Lien iekšā līķi no leišiem… DEVLSY — «A Parade of States» 

(Raksta Dethecrator) Blekmetālists ar doktora grādu kvantu fizikā: tāds tips ir lietuviešu nupat-ne-vairs-tik-jaunās grupas DEVLSY vokālists, un viņa biedri ir apmēram tādi paši purva troļļi no Vītauta Dižā universitātes. Ko tad viņiem izdevies sacerēt? 

«A Parade of States» ir daudzpusīgs ieraksts, kurā saplūst kopā blekmetāla, «shoegaze» un postmetāla skaņu klājieni, pa brīžam virsroku ņemot te vienam, te trešam, te vēl kaut kādam no pagrīdes izlīdušam bālam kartupeļa asnam. Kombināciju varbūt vislabāk varētu raksturot vārdu salikums «black'n'roll» — bet to jūs visi tepat zemāk varat redzēt paši savām ausīm! 

Albuma pirmais gabals «Phases» un arī tam sekojošais «By Design» izpauž DEVLSY melodisko pusi, iespaidam atgādinot NACHTMYSTIUM albumu «The World We Left Behind», tomēr te nevar runāt par kopēšanu, jo minētais NACHTMYSTIUM iznāca kādas nedēļas pēc DEVLSY debijnieka. 

Arī tālāk DEVLSY neatkāpjas no sava melodiskā blekmetāla pamata, taču tajā ievijas arvien jūtamāki postmetāla un «shoegaze» pavedieni, vokālie rūcieni kļūst zemāki. Toties saglabājas ne īpaši paredzamā mūzikas attīstība, kas ir svaigs moments šajā parasti visai vienveidīgajā post-mūzikas lauciņā. «I Am No More» pat iekļauta viena liriskā atkāpe ar tīru ģitāras skaņu, pēc kā atkal seko intensīva klapēšana «Cold Glow» ietvaros. Šis noteikti ir albums ar sajūtamu atmosfēru. 

«A Parade of States» iznācis divās versijās: standarta CD (izlaiž japāņu «MAA Prod.») un kā atmiņas karte mazā kartona kastītē, turklāt abi formāti satur vēl vienu gabalu «The Surge(ry)», kas nav pieejams digitālajos formātos Bandcampā. Tātad ņemam ciet taustāmo albumu! 

Un, protams, ierodamies uz koncertu «Nice Place» klubiņā, kur leiši spēlēs kopā ar itāļiem FORGOTTEN TOMB, šveiciešiem FORLET SIRES, vēl vieniem leišiem LUCTUS un mūsu ESCHATOS. Bet, ja uz to netiekam, sekojam līdzi vasaras festivāliem un lūkojam uz afišas ieraudzīt DEVLSY vārdu! 

Vērtējums — ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠(8 galvaskausi)! 

Albums: http://devlsy.bandcamp.com/

Koncerts: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/1390

 

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=7xg0IleAgK4

Komentāri: