Līķis peld pa jūras virsu: SATURN'S HUSK — «Marée Noire»

(Raksta Dethecrator) Otrais ieraksts mūsu pagrīdes instrumentālajam trio ir izdevies: tikpat kā svaiga ūdens šļāciens paģiraina mūlāpa ģīmī svētdienas rītā. 


Jūras tēmām veltītie dziesmu nosaukumi «Marée Noire» albumā ir savā vietā: SATURN'S HUSK instrumentālās kompozīcijas viļņojas un plūst kā lielas ūdens masas okeānā, jau sākot ar pirmo gabalu «Leaving Red Bay», pieņemoties spēkā «Seaborne» ietvaros un sasniedzot apcerīgu līdzsvaru viļņu sinusoīdas vidū septiņminūšu kompozīcijā «Blood as Salvation». 

Gan debijas albumā, gan «Marée Noire» ietvaros SATURN'S HUSK piegājiens simpatizē ar to, ka šie trīs mūziķi neaizraujas ar tehniskās varēšanas paraugdemonstrējumiem ģitarastijā: viņi priekšroku dod unikālas noskaņas radīšanai un sava stila meklējumiem, paļaujoties uz labi zināmu akordu un ritmu iekrāsošanu savā īpatnajā tonalitātē, kura meklējama kaut kur starp TESAs mierīgākajiem un MOGWAI apcerīgākajiem gabaliem, piemetot tumšu zampas («sludge») devu, savukārt kompozīciju nosaukumi liek atsaukt atmiņā MASTODON albumu «Leviathan». Uz beigām «Marée Noire» tematika kļūst psiholoģiski introspektīvāka (cik nu, protams, instrumentālā mūzika bez teksta to vispār spēj): «Dragged into Abyss» noved mūs iekš «Womb of Darkness», liekot atcerēties, ka sievišķās zemapziņas arhaiskie slāņi bieži vien folklorā un mākslā tiek asociēti ar ūdeņu dziļumiem. Kuros gaisma neiespīd pat pa Lieldienām. 

Diemžēl pagaidām «Marée Noire», tāpat kā SATURN'S HUSK pirmais albums pirms diviem gadiem, nav iznācis taustāmā formā — cerēsim, ka iznāks dubultdisks ar abiem ierakstiem reizē! Tāpēc vēl jo svarīgāk nepalaist garām iespēju un redzēt šo grupu kādā koncertā, jo šis trio nav no tiem biežāk skatāmajiem kolektīviem valstī. 

Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (9 galvaskausi)! 

Pilni abi albumi: https://saturnshusk.bandcamp.com

https://www.youtube.com/watch?v=Wx87_-SDCFI

Komentāri: