Līķi ar taustekļiem: STAGNANT PROJECT — «The Age of Giant Monsters»

(Raksta Dethecrator) «Un, kad jūras ķēniņš — astoņkājis — krastā beidzot nāks, tad būs beidzot visai glumo bandai vāks!»


Tā pirms pusgadsimta Liepājā dziedāja Austra Pumpure, un taustekļi tagad atkal parādījušies STAGNANT PROJECT svaigākajā albumā «The Age of Giant Monsters». Tas, protams, labi parādīja sevi Metālmūzikas Gada Balvā, bet neparādījās koprecenzijā par iesniegtajiem pārējiem albumiem un EP, jo Karametāla ieskatā STAGNANTU albums ir tik labs, ka tas pelnījis atsevišķu apskatu.


Kas redzējuši kaut vienu reizi šo grupu koncertā, tie zina: STAGNANT PROJECT piemīt dzīvelīga humora izjūta, pie kam viņi pat spējīgi uz pašironiju. Pašmāju metāla skatuvē ar jociņiem parasti mēģina «spīdēt» tie, kas šai skatuvei īsti nemaz tuvumā netiek (visādi KUMOSIŅ-veidīgie u.c.), jo talanta un sajēgas trūkumu parasti tamlīdzīgie cenšas aizstāt ar visai atbaidoša satura jociņiem. STAGNANT PROJECT turpretī prot gan spēlēt un rakstīt dziesmas, gan arī viņu humora izjūta vairāk radniecīga Frenka Zappas garam nekā visādiem graindiem, izlīdušiem no mazmājiņas bedres šajā vai tajā pusē no Zilupes.


Video:

 

https://www.youtube.com/watch?v=RH6c1hyocog«Age of Giant Monsters», jau sākot ar tituldziesmu, vienotā stilā ataino nākotnes konfliktu starp cilvēkiem un taustekļainiem briesmoņiem no jūras dibena: nenopietns sci-fi izklaides sižets, kas ietverts grūvīgā albuma formā. STAGNANT PROJECT spēj dragāt gan militāri precīzus rifus, gan radīt atmosfēras, gan pēc ātrajām dziesmām «Squad», «Wings of Terror» un «The Great Equaler» pēkšņi kļūt uz pusi lēnāki dziesmās «Dream Devourer» un «Inkblot», atkal paātrināties ar «Kolosus» un — kā nu bez tā sci-fi izklaidē! — parādīt ziepjaini gļotainu romantiku ar «Show Me the Stars». Sižetu kopā satur šļupstoša vecīša «atmiņu stāsti» par jaunībā piedzīvoto cīņu ar milzu briesmoņiem: izdzirdot šos «stāstījumus», klausītājam ģīmis uzreiz savelkas smaidā. Kā bonusgabals beigās piemestais «Mama, mi fsē sašļī s umā» sastāv vienādās devās no NASUM, NIGHTWISH un LYAPIS TRUBECKOJ. (Pie kam, jo tuvāk dziesmas beigām, jo vairāk austrumslāvu nacionālistu panki ņem virsroku.) Ir arī METALLICAs «Some Kind of Monster» kaverversija, taču Rīgas «Yebash Crew» centieni neatdzīvina gabalu, kas nācis no klausītāju diez ko nemīlētā «St. Anger» albuma.


Sāncensība uz augstām likmēm! http://www.melnapiektdiena.lv/events/01062019
Tituldziesmas perfektais video, tāpat albuma dziesmu rakstīšanas līmenis un spēja ar apskaužamu vieglumu no šāda tīšuprāt sižetiska sviesta izveidot vienotu stāstu, kurš turas kopā (par spīti tā jautrībai) visā albuma garumā un vēl dod STAGNANTIEM telpu, lai nodemonstrētu savas muzikālās spējas — pat ja šo albumu dosim klausīties astoņkājim, arī tas sāks purināt taustekļus un kratīt galvu!


Ja nopietni, tad šajā sestdienā STAGNANT PROJECT kopā ar LUST'N'DUST, HYPERVERT, MINDESIGN, MĀRA, VARANG NORD un TERROR ACTIVATOR spēlēs Melnajā Piektdienā «Wacken Metal Battle» Latvijas finālā. Šis konkurss, cik nu gadus notiek, vienmēr bijis pazīstams ar savu neprognozējamību un negaidītajiem rezultātiem — kāpēc lai šoreiz sevi labi neparādītu milzu taustekļi no nākotnes? Sevišķi, ja grupa vizuāli uzsvērs savu pašironisko raksturu un uz savas uzstāšanās beigām fonā no projektora palaidīs video ar to, kā japāņu briesmonis izlien no Puzes ezera un cenšas sagrābt Irbenes radioteleskopu. Noteikumi taču to atļauj — sevišķi, ja tavā pusē ir milzu briesmonis no jūras dibena.

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)!

Klausīšanās:

https://www.youtube.com/watch?v=5Opic6iKHB8


Pārējie aizvadītās metālbalvas nominanti: https://karametals.lv/zinas/kurs-iegus-titulu-gada-likis-metalbalvas-nominantu-983/
Iepriekšējais STAGNANT PROJECT ieraksts recenzēts te: https://karametals.lv/zinas/liki-masu-kapos-kopejs-apskats-par-varang-nord-fon-964/

Komentāri: