Līķpesimisms kā mākslas forma: NEKAD — «Klusumā»

(Raksta Dethecrator) No tās pagrīdes, kura pusceļā starp pankiem un metālistiem, izripojis jauns albums no jauna kvarteta NEKAD! 

Krietns, biezs, zampaini drūms un visās nozīmēs nospiedoši smags ieraksts — jaunajam projektam NEKAD izdodas debitēt cienījami. «Klusumā» ir tikai septiņas dziesmas, tomēr šis debijnieks ieskaitāms albumos, ne EP, jo ir sasniegts parametrs — vismaz četras dziesmas, kam kopā jāvelk līdz 25 minūšu apjomam. Pagājušogad stila ziņā radniecīgam kolektīvam ANNA KIJEVĀ pietrūka akurāt 14 sekundes, lai viņu otrais ieraksts «Māsa» no EP kļūtu par albumu, savukārt šeit ir pilnīgi otrādi: ikurāt 14 sekundes pāri 25 minūšu atzīmei! 

Savai debijai NEKAD ir izstrādājuši savu pieeju dziesmu kompozīcijai: gandrīz visas sākas ar metālisku intro vidējos ātrumos (tas var būt gan zampains, gan atmosfērisks, gan alternatīvs intro), kam seko pancīgi, vienkāršoti rifi tajā vietā, kurā sākas vokāls — gan ātrie d-bīti, gan vienkārši primitīvi panku ritmi. Teksti — īsi un lakoniski, kuros parādās daža laba prātā paturama rinda («Ja tiksim pāri masveidā ražotam «es»,/Visa pasaule piederēs katram no mums.»). 

Albums izlaists tikai 100 ar roku numurētos eksemplāros, tā kā to jāņem ciet, kamēr ir! Māsterējis Niks Dzampiello (strādājis ar tādām bandām kā ISIS, KEELHAUL, PELICAN, JUNIUS, CAVE IN, JESU un vēl pārsimt citām), vāka bilde no Kristiana Brektes. «Klusumā» iesakāms visiem tiem, kas klausās moderno hc/sludge — nu tādu kā TESA, pieminētā ANNA KIJEVĀ, arīdzan ZATOKREV, 9HORIZON u.tml. 

Uz lielās skatuves NEKAD debitēs šosestdien, 13. augustā, kopā ar britu avangardistiem LYCHGATE un baltkrieviem VICTIM PATH. Nepalaidiet garām — latviešu klausītājiem kā nekā šī ir pirmā iespēja dzirdēt ikvienu no šīm grupām! 

Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)! 

 

Koncerts: http://www.melnapiektdiena.lv/events/13082016

Albums: https://nekad.bandcamp.com/releases

Komentāri: