Leģendārie SWANS – ar vienīgo koncertu Baltijā apciemos Lietuvu!

Visam kādreiz pienāk loģiskas beigas. Leģendārā grupa SWANS no Ņujorkas (ASV)  brauc savā pēdējā atvadu tūrē. Baltijas valstīs vienīgā “Gulbja dziesma” izskanēs šī gada 17. martā mums kaimiņos – Viļņā.


Piektdien, 17. martā, Viļņā ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs uzstāsies leģendārie SWANS. Šī ir iespēja vienu no pēdējām reizēm redzēt grupas uzstāšanos klātienē.


Aktuālais grupas sastāvs ietver sevī sešus profesionālus mūziķus, kuru galvgalī atrodas nemainīgais līderis Maikls Gira (Michael Gira), kas bija un joprojām ir viena no interesantākām eksperimentālās mūzikas personībām.


Grupa SWANS tika dibināta 1982.g. un uz doto brīdi ir viena no ietekmīgākām un visu laiku svarīgākām eksperimentālā roka grupām pasaulē, kura vienmēt tika augsti vērtēta gan no mūzikas kritiķu, gan fanu, gan no mūziķu (piem. “Nine Inch Nails”) puses.


Vērā ņemams fakts, ka grupa joprojām ir neatkarīga un anti-komerciāla, jo izvairas no sadarbības ar lielām ierakstu kompānijām un cenšas darīt visas lietas paši, gan laižot laukā savus ierakstus, gan plānojot savus koncertus.  


Grupas SWANS dzīvās uzstāšanās ļoti atšķiras no parastiem roka koncertiem. Jūs nemanīsiet ne dargās gaismas, ne skatuves dekorācijas, ne pirotehniku, bet atklāsiet priekš sevis patīkamu un minimālistisku, intīmu un meditatīvu pieredzi. Parasti mūziķi nespēlē vecus “hitus”, bet koncentrējas uz jaunāko materiālu, kā arī ļaujas eksperimentiem uz skatuves. Ir zināmi gadījumi, kad tika spēlēts tik skaļi, ka skatītāji nevarēja izturēt un pameta koncertu, taču koncertu organizātoru prasības samazināt skaļūma līmeni netika apmierinātas. Nav jābrinās, ka “Swans” bieži tiek dēvēti par niknāko psihodeliskā roka grupu pasaulē.

Ar koncertu Viļņā grupa prezentē savu pēdējo veikumu “The Glowing Man” un pēc Maikla Gira vārdiem šī tūre iezīmē beigas posmam, kas sācies 2010. gadā un iespējams bija viens no veiksmīgākiem grupas vēsturē.


Nelaidiet garām Baltijas valstīs vienīgo un pēdējo grupas SWANS uzstāšanos šī gada 17. martā Viļņas klubā “Legendos”.
 

Biļetes uz koncertu ir pieejamas biļešu serviss kasēs un internetā: http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/swans-pirma-ir-paskutini-karta-lietuvoje-206201/

Organizējas brauciens uz koncertu no Rīgas.
Vairāk informācijas FB lapa: https://www.facebook.com/events/1146094125476421/

Pieteikties braucienam vai saņemt papildus informāciju var zvanot pa tel. +371 27086038 vai rakstot uz [email protected]

Komentāri: