Līķis kā sākuma punkts: LAST DECLINE — «Escape» 

(Raksta Dethecrator) Desmit gadus marinējušās pagrīdē, līdz taustāmam albumam nonākušas deviņas ļauni spridzīgas dziesmas no LAST DECLINE! 

Vienmēr uzticamie Metālarhīvi mums apgaismo prātu, kad meklējam, no kurienes tādi LAST DECLINE nākuši: 2003./2004. gadā bijis projekts OHRWURM, kas ierakstījis piecu dziesmu demo «Thinking on the Bones of Life» no mēģinājumu telpas, kaut gan izlaists šis demo digitāli ticis tikai 2014. gadā, kad grupa jau izmantojusi tagadējo nosaukumu LAST DECLINE. 2007. gadā esot bijis arī demo «Vita Somnium Breve Est», no kura tagadējā pilnmetrāžas albumā «Escape» iekļautas dziesmas «When I Saw Blood on Your Eyes», «Thinking on the Bones of Life» un S/T gabals «Last Decline». 

«Escape» atveras ar visai tradicionālu, vidējos ātrumos ieturētu bleķi, kam seko nedaudz ātrākā dziesma «Incubus», aiz kuras klāt albuma centrālā himna: monumentālā desmitminūšu «Blind Man's Dream». Šeit LAST DECLINE pamanās izspēlēties dažādās intensitātēs un mainīgās smaguma pakāpēs, radot neaizmirstamu atmosfēru. Pie kam interesanti — melodijas viscaur šai kompozīcijai vijas pamatā uz basa, kas nemaz nav tik parasta lieta. 

MARDUK cienīgu ātrumu mums LAST DECLINE ceļ priekšā nākamajā divminūšu dziesmā «Spiritual Clarification», tas pats turpinās arī nedaudz garākajā, bet tikpat brutālajā «Death Takes Me Away». Tālāk — atpakaļ pie vidējiem ātrumiem un melodiskākas pieejas. Pēdējais gabals «Escape from Life» summē un iekļauj sevī pa drusciņai no visām albumā klausāmajām kvalitātēm, uzsvaru liekot uz atmosfēru. 

Ja varam ticēt tīklā atrodamajam, LAST DECLINE sastāvā esot divi purni: Todessucht (vokāls, bass, bungu programmēšana) un Vomh (ģitāras, vokāls). Tas laikam padara visai mazas cerības šo grupu drīzumā redzēt dzīvajā — kaut gan, kā zinām, GODFLESH, KATHAARSYS un TALBOT sen jau pierādīja, ka var pilnvērtīgi koncertēt divatā. Bet MAZE OF CAKO TORMENTS vai tas igaunis ODOTA — ka arī viens var ņemties pa skatuvi, spējot aizraut publiku. Un, ja tā padomā, HATEBEAK parādīja: nav nemaz jābūt cilvēkam, lai izpildītu metālu — pie mikrofona var ķērkt papagailis. Jā, un EMILIE HOWELL visbeidzot nodemonstrēja, ka nemaz nav jābūt pat ne dzīvam organismam, lai sacerētu brīnišķīgu mūziku… 

«Escape» patlaban varam klausīties «Beverīnas» leibla lapā Bandcampā, bet no 20. janvāra pamazām būs pieejama CD tirāža — tikai 100 ar roku numurēti eksemplāri, tā kā rīkojieties naski! 

http://beverina.bandcamp.com/album/last-decline-escape-cd-2015

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (9 galvaskausi)! 

Komentāri: