KURBADS ĶĒVES DĒLS spers zibeņus Baltijas ceļa 30. gadadienā!

Pus cilvēks, pus zvērs – dzims ķēvei dēls

Kā tērauds, kā krams – neuzveicams!


Smagas ziņas no vietējiem karametāla apcirkņiem! Nākamo piektdienu, 23jā augustā tepat aiz TV torņa - Lucavsalā tiks atzīmēta Baltijas ceļa 30. gadadiena un šim notikumam par godu otro reizi atdzims slavenā SKYFORGER metālopera "KURBADS. ĶĒVES DĒLS"

 

IEEJA NO 18.00 - BEZ MAKSAS! 

Kas ir Baltijas ceļš, es domāju, ka nevienam nav īpaši jāstāsta. Varbūt kāds pavisam zaļš jaunietis to vēl pagaidām nezina. Bet kas saistībā ar muzikālo pusi?

Metāloperas stāsta pamatā ir latviešu tautas pasaka par Kurbadu. Cilvēka griba, pašattīstības ceļš, cīņa ar iekšējiem un ārējiem dēmoniem, iniciācija – šīs tēmas ir pasakas centrā un savu aktualitāti nav zaudējušas arī šodien. Metālopera ir pasakas 21. gadsimta interpretācija. Vienīgo izrādi tā piedzīvoja 2017. gada vasarā un kļuva par vienu no spilgtākajiem notikumiem Latvijas kultūrā, saņemot gan neviltotu skatītāju, gan profesionāļu atzinību. 

https://www.youtube.com/watch?v=5iVmjC1K3CI


Atjaunotais uzvedums "Kurbads. Ķēves dēls" skatītājus pārsteigs ar vairākiem būtiskiem papildinājumiem. Gaidāmi divu jaunu skaņdarbu pirmatskaņojumi, papildu specefekti, gaisa deja, kā arī vairākas izmaiņas stāstā.

Metāloperas režisore Inga Tropa stāsta: "Kurbads sevī iemieso pašaizlīdzību, cīņu augstāku mērķu vārdā un izaugsmi. Tā vēstījums sakrīt ar mūsu varonību, kādu spējām parādīt Baltijas ceļā pirms 30 gadiem, stāvot sadevušies rokās. Man ir neizsakāms prieks, ka ir radusies iespēja uzvedumu atkārtot un es ceru, ka tas iedos skatītājiem to enerģiju un spēku, kas ļaus mums sajust, cik vienoti un stipri varam būt."

Uzvedumā piedalās folkmetāla grupa „SKYFORGER”, mūsdienu dejas dejotāji.

Režisore Inga Tropa, scenogrāfs Uģis Bērziņš, kostīmu mākslinieks Kristians Aglonietis, mūzika - grupa "Skyforger", horeogrāfi Guntis Spridzāns, Liene Stepena, Liene Grava. 

Lomās: Teicēja – Zane Jančevska, Kurbads – Ģirts Bisenieks, Čūska Ragana – Liene Stepena.

Dejotāji: Ivars Broničs, Gints Dancītis, Liene Grava, Jūlija Kobceva, Aldis Liepiņš, Artūrs Nīgalis, Rūta Pūce, Reinis Rešetins, Asnate Rikse, Maija Sukute.

Izrāde sāksies pulksten 22.00, bet ieeja teritorijā jau no pulksten 18.00.

Pirms metāloperas izrādes, pulksten 19.30 vakarā, uz skatuves kāps Igaunijas grupa "Riffarrica" un pulksten 20.45 vakarā klausītājus priecēs Lietuvas grupa "Lietis Band".

Saites: 

https://www.facebook.com/events/2249951661756840/

https://www.facebook.com/KurbadsKevesDels

Komentāri: