Klāt Bloodstock konkursa fināls! 

(Raksta Dethecrator) Trešais atlases vakars ir noslēdzies, un jau piektdien (16. maijā) klāt «Metal to the Masses» konkursa fināls, kurā uzvaru izcīnījušie saņems ceļanaudu un ceļazīmi uz britu vadošo metālmūzikas festivālu Bloodstock Open Air! 


Beidzamajā atlases vakarā bija vislielākā spriedze, spriežot pēc pieteikto grupu atpazīstamības, sasniegumiem (katrai vismaz viens vai vairāki pilnmetrāžas ieraksti), kā arī «A Nice Place» klubs bija pārbāzts. Iemesls — grupas ņēmušas vērā faktu, ka uzvaru nodrošina ne tik daudz žūrija, cik sabiedriskais balsojums no apmeklētāju puses. Arī šoreiz tas izšķīra iznākumu! 

BURNED IN BLIZZARD, kaldinājuši jauno ierakstu un svīduši mēģinājumu pagrabos, pēdējā laikā ir noilgojušies pēc skatuves un pēc iespējas radīt zālē ne mazāku haosu kā Doņeckā. Diemžēl ir drusku citādi ar jauno muzikālo sniegumu… Smagums nav nācis klāt, ir gājis nost — BURNED IN BLIZZARD sākuši spēlēt mīkstāku materiālu, kaut ko uz metālkōra pusi (daudzi lauzieni un raksturīgās iepriekšparedzamās melodijas), neņemot vērā, ka pret šo žanru Baltijā nav ne respekts, ne tam arī sava klausītāju bāze. Lieta tāda, ka metālkōrs ir «ieejas žanrs»: uz to jaunieši sēž, kamēr nav sev atklājuši smagākus, daudzveidīgākus un saturīgākus žanrus. (Deviņdesmito sākumā šo funkciju pildīja «grunge», vēlāk — ņūmetāls un «rapcore», bet senos laikos — pankroks, kā varam atcerēties.) Bet Baltijā jauniešu skaits gluži vienkārši nav tāds (zinām taču mūsu demogrāfijas statistiku!), kurš spētu radīt kaut vai niecīgu klausītāju bāzi metālkōristiem. Turklāt mūsu koncertdzīves bagātībā viņi ātri vien pārkvalificējas uz kaut ko nopietnāku, jo ir neiespējami neiepazīt dažādus žanrus, kuru pārstāvji spēlē kopā dažādās kombinācijās praktiski jebkurā koncertā. Tāpēc BURNED IN BLIZZARD izmēģinājumi metālkōrā beigu galā nebūs auglīgi, jo šis žanrs ir: (A) mākslinieciski un saturiski tukšs — jūsu padevīgais kalps joprojām nezina, kāpēc tā, bet metālkōrs savos izteiksmes līdzekļos ar katru gadu arvien vairāk degradējas un vienveidīgojas, nevis meklē jaunas idejas, pie kam dzied visi par vienu un to pašu; (B) klausītāji nav un nebūs; (C) metālistu vairākums šādu soli novērtēs kā regresu. Jo zina un atceras, ka šī grupa var un spēj arī pavisam ko citu! 

FRAILTY, visiem par lielu pārsteigumu, neuzvarēja. Iemesls — Vizlas kunga monolītās un noskaņām bagātās, garās kompozīcijas nevar ietilpināties šādā pusstundas formāta konkursā (paspēja nospēlēt tikai trīs gabalus). Tāpēc arī balsotāju vairākums sliecās par labu uzvarētājiem. FRAILTY gan par šādu iznākumu neskuma, teica paldies balsotājiem un novēlēja sekmes uzvarētājiem! Šai grupai panākumi neizpaliek jau tagad, tāpēc ir pareizi, ka uzvaras aiziet jaunajiem karamūzikas censoņiem! 

Un karamūzika patiesi bija tā, kas iekaroja klausītāju prātus un iekšas. DEODIUM spēja uzvarēt ar savu attieksmi, jo skaņa viņiem bija vissliktākā: toties blondo āriešu kareivīgā uzvedība pārliecināja tautu, ka šie būs tie īstie. Viņiem finālā klāsies grūti, jo pretī stāsies jaunie censoņi ONCE UPON un DEHEAD, kas katri pulcēs savu fanu armiju un sīvi cīnīsies par balsīm. Plus — DEHEAD koncertos vienmēr tiek vicināts cirvis, tā kā DEODIUM droši vien nāksies ņemt līdzi lauzni, bet ONCE UPON — mēslu dakšu, lai cīņā par balsīm būtu kādas izredzes! 

Diemžēl viens no šī konkursa secinājumiem ir bijis tāds: grupu vēlme spēlēt ir stipri vien lielāka nekā reālā varēšana. No pirmā koncerta nobira viena grupa, no šeit aprakstītā trešā atlases vakara — divas, no dalības otrajā atteicās NIGHTTALES, taču vietā bija gatavi startēt SIDECHAIN RETREAT. Bet paredzētais ceturtais atlases vakars nobira vispār!!! 

Tagad atlicis tikai fināls, kurā uzvarējusī grupa būs spiesta spēlēt uz Bloodstock Open Air skatuves, kā arī saņemšot kādus rubuļus, ar kuriem vismaz ceļanaudai pietikšot. Tādā ziņā it kā labāk par Wacken Metal Battle konkursu — toties tur uzvarētājs Vakenas lielajā finālā iegūst līgumu ar Nuclear Blast, kas nozīmē skaidras naudas avansu no izdodamā albuma. Bloodstock konkursu rīko Edgars Rakovskis no RELICSEED, kurš caur konkursu droši vien cer nozvejot arī kādas bandas savam kūrētajam rokfestivālam KLUNK! Ķekavas novadā, Klaņģu kalnā. 

Konkursa vēstis: https://www.draugiem.lv/m2tm/news/?p=11040773#/m2tm/news/?p=11667592
Ieeja Klaņģu kalnā: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/813
Iepriekšējās reizes apskats: http://www.karametals.lv/zinas/konkurence-pieaug-cina-par-dalibu-bloodstock-festi-827/

Komentāri: