Līķus jāved pie nekropsihologa: STAGNANT PROJECT — “ The Rorschah Test”

(Raksta Dethecrator) Pretrunīgi vērtētā grupa STAGNANT PROJECT (tālāk arī būs teikts, kāpēc pretrunīgā) izlaidusi digitālo ierakstu «The Rorschah Test», ar kuru spērusi krietnu soli reizē uz priekšu, sāņus un arīdzan tajā pašā laikā uz pretējo pusi. Kā viņiem tas izdodas…

Koncertdzīvē stabilu interesi par sevi uzģenerējusī STAGNANT PROJECT, ja skatās ar metālgalvu vairākuma acīm, ir izsaukusi pretrunīgus vērtējumus. Tamdēļ, ka savā darbībā grupa saliek kopā vairākus žanrus, kā rezultātā ir liela iespēja, ka ikkatram klausītājam vismaz viena no šīm individuālajām iezīmēm nepatīk, aiz kam viņš skatās slīpi uz visu STAGNANT PROJECT darbību. Jāsaka — jaunais, caur purnagrāmatu bez maksas nolādējamais ieraksts šo iespaidu necenšas izgaisināt, jo necenšas izdabāt tādu vai šitādu žanru mīļotājiem!

Uzsākas ieraksts ar netipiski laba metālkōrā ritmos un melodiju gājienos ieturēto «Padded Cell Stream», kas pārstāv klausāmi saturīgā metālkōra šauros ūdeņus (jā, mēs reizēm pat aizmirstam, ka ir taču arī tādi…), un nervus nokaitējošu lauzienu skaits šeit ir minimāls. Turpretim ieraksta vidū parādās šādas tādas «thrash» iezīmes, vietām rifi kļūst grūvīgi, vietām — nedaudz atmosfēriski, un tā tālāk. Nekā šeit nav kaitinošos daudzumos, tā kā jāsecina: dziesmas ir pārdomātas pamatīgi! Beidzamajā gabalā «Grue» drusku pat ieskrāpējas plašu atskaņotājs.

Kuriozi nodēvētā dziesma «Man of a Broth» lepojas ar PRETERNATURAL/INNER FEAR Serga līdzdalību, un šajā dziesmā ģitāra rūkuļo varen zemā, biezā tonī — septītā stīga parāda, priekš kam viņa nepieciešama. Instrumentālā «Inkblot Gallery» savukārt uzsākas un nobeidzas ar RAMMSTEIN-iska pamatīguma rifu.

Šis ir kārtējais no ierakstiem, kādus pēdējo gadu laikā nu ļoti iecienījuši Latvijas mākslinieki: pusstundas garumā, astoņu dziesmu apjomā — nevar pateikt, kas tas ir: albums vai EP. Šķiet gan, ka paši mākslinieki ir pieticīgi un nemēģina stumt savu ierakstu par pilnmetrāžas albumu. Bet kas ir šī ieraksta lielā veiksme — tas ir nosaukums. Samest kopā dažādu mūzikas elementu kopumu un tad ļaut klausītājam tajā ieraudzīt viņa paša apziņai tuvākos, tālākos, uzrunājošākos, kaitinošākos utt. elementus: lūk, tas arī ir Roršaha tests! Tikai priekš ausīm.

Vērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)! (Gribētu likt 7, bet tomēr jāpavelk uz 8 — tieši dēļ nosaukuma, kurš der kā kulaks uz aci!)

Ieraksts: http://www.facebook.com/stagnant.project/app_462865220407843

Komentāri: