiem tāpatās viss ir skaidrs: nu ir attiecīgajam māksliniekam tas disks, par kuru priecāties. Recenzijas, albumu kritiķu vērtējums. Kas tas ir? Un kam tāda lieta tad ir vajadzīga?

Visumā šāds rakstu (runas/video) žanrs eksistē vairāku iemeslu dēļ...

* Lai viens otram šie "spalvas brāļi" varētu palielīties - tad kurš tad pārspļaus pārējos caur attiecīgo vārdu aptamborējumiem un ekviliristiku, pie viena prezentējot arī sava (katra individuālā) mūzikas zināšanu līmeni. Palielīties ar krāšņām gaiļa spalvām, tā sacīt.

* Lai mediji, kuriem ir saistība ar skaņu mākslas lietām - varētu nedaudz piepacelt savus reitingus. Jo, konkurenti arī nesnauž, un mēģina reizēm likt pat sprunguļus attiecīgās avīzes, portāla vai radiokanāla darbības riteņos. Arī caur uzprišinātiem disku caurvētījumiem.

* ... arī, lai pelnītos. Zemākā līmenī saņemot kā "dāvanu/atlīdzību" to pašu jau minēto - norecenzēto disku. Bet nopietnākos gadījumos: slēdzot vienošanos (līgumu) ar izvēlēto mūzikas izdevniecību. Un tad "dežūr-"kritikas rakstiem jāparādās jau pienākuma kārtībā.

* Var dažu eksaltētu mākslinieku diskus apkritizēt arī - lai bīdītu pats savējās ambīcijas. No sērijas "jūs tur pie ratiem varat pastāvēt, tagad mans uznāciens". Vislabāk tas sanāktu - ja mūzikas kritiķis amatu apvienošanas gadījumā ir arīdzan mūzikas mākslinieks kādā bandā. Nez vai daudz tādu piemēru būs Latvijā un pasaulē. Merlins Mensons, Jānis Žilde... tas rezervistu soliņš ir ļoti īss.

* Pagadās arī nesavtīgā darba veicēji. Nu tad, ja rūp publikas iepazīstināšana ar tiem vai citiem svaigi klajā nākušajiem riņķiem. Ja tiek domāts, ka bez paša vēstījumiem apkārtējie līdzpilsoņi paliks informācijas vakuumā. Un, ja pašu silda prieks, ka nu reiz ir pielicis savu roku (rakstāmspalvu, pc...) pie tā, ka apkārtējā publiskā telpa ir drusku piepildītāka.

Jāsaka, 2010. gadā cilvēce nav izmirusi, kāda daļa joprojām nodarbosies ar "augstāko plauktu" mūzikas radīšanu. Bet šo rindu autors ar kolēģiem par šīm albumu aktivitātēm atgādinās arī turpmāk. Priekā!!

Komentāri: