Līķu valnis ap Rēzekni: SOVVAĻNĪKS — «Napaseitynuots»

(Raksta Dethecrator) Tieši laikā uz Metālmūzikas Gada Balvu savu jauno ripuli «Napaseitynuots» klajā laida SOVVAĻNĪKS, alias Sedmenc, alias Dr. Ingars Gusāns, Rēzeknes Augstskolas mācībspēks. Šis ir viņa smagākais un metāliskākais albums! 

Bet no pirmās kompozīcijas «Ite» to vis nepateikt, jo tā ir daudzslāņaina elektroniskā kompozīcija, kura atgādina gabalus «Pieskāriens» un «Eklipse» no Fēliksa Ķiģeļa pagaidām pēdējā albuma «Uzzīmētā sirds». Paralēles starp abiem māksliniekiem var vilkt arī melodiskuma un melanholiskās smeldzes ziņā — tas nekas, ka šīs izjūtas šie autori smeļ no diametrāli pretējiem valsts galiem! 

«Dīva apredzeiba» mūs brīdina: šajā albumā mīkstumi nav gaidāmi, un ar trešo gabalu «Sāta» nonākam postroka teritorijā (atsauksim atmiņā AUDREY FALL rifus), kam pa virsu skan Latgales dzīvās klasiķes Annas Rancānes lirika. Interesanta un izdevusies kombinācija, kurā pat Kristus piesaukšana (smagajai mūzikai neraksturīgā kārtā) izklausās dabiski. «Pīdzimt Latgolā» ir ritmiskāka dziesma, kamēr «Solts» un «Ceļš» seko vienai formulai: sākas ritmiski un smagi, tālāk kļūst pilnīgi melodiskas. Bet «Kalado» atkal uzbūvēta pretēji. Vai tik Rēzekne nebūs latviešu Gēteborga? 

«Napaseitynuots» albumam roku pielikuši Māris Muktupāvels (IĻĢI), Biruta Ozoliņa, Kaspars Tobis (DZELZS VILKS), Guntra Kuzmina (BOROWA MC), Mareks Gusāns, Pīters Daugulis. Protams, lielāko darbu albuma ierakstā ir veikuši Māris Lovniks (ģitāra), Artūrs Meļnikovs (bass) un Vadims Meļuščenkovs (bungas). 

Albumam sasniedzot pusi, jaunu melodiskuma un dusmu devu iebliež «Muosenis» («Māsiņas»), kamēr «Draugi» atkrīt pie SOVVAĻNĪKA ierastās formulas. «Nanūsabeist» («Nebaidīties») ceļ mūsu ausu priekšā HEAVEN GREY cienīgu čella solo, sievietes vokālu un citas taisnvirziena klišejas, kas šeit atšķiras no pārējā albuma gaitas un tātad nav uzskatāmas par nodrāztām klišejām. Savukārt nākamā dziesma «Vaicuojums» ir kā auss netīša pielikšana pie kaila 380 voltu trīsfāzu vada — 43 sekundes īss graindkōrs pēc labākajiem NASUM principiem! Albums nobeidzas ar «Augšanceļūtīs» («Ceļoties augšā») un «Pi putynu gaisā» («Gaisā pie putniem») — vēl divi gabali, kas liek neatslābināt uzmanību. 

Kopvērtējums:  ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)! 

«Ceļš» (oficiālais video).

Albuma prezentācijas vakars 25.2.2017. klubā "Nabaklab": http://www.nabaklab.lv/zinas/t/44030/

 

Komentāri: