Klubu lieta- vien tikai prieka pēc...

4. Oktobra novakarē "Nabaklab" klubā – bija kārtējā diskusija "Dari rādi- maini" sērijā, šoreiz ar nr.3 diskusiju. Bija uzaicināti vairāku mūzikas klubu vadītāji. Un daža diskusija aizsitās gaisā un klātesošo prātos. Arī šo rindu autoram ir domas....

Vakarēšanā – ierobežotā laika dēļ – nācās pārskriet "pa diogonāli" vairākām tēmām. Runas bija, kuras mērķtiecīgi vadīja Jens Jensens (Jānis Jansons). Skatītāji- savs divs desmitnieks bija. Atbildētajos- vairāku klubu pārstāvji, vairāk no tās "zortes", kuru repertuārā ir dzīvās un rokmūzikas mākslinieku regulārie koncerti. Arī reģionos.

Runas vijās- ap publiku... ap apmeklētību tur un citur. Kas tad gādās par dzīvās mūzikas klubu peļņu? Tie, kas samaksā par ieeju. Par to tad arī tas jautājums. Sarunā viedējās- jo tālāk no galvaspilsētas Rīgas, jo publika ir vairāk pazīstama. Jo vairāk tad viss notiek "savējiem". Pašā Rīgā- ir lielāka vajadzība pēc sadarbības ar medijiem. Novados "uz vietas" – arīdzan mediju lieta nav pēdējā plauktā, lai gan "tur" viss notiek uz personisko pazīšanās pamata.

Vēl daudzas domas pārslīdēja. Tostarp divas – 1) publika mūsu krastos ir apātiska; 2) un viss slēpjas naudā jeb tāmē katram konkrētam pasākumam. Par pirmo runājot, visai klubu saimniecību pa vidu jaucas ... internets, kas ļauj mūzikas un citas lietas baudīt pat neizejot no mājas. Un ir stipri lētāks pasāciens, kā tērēt naudu uz kādu iešanu kaut kur ārpus mājas. Par otro runājot, viss atduras naudā. Gan jau sarunu sākumā par tās vai citas grupas koncertu, gan arī par visu kopā. Ir svarīgi arīdzan ieturēt konsekventu konkrētā kluba ievirzi, lai nesanāktu situācijas- kad vienas publikas daļas intereses nesadurtos ar citas dienas publikas piegājieniem (piem. metālisti vs rap mūzikas piekritēji).

Vakarēšanas pamatā – ir "veco" pieredzes dalība ar jaunajiem. Klātesošie uzdeva dažus jautājumus, piemēram: "ar ko sākt, kad organizējam koncertus". Atbildes – dažādas, "jābūt repertuāra ievirzei, un cik tas maksās..."? Jāsaka, visiem smaidīgas sejas- pasākuma pirmā daļa bija izdevusies. Par to jau prieks. Kad vakarā spēlēja arī MONKS ar alternatīvu funky mūziku, tad skatītāji jau bija krietni mazākā skaitā...
----------------------
Tagad par nepateikto... Klubu tēma ir masīvi fatāla. Latvija kopumā ir recesijā jeb ekonomiskā apsīkumā. Un tas visādā mērā iedragā arī klubu apmeklētību. Tai vakarā tiešā tekstā neviens nepasacīja, taču no diskusijas dalībnieku acīm bija nolasāms "ir jūtamas problēmas". Tas bija jaušamas arī aiz vakara galvenā jautājuma – šāda darbošanas ir naudas jeb prieka pēc? Atbilde bija – otrā.

Nu jā, jauna realitāte ir 2011. gada izskaņā un pat kādu brītiņu vēl agrāk. Milzīgā apātija pret visu ir caur IT tehnoloģiju uzvarošā gājiena mūzikas informācijas sadabūtībā. Plus kombinācijā ar apstākļiem, kad beidzot jādzīvo no nopelnītā, nevis no aizņemtā. Klubu organizatoriem nepieciešams meklēt kādas jaunas izejas. Protams, tās ir...

... un paveramies ciešāk apkārt. Lēni, taustīdamies- bet tomēr nonākam pie dažām jaunām idejām. Kopumā: pie tīkla koncertiem. Dažs līdzās esošs kinoteātris uzķēris iespēju- uz lielājiem ekrāniem tiešraidē veikt koncertus no ārpasaules ar lielajām mūzikas komandām. Kamdēļ šo lietu nevarētu pārķert klubi? Piemēra pēc – dienās, kad nav dažu vietējo mūziķu dzīvie uznācieni-> rādīt uz ekrāniem megazvaigznes? Sava veida mūzikas kinoteātri? Nez ko šajā jomā mums nesīs 2012. gads?

Kā jau sacīju- sarunas garas un nepabeigtas...

Sekojam diskusiju vakaru "Dari rādi- maini" – turpmākajām sērijām "Nabaklab" kluba vietnē: www.nabaklab.lv

Komentāri:

  • korpse (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Varbūt var tā? IT uzvar kā nekā.

    Vērojam tiešraidē diskusiju vakaru "Dari rādi- maini" – turpmākās sērijas "Nabaklab" kluba vietnē: www.nabaklab.lv

  • 1945 (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    akurāt pret to iebilda rīkotāj viena puse jau sākumā, tāpat, kā iebilda pret filmētā tirgošanu vai ieejas maksas prasīšanu.