Līķi par dzīvi nesūdzas: SANCTIMONY — «Unholy Five»

(Raksta Dethecrator) Mūsu koncertdzīves pēdējo 20 gadu stabilākā vienība SANCTIMONY šogad iepriecinājusi tautu ar jaunu albumu! 

Piecpadsmito gadu vālējot «death'n'roll» žanrā, SANCTIMONY turpina priecēt to auditorijas daļu (pārsvarā publikas daiļo pusi), kam nu reiz iet pie dūšas šis te stils. Biezi un grūvīgi ritmi, kuros nav meklējama ne mazākā atskaņa no tās brutālās vecās detuhas, kuru matainie lopi SANCTIMONY izpildījumā iemīlēja deviņdesmitajos. 

«Unholy Five» (albumu izdevis, ja kas, SKYFORGER dzemdinātais «Thunderforge Records» leibls) iesākas ar daudzveidīgu un kačājošu sešminūšu gabalu «Tiny Gleams», kurā ir gan klausāmā, gan lēkājamā, gan līdzi bļaujamā daļa. Seko «Freefall» un «King Whole», kuras ir īsākas un ar mazāku dinamikas maiņu, kamēr «Loud» atkal ir galvu klanāmā un dūri gaisā pumpējamā dziesma — par spīti tam, ka nemaz nav īpaši ātri vai himniska. Tajā arīdzan labi ieskanas tīrie vokāli. 

Kad parasta metālkomanda raksta lēno dziesmu, parasti iznāk sieraina balāde. SANCTIMONY gadījumā tomēr ļaunuma dzirkstele kaut kur dziļi zem pelniem ir paslēpusies — «Money Maker» ir lēna un… brutāla dziesma! «Painless Dreams» rifi lēnām peld uz Luiziānas pusi, kamēr «Human Grudge» ir pareizais gabals, ar ko nobeigt albumu. Vēl paliek «Sounds», kas ir miermīlīgs akustiskais gabals — laikam ar cerību, ka to varētu paņemt kāda lielapraides radiostacija (kaut gan dziesmu bojā dziedāšana angliski ar Pampāļu pagasta akcentu). Jāpiebilst, ka no visām šīm dziesmām «King Whole» un «Painless Dreams» jau ir bijušas pieejamas 2012. gada EP «Perfection». 

Albums kopumā rada retu efektu: «Unholy Five» nav pats izcilākais Latvijas metālscēnas paraugs un «krutumā» ne tuvu nestāv SANCTIMONY deviņdesmito gadu materiālam, tomēr jaunais albums rada vēlmi šo disku ik pa laikam uzlikt un noklausīties atkal. Pie mūsdienu klausītājam pieejamā mūzikas metālblāķa, ar kādu ir pārblīvēts jebkura matainā lopa kompis un pleijeris, tas īstenībā ir labs rādītājs. 

SANCTIMONY tomēr nav aizmirsuši arī par saviem vecajiem faniem un jau šajā nedēļas nogalē «Zobenā un Lemesī» spēlēs pilnā garumā savu pirms 20 gadiem iznākušo brutāli pagānisko demoierakstu «When the Sun Was God», kurš būšot beidzot pieejams arī CD formātā! 

«Unholy Five» kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)! 

Ieraksts: http://skyforger.lv/en/product/sanctimony-unholy-five-2016-cd/

 

Komentāri: