Lielākais rokfestivāls Latvijā šajā gadā — KLANG! 

 (Raksta Dethecrator) Tikai trešo gadu notiek KLANG festivāls Ķekavas novadā, bet jau kļuvis par vadošo roka un metāla festu Latvijā. Tāpēc, ka visādi Positivus nodarbojas ar hipsterpopa smērēšanu, Liepājas festeļi un dažādi pilsētu svētki ar rokgrupu piedalīšanos tomēr ir pārāk reģionāla lieta, savukārt Zobens un Lemess noritējis vien pirmo gadu. Tātad — KLANG! 

Nopietnības līmeni KLANG parāda ar divām skatuvēm («SWH Rock Stage» un «Jagermeister Stage»), kā arī mākslinieku izkārtojumu, sākot jau ar pašām pirmajām grupām piektdienas, 24. jūlija vakarā. Sešos kā pirmie sāks ne tik sen pazīstamie censoņi FOXTHROAT, un uzreiz pēc viņiem uz «jēgerīša» skatuves jau parādīsies smagā artilērija — STAGNANT PROJECT! 

Tālāk gaidāma raiba un daudzveidīga mākslinieku sērija. Proti, KLANG ir ņēmis vērā mācību no dažādiem klubu pasākumiem un rūpīgi piestrādājis, lai grupas savā starpā būtu atšķirīgas, un pasākums līdz ar to apmeklētājiem kaut vai netīšām neradītu vienveidīguma izjūtu. Tā vieni otriem sekos vienmēr «zlobnijie» TRENDKILL METHOD un čomiska humora pilnie (citi gan teiktu — vienkārši pilnie) dzērājhevīša džeki THE FACTOR, gaidīti tiek elegantie klasiskā glemroka izpildītāji NEONFLY no Britu salām, ko uz otras skatuves tūliņ pat nomainīs DZELZS VILKS. Piektdienu nobeigs savā starpā tik dažādas grupas kā INOKENTIJS MĀRPLS, SOUNDARCADE, OMERTA un ESCHATOS — tādu kompāniju laikam citur nekur neredzēt! 

Sestdiena, 25. augusts, no vieniem dienā iesāksies ar tādiem nekad-mēs-viņus-nopietni-tā-arī-neņemsim ķēmekļiem kā GATERIS un KONSERVĒTIE STRINGI, pēc kā mūsu ausis un acis priecēs glītās, blondās sprāgušās žurciņas — DEAD RATS. Visu sestdienas pēcpusdienu KLANG turpinās likt mums priekšā dažādas un daudzveidīgas grupas: LĪDZ PĒDĒJAM un STONESTREET nomainīs melodiskā CROW MOTHER, pēc tās uzreiz cirvi vicinās trešeri DEHEAD un gaisu jauks svaigā blice HARTA, tad viesi no Krievijas — BE UNDER ARMS. Vēlāk gaidāmi arī tādi mūsu koncertdzīvē komentārus neprasoši nosaukumi kā BLOODY HEELS un REBEL RIOT. 

KLANG lielākā atšķirība no citiem festivāliem varbūt ir tāda, ka šeit nav izteiktas lielzvaigznes un «otrā ešelona» komandas: te drīzāk domāts par to, lai katra žanra cienītājs varētu atrast sev «personisko hedlaineri». Kādam tie būs latgaltrešeri GREEN NOVICE, citam — gadu tūkstošu mijas pagrīdnieki GELOUSY (kurus, piemēram, Karametāla apskatnieks pēdējoreiz dzīvajā redzēja Tukumā kādā 2001. gadā). Citam galvenie būs PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI, vēl kādam — SANCTIMONY vai TESA, vai čehu viesi LIVEEVIL. Liels KLANGA bonuss — spēlēs SIA RADIKAL. Parādiet vēl kādu festivālu Baltijā, kurā spēlēs grupa, kāda oficiāli nemaz… neeksistē! 

Info un biļetes:  http://www.klangfest.lv/

Pilna programma jpg formātā: http://klangfest.lv/wp-content/uploads/2014/06/programma_correct1.jpg

Pirms festivāla laba iesildīšanās var sanākt, klausoties izlasi «Latvijas Metāls», kurā no KLANGA grupām atrodamas GREEN NOVICE, SANCTIMONY, SIA RADIKAL, INOKENTIJS MĀRPLS, TESA. http://www.karametals.lv/zinas/kad-likiem-kapos-paliek-par-sauru-latvijas-metala--891

SIA RADIKAL — «Remdeno asiņu cilts» 

 

http://www.youtube.com/watch?v=S1QL7vjwRFA

Komentāri: