Klaņģu kalnā Ķekavā notiks baznīcu dedzināšanas meistarklase

(Raksta Dethecrator) Klāt ir otrais KLANG! festivāls, kurš šajā nedēļas nogalē notiks Klaņģu kalnā Ķekavas novadā starp Daugmales šoseju un Rīgas HES ūdenskrātuvi. FRAILTY, APĒDĀJS, EVESTUS, PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI, DARRVA, alus, pupi un sērkociņi!

Vieni no galvenajiem māksliniekiem ir Bergenas industriālais ceļarullis DOMINANZ. Lai arī grupa darbojas šajā sastāvā tikai pāris albumus — visi tās dalībnieki ir ar lielu iepriekšēju pieredzi divās lietās: smagajā mūzikā un ļaunprātīgajā dedzināšanā. Lieli nopelni šajās jomās ir DOMINANZ ģitāristam Jornam I. Tunsbergam (Jørn Inge Tunsberg). Viņš paralēli ir līderis HADES ALMIGHTY (senāk saucās HADES) un iepriekš spēlējis arī ar IMMORTAL, OLD FUNERAL un AMPUTATION. Vēl viņš divus gadus atsēdējis cietumā par to, ka 1992. gada Ziemas Saulgriežos kopā ar Vargu «Grišnaku» Vikernesu, papriekš nomaitājuši un pametuši uz baznīcas sliekšņa beigtu zaķi, nodedzināja vēsturisko Åsanes koka baznīcu.

Vēlāk, kā visiem zināms, abus noķēra, tomēr Tunsbergam (atšķirībā no tagadējā Luija Kašē) piesprieda nevis maksimālo termiņu (21 gadu), bet gan tikai divus gadus, jo vairāk par šo vienu ļaunprātīgās dedzināšanas epizodi Tunsbergam pierādīt nevarēja. Tā kā tikai dažas no vismaz 17 baznīcu dedzināšanām tikušas oficiāli atklātas, nebūtu brīnums, ka Tunsbergs savu sērkociņu būtu pielicis vēl kādai.

Tunsbergs ar šo lietu neplātās, bet arī neslēpj. Viņš labprāt padalīsies pieredzē ar jums, ja vien neuzvedīsieties kā vulgāri kretīni un pieiesiet viņam kā normālam pagānam un vienkārši cilvēkam, nevis kā kaut kādam Hērostratam, tikai no dzeltenās preses laikmeta. Tunsbergs, piemēram, neatteicās sniegt savu autogrāfu uz liela fotoalbuma «True Norwegian Black Metal» iekšlapas tieši tajā atvērumā, kurā redzamas nodedzinātās baznīcas. «Šī izskatās pēc mana darba,» Tunsbergs norāda uz konkrētu bildi un smīnēdams parakstās uz Åsanes kūpošajām drupām.

Tunsbergs savu rīcību divreiz publiski atzinis pazīstamās dokumentālajās filmās: 1998. gada «Satan Rides the Media» (par mediju lomu sātanisma sērgas uzkurināšanā) un 2005. gada «Metal: A Headbanger's Journey». Pēdējā viņš skaidro: «The most important thing that happened was that the churches were burnt up. So that's something I stand for, and I stood for it then, I will stand for it now and I will stand for it until I die. It's kind of a statement: to break down Christianity!»

Kāpēc viņš tā var runāt, filmēties, muzicēt pa malu malām, stāstot jauniešiem, ka sērkociņus jāuzrauj virzienā prom no sevis — uz baznīcas pusi? Lieta tāda, ka savu viņš jau ir atsēdējis. Un par vienu noziegumu nedrīkst sodīt divreiz. Tāpēc sameklējiet, kur Tunsbergs grozās festivālā KLUNK, un droši ejiet klāt iepazīties! Vislabākais variants: festā būs bez uzcenojuma dabonama britu autora, «Metal Hammer» žurnāla mūzikas recenzenta D. Pattersona grāmata «Black Metal: Evolution of the Cult». Pēc iegādes paprasiet Tunsberga autogrāfu uz kādas malas šai grāmatai, vislabāk — atrodiet vietu, kur ir runa par HADES, agrīnajiem IMMORTAL demo vai OLD FUNERAL.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=YzY9s1c8nfQ

Satan Rides the Media filma (4 daļas):

https://www.youtube.com/watch?v=NB7NkcsbdsI

Drupas: http://4.bp.blogspot.com/_-M5PyYHH2kk/RqEmOQDznFI/AAAAAAAAAPQ/NAHWzV5HVVE/s400/mayhem2_church.jpg

Komentāri: