Konkurence pieaug cīņā par dalību Bloodstock festivālā!

(Raksta Dethecrator) Otrajā atlases vakarā cīņa par tikšanu Bloodstock Open Air konkursa finālā kļuva sīvāka nekā pirmajā reizē, jo spēlēja pieredzējušākas grupas nekā iepriekš, kad uzvarēja jaunie metālkōristi ONCE UPON.

Jelgavas DARRVA ķērās pie spēles sirdīgi un bezsirdīgi, kā arī grūvīgi. Un pieļāva kļūdu: no debijas albuma bija tikai divi gabali (kuru vidū nebija «Sulu Laiks», kuru kā reiz pieklātos aprīlī aurot). Tas deva mazu jēgu, jo šādā konkursā, kur uzvarētājus reāli nosaka tautas balsojums (žūrija ir tikai tāda piedeva, lai smukāk izklausās aprakstā), vajag spiest uz atpazīstamām dziesmām, kuras cilvēki var aurot līdzi un pēc tam par tevi balsot, it īpaši, ja tu spēlē pirmais — un šādos konkursos labāk nevajadzētu iespēlēt jaunās dziesmas. Nekas gan DARRVAI nenotiks, ja šoreiz iznāk mācīties no kļūdainas repertuāra izvēles! Viss pārējais bija līmenī: šī grupa laikam sūdīgi spēlēt nemaz nemācētu, pat ja prasītu.

Kā saka bārdaini vīri, tad grupa SYMBOLIC pastāvot jau sen un vairākkārt pamainījusi stilu. Karametāla apskatnieks nez kāpēc šamus dzirdēja pirmoreiz, un bija nesaprašanā, kāpēc tāda grupa vēl nav ieņēmusi redzamu vietu Latvijas mūzikas ainavā. Iedomājieties MONSTER MAGNET, kuri spēlētu STAIND gabalus, vai otrādi, pie kam ar džīzīga paskata ļoti spēcīgu vokālistu. Visi pārējie dalībnieki arī īsti profiņi — šāda mūzika der plašai publikai, ne tikai pagrīdei. Varbūt pie vainas tas, ka SYMBOLIC nekad nav spējuši savākties uz pilnmetrāžas albuma ierakstu — bet sen jau vajadzēja! (Un pilnu albumu, nevis tikai EP, kurš pie mūsu mūzikas bagātības paliks nepamanīts.) Paķēra klausītāju uzmanību arī starp dziesmām, humoristiski un nepretenciozi runājot ar publiku. Dziesmas veidoja pareizu kāpinājumu. Bloodstock formātam šī mūzika ir par mierīgu un introspektīvu — bet tai būtu īstā vieta visur citur! Iesaku klausīties: http://www.symbolic.lv/

Uzvaru beigās svinējušie DEHEAD graizīja savu klasisko thrash metālu (ar trim vokāliem) tikpat intensīvi kā vienmēr. Par viņiem sakāms tikai viens — ja viņi arī finālā nospēlēs tādā pašā līmenī vai progresēs vēl (un nākamais koncerts Nabiniekā kopā ar BURNED IN BLIZZARD un itāļiem RISE OF TYRANTS parādīja — progress viņiem ir ikdiena), tad DEHEAD nāksies runāt ar airBaltic, lai atļauj ņemt līdzi cirvi lidmašīnā uz Angliju!

Un tad brīdis, no kura izvairīties neizdevās. Uz skatuves kāpa vislielākais watafaks Latvijas mūzikā — grupa, kas pazīstama gan kā NIBBLE, gan kā KUMOSIŅŠ. Nu, var jau būt, ka šis vēmeklis vienreiz bija jādzird arī. Tātad: iedomājieties kaut ko vēl primitīvāku par melodisko metālkōru, kuru izpilda četri pārauguši puišeļi, kuri nevar un nevar pieņemt to, ka ir spiesti pieaugt! Tas ir kaut kas tik bezsaturīgs un bezveidīgs, ka līdzinās kaut kam tādam, ko Freds Dērsts būtu gribējis pabāzt zem Interscope leibla ap 2001. gadu, un tad arī tikai uz vienu albumu. Par laimi, kā var spriest no pavisam svaigas diskusiju kopas Alternative.lv portālā, KUMOSIŅŠ drīz izjuks — aizgājis viens dalībnieks, un maz ticams, ka atradīsies vietā kāds palīgskolnieks, kurš gribētu tur spēlēt. Piedodiet, lasītāji, ka jums tas vispār bija jālasa, bet nu tāda ir mūzikas apskatniecība! Nebrīnītos, ka KUMOSIŅU drīz sagaidītu LOST PROPHETS liktenis, vai tamlīdzīgi.

SIDECHAIN RETREAT mauca biezu, džinkstošu politisko graindu, kas viņiem izdevās teicami. Viņiem arī bija vislabākā skaņa, pateicoties tam, ka līdzi bija savi aparāti. Šeit rokenrola anarhijas gars izpaudās pilnā krāšņumā — mūziķi lēca un ārdījās pa pusklubu, bet tauta pamanījās viņus dzirdīt dziesmu vidū (!!!), ģitāristam turpinot spēlēt zibenīgus rifus un vienlaikus ar pavērtu muti uztverot alus šļācienus ģīmja virzienā. SIDECHAIN RETREAT zaudēja DEHEAD tikai par dažu klausītāju balsu tiesu. Noklausieties nesen iznākušo debijnieku! http://sidechainretreat.bandcamp.com/

Vēl palikuši divi pusfināli A Nice Place klubā, un tad fināls kādā lielākā vietnē. Žūrijā šoreiz bija Īens Jansons (mūzikas veikals Randoms), Sandris Vanzovičs (mūzikas apskatnieks Neatkarīgajā Rīta Avīzē un galvenais redaktors Vakara Ziņu žurnālā), jūsu padevīgais kalps kā karametāls.lv pārstāvis un tautas padevīgais kalps Einārs Cilinskis (Visu Latvijai! — Taizemei un Brīvībai/LNNK).

Šopiektdien konkurence pieaugs vēl, jo izloze nākamajā atlasē iemetusi tādas bandas kā BURNED IN BLIZZARD, FRAILTY, DEODIUM, STAGNANT PROJECT un RESHAPE THE LANDSCAPE. Tā kā mākslinieciski visas grupas jaudīgas (lai arī spēlē grūti salīdzināmos stilos), tad faktisko iznākumu izšķirs tas, kuras bandas fani būs aktīvāki nācēji uz koncertu un vairāk sabalsos par savējiem!

Finālā uzvarējusī grupa būs spiesta spēlēt uz Bloodstock Open Air skatuves, kā arī saņemšot kādus rubuļus, ar kuriem vismaz ceļanaudai pietikšot. Tādā ziņā it kā labāk par Wacken Metal Battle konkursu — toties tur uzvarētājs Vakenas lielajā finālā iegūst līgumu ar Nuclear Blast, kas nozīmē skaidras naudas avansu no izdodamā albuma. Bloodstock konkursu rīko Edgars Rakovskis no RELICSEED, kurš caur konkursu droši vien cer nozvejot arī kādas bandas savam kūrētajam rokfestivālam KLUNK! Ķekavas novadā, Klaņģu kalnā.

Konkursa vēstis: https://www.draugiem.lv/m2tm/news/?p=11040773#/m2tm/news/?p=11667592
Ieeja Klaņģu kalnā: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/813
Iepriekšējās reizes apskats: http://www.karametals.lv/zinas/bloodstock-festivalkonkurss-marse-uz-prieksu-825/

Komentāri: