Līķis ir lepns putns, iespersi — nelidos: HLADOMRAK S/T 

(Raksta Dethecrator) No gadsimtu pagrīdes izlīdis jauns projekts HLADOMRAK, kuru uzģenerējis tāds Jevgenerators, Zviedrijā šobrīd bāzēdamies. Kas nu viņam vienatnē sanācis? 

Sanācis ir samērā melodisks un vienlaikus agresīvs blekmetāla albums: HLADOMRAK debijas albums neizceļas ar jaunatklājumiem bleķa vai kāda cita žanra lauciņā, toties sirdīgi un ļaunatminīgi kapājas, muļļājas, ložņā un spārdās tālāk pa to pašu melnām, sarecējušām asinīm aplaistīto taciņu, kur gājušas Jevgeneratora iepriekšējās grupas: A.N.T.I., BLACKHEARTED ANGELS, NIGHTWING, FIMOZ u.c. Sākas albums ar «Strength of Ice», tādu puslīdz agresīvu gabalu, un otrajā dziesmā «Inner Fire» HLADOMRAK liek vaļā ātru un dragājošu bleķi, kas turpmākās pāris dziesmas notur šo dinamiku. Pie albuma vidus «Battle Axe» (kas nav DEFTONES kavers, saprotams) ieskanas dažas — un tikai dažas — mierīgākas taktis. Seko visai mīksti puņķains gabals «Ziemeļu iesnas» («Northern Cold» tātad), līdz divas dinamiskas un viena mierīga kompozīcija noliek visu pie vietas. HLADOMRAK albumā nav izteiktas vājās vietas, līmenis ir vienlīdz augsts un nostrādāts visa ieraksta garumā! 

Lai arī HLADOMRAK albums iznācis jau 2013. gada 31. martā, tas iesniegts Latvijas Metālmūzikas Gada balvai tieši šobrīd. Tā nav nekāda kļūda: ja albumam ir digitālā un fiziskā versija, tad albumu Gada balvai var iesniegt pēc fiziskās tirāžas izdošanas gada, kas HLADOMRAK gadījumā ir 2014. gada maijs, kad neonacistu NSBM leibls «Winter Solace Prod» izdevis CD un kaseti. Tā kā — ja gribam, vēl varam paspēt nobalsot! 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)! 

Latvijas Metālmūzikas Gada Balvas balsojums: http://www.metalshow.lv/?section=home&lang=1&mode=selected&selected=522


Dziesma: 

https://www.youtube.com/watch?v=n-tyU0SGEHI


Leibls: http://www.wintersolaceproductions.com/

Komentāri: