Līķa indes karote darvas mucā: DARRVA — «Saule Neuzausīs»

(Raksta Dethecrator) Tā kā šajā nedēļas nogalē KLANG! festivālā Ķekavā citu starpā spēlēs arī Jelgavas DARRVA, tad beidzot laiks apskatīt viņus, kas tie tādi ir par sivēniem: rōzā jorkšīrieši vai strīpainie mežacūcēni?

Miroņu metāla bandas parasti kopj vienu no vairākām taciņām: vai nu brutālais, vai progresīvais un tehniskais, vai kaut kāds grūvīgais miroņnieks. DARRVAS interesantais moments ir tas, ka viņi vēl nav notēmējušies uz kādu konkrētu miroņu metāla paveidu (izņemot vienīgi «progressive death», ko viņi nepiekopj), tāpēc dziesmās ir gan brutālie, gan tehniskie, gan grūvīgie un zampainie elementi. Pie kam viņu dziesmas, kuras albumā ir tehniskas, koncertā var skanēt drīzāk brutāli vai grūvīgi, un otrādi. Un reizēm pat trešādi: ir redzēts arī, kā DARRVA vispār spēlē bez bundzinieka (bija aizņemts citā koncertā) ar bungmašīnu, un tās pašas dziesmas skan vēl kaut kā savādāk.

Debijas EP «Saule Neuzausīs» sastāv no pieciem stilistiski dažādiem gabaliem, plus ievads un nobeiguma gabals «Tēvzeme». Visi darbi savā starpā patīkami atšķiras, un arī lirikas ir ieklausīšanās vērtas. Grupas dalībnieki ir pajauni un perspektīvi mūziķi uz saviem instrumentiem — tie ir Mārcis (vokāls), Slaviks Murgovs (ģitāras/frizūra), Mārtiņš Maize (bass/kapuce) un Rihards Siksna (bungas/pohujs). Ja nav laiks klausīties visu, iesakāms ir «Vraks», «Salna» un… visas pārējas arī! Piecus gabalus noklausīties tak var, ibiomatās! Un disku iegādāt arī!

Kopvērtējums — ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)*!

_________
*Gribējās likt 7 galvaskausus, bet tieši DARRVAS dzīvie šovi pavelk kopvērtējumu uz augšu. Pat par spīti tam, ka «Sulu Laika» basa rifs joprojām atgādina ESPLENDOR GEOMETRICO gabalu «Japo» no albuma «Pulsion»: klasiskā industrija, smagā elektronika un EBM ir laba viela, no kuras ietekmēties un mācīties, paņemt kādu ideju.

«Sulu Laiks»:

https://www.youtube.com/watch?v=XHQ1aGwk47E

Pilns EP pieejams: www.draugiem.lv/darrva/music/

DARRVA spēlē šajā nedēļas nogalē KLANGā Ķekavā, Klaņģu kalnā.

https://www.ticketshop.lv/site/events/view/813

Komentāri: