Līķus — grāvī, gāzi — grīdā! REBEL RIOT — «The Good, the Bad, and the Heavy»

(Raksta Dethecrator) REBEL RIOT trešais ripulis ar nosaukumu «The Good, the Bad, and the Heavy» tika gaidīts ar izpratni: šī grupa ir pazīstama un iemīļota ikvienam, kas reiz ar alus kausu rokā (un vēl pieciem ribās) klausījies REBEL RIOT enerģisko taisnvirziena hevīti. Ak, kādu gan pārsteigumu jaunais albums sagādā!

Pirmie divi gabali «Big Fat City» un «Lucifer» tiešām turpina to pašu ātrā un melodiskā, iepriekšparedzamā «heavy metal» skanējumu, kāds bija pierasts no «Make a Mess» un «Destructive Chaos» albumiem. Un tad nāk «Dark Wizard»: smags, okults, neprognozējams SABBATH-veidīgs monstrs! Turklāt REBEL RIOT necenšas kopēt šobrīd populāro retro-roka skanējumu, bet piešķir šim gabalam paši savu skaņu. Līdzīgi neprognozējami iesākas «Lightworker», saglabājot zināmu svaiguma sajūtu līdz pat dziesmas beigām. «When the Stars Align» savukārt uzdzen tādu kā MONSTER MAGNET un DEEP PURPLE krustojuma sajūtu. Tieši tā: interesanti.

Sākoties dziesmai «Legacy», šķiet — REBEL RIOT atgriežas pie savas ierastās hevīša formulas. Nekā: dziesma mirklī kļūst lēnāka, atgriežoties pie septiņdesmito gadu skanējuma, pie tam izdarot to jaunā veidā, tad atkal paātrinās. «Walk It Like You Talk It» atkal ir atgriešanās parastajā REBEL RIOT teritorijā, par laimi — tikai divu minūšu garumā. «Preacher of Lies» turpretī priecē ar efektīvi izmantotiem vokāliem, kā arī mētāšanos starp 2017., 1979. un 1984. gadu (ne obligāti šajā secībā). Beidzamais gabals «Green Dragon» dara to pašu, turklāt vēl lielākā stilistiskā amplitūdā.
 

REBEL RIOT savā jaunajā albumā dara to, ko aizviņgad albumā «Maldinātājs» darīja PŪĶA GARS: sāk izgudrot paši sevi no jauna.

Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (9 galvaskausi)!


Metālmūzikas Gada Balvas pasniegšanas ceremonija jau šopiektdien «Melnajā Piektdienā»:

http://www.melnapiektdiena.lv/events/10022017

 

Komentāri: