Likumi nav rakstīti līķiem: DEHEAD — «Effective Execution» 

(Raksta Dethecrator) Pēc triju gadu aktīvas koncertēšanas ticis ierakstīts un no pagraba izripojis DEHEAD debijas EP ar sešām dziesmām. Kas tad šim aiz ādas? 

Pagrīdes koncertdzīvē DEHEAD jau kopš savas rašanās tikusi uzskatīta par kārtīgu koncertgrupu, uz kuras stabili enerģisku sniegumu vienmēr var paļauties. Kā tad viņiem izdevies savu dragājamo «thrash» ierūmēt ierakstā? 

Iedragātas ir sešas dziesmas, no kurām tikai pirmā («Ceturtais Balsts») ir latviski. Ievada dziesma gan tematiski, gan stilistiski atgādina DEODIUM otro ierakstu «Grēks. Važas. Brīve». Tālākās dziesmas «Refuckin` Slayed» un «Soulless Killer» īpaši neatšķiras ātrumā un smagumā — tas ir, klausieties droši: lēnākas nepaliek! Savukārt «Blood on the Tarmac» sākuma rifs gan strukturāli, gan skanējuma ziņā atgādina mazāk TESTAMENT, bet vairāk MINISTRY. Tas ir labi: Baltijā pilns ar tādām jaunām trešeru grupām, kas ietekmējas no Lielā Četrinieka, no LAMB OF GOD un kā tik vēl ne, tamdēļ līdzības ar citiem iedvesmas avotiem ir vēlamas. «Effective Execution» noslēdzas ar koncertu favorītu «Law and Man» (šeit ieskanas visu grupas dalībnieku bļāvieni) un jautri jancīgo «Sexual Predator» ar mainīgajiem ritmiem. Grupas darbos ir arī tādas dziesmas, kas nav iekļautas tikko iznākušajā ierakstā — piemēram, «Black Line» un «Peak of Extinction». 

DEHEAD debijas EP ir tikai viens trūkums: proti, tas ir pārproducēts. Krietna tiesa no DEHEAD koncertu enerģijas ir aizgājusi zudībā, skanējuma skaidrības labad noskrāpējot nost spēka maksimālos izpaudumus — gan vienlaikus jāpiezīmē, ka basu un visus ģitāras solo šī nelaime nav skārusi. Tāpēc kā debijas ieraksts «Effective Execution» ir pieņemams, akceptējams un atbalstāms, it sevišķi, ja šis ir EP un nevis pilna garuma albums. Gaidot tādu, baudīsim «Effective Execution» ierakstu un DEHEAD koncertus! 


Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (7 galvaskausi)! 

«Ceturtais Balsts» — lirikas skate: 

 


https://www.youtube.com/watch?v=HUVP8FQS2tE

 

Ieraksts: 

https://dehead.bandcamp.com/album/effective-execution

Komentāri: