Man arī ir viedoklis par PUSSY RIOT lietu...

Kā redzams, vienai pankmūzikas meiteņu grupai Maskavā nepaveicās. Vien par to – ka mierīgā manierē un ar pietāti pret baznīcas sienām – dziedāja par vārīgu lietu: baznīcas un laicīgās varas korumpētību visaugstākajos līmeņos. Tātad pauda kādu viedokli. Par ko saņēma masīvu cietumsodu 2 gadu garumā. Tā vismaz liecina man pieejamā informācija. Man tamdēļ raisās jaunas domas par mūzikas un "pārlielās" politikas saistību, kas izgaismojās reljefi šādā pavisam negaidītā skanējumā.

Tas ir pilnīgi skaidrs, jancīgās meitenes smagi dabūja pa biksēm par alternatīvu skatījumu uz lietām, to pasniedzot – tā, kā viņas to prot. Laicīgajai (droši vien arī garīgajai) varai tur – tāds izgājiens nepatika. Tāpēc vajadzēja "iziet no situācijas" caur huļigānisma lietas piesiešanu šīm nopietnajām un riskējošajām draiskulēm.

PUNKTS PIRMAIS. Te vēlreiz parādās tās mūsu austrumu kaimiņvalsts amatpersonu (kas personificē arī varu...) attieksme. Kā vienā portālā pie mums Latvijā trāpīgi izsacījās – "viņi iešāva sev kājā". Un kā nupatās atkal pierādījās – Krievijā līdz patiesai demokrātijai – vēl patāls un samērā grumbulains ceļš ejams. Vārdu un uzskatu brīvība – tās ir pamatvērtības, par kurām visi mīl skaļi runāt, tomēr iedzīvināt realitātē... tas nav gluži tas pats. Darbi tad "ir aizkrāsnē". Jo vārda brīvība- tas ir arī kā zobens abpus griezīgs- tur var parādīties arī kādiem neizdevīgas taisnības un patiesības. No šīs pašas sērijas ir arī Maskavas valdīšanas aizliegums uz "100 gadiem" (!!!) rīkot praida gājienus (tāda ziņa ienācās arīdzan šajās dienās). Homo-, transv-, lezb- lietas neiztirzāšu šajā reizē, lai nekavētu laiku, tomēr forma aizliegumam... arīdzan liecina par grūto ceļu uz demokrātiju Kremļa apkārtnē un tālākos krievu laukos.

PUNKTS DIVI. Arīdzan Latvijā daži cilvēki nebija (un nebūs- ceru) vienaldzīgo pret šo lietu norisi. Pie Krievijas vēstniecības bija protesti. Pasaulē daudzi cilvēki, tostarp mūziki no vieaugstākiem līmeņiem nosodīja šo Krievijas varasiestāžu vardarbību. Parunāsim par mūziķiem – Latvijā protesti bija. Bet no mūziķiem ... ir klusums. Taisnība ir Sandrai Veinbergai, kura blogā raksta par šo tēmu ar virsrakstu "Krievijas propagandai ir izdevies izskalot latviešu popmūziķi smadzenes" (bloga adrese: http://sandraveinberga.lv/ ) . Par to, ka mūsu attieksme ir atkarīga pavisam no citiem, merkantīlajiem mērķiem. Tagad pilnībā saprotu – pie Krievijas vēstniecības nebija (un pēc visa spriežot- arī nebūs) PRĀTA VĒTRAS dalībnieki, Maestro Raimonds Pauls, ne arī Guntars Račs ar saviem biznesa firmas kolēģiem (kuri tādējādi varētu parstāvēt visai daudzu Latvijas mūziķu attieksmi). Saprotams, tai pašai PRĀTA VĒTRAI taču durvju priekšā ir koncerti tai pašā Krievzemē. Bet tur ir mūzikas tiiiiiiiiiiiiiirgus pa īstam (nevis šāds tāds, mūsu mazās LV valsts ietvaros). Un neies šamējie un viņiem līdzīgie radīt sev liekas problēmas caur kaut kādām nezināmām un dziedošām meitenēm. Naudiņas skaņa tomēr ir patīkamāka mūzika pašu mūziķu ausīm, ne tur kādu pozu un saukļu demonstrēšana ar nezināmām sekām. Vai ne?

PUNKTS TRĪS. Mēs te visi jau laiciņu runājam par notikumiem tur tālumā uz Maskavas pusi. Taču – iedomājos – ja mūsu jautrie zēni no grupas APĒDĀJS pašā Rīgas centrā jeb Jāņa baznīcā (kas ir viena pagalma attālumā no pašas Saeimas augstā nama) iedziedātu klipu "Atbrīvo mūs no Dombrovska un Bērziņa"!? Absolūtā mierīgā manierē – nelaužot tur kopā ne altāru, ne baznīcas solus, nedauzot driskās spuldzes vai logu vitrāžas... Tikai pēc tam "youtubes" vietnē ielādējot gatavo videodziesmu! Tā būtu pārbaude jau mūsu pašu demokrātijai. Pēc principa – "redzu skabargu tur, bet neredzu baļki savā acī". Kas zina – luterāņu mācītāji paceltu jezgu? Mediji pavārītos ar šādu ziņu (kas pavisam ticami), jā .. starp citu... arī "vainīgās" grupas popularitāte uzskrietu daudz lielākos augstumos. Bet varbūt arī mūsu policisti tad padarbotos? Un mūsējie mūziķi arī aiz kantainiem čuguna aizkariņiem pasēdētu? Atbildes nezinu. Vien zinu: demokrātiju var pārbaudīt arī ar dažādiem ekstravagantiem izgājieniem. Un, ja mūsu varas iestādes izrīkotos, kā "kolēģi" to paveica pie Kremļa, tad būtu vien pliķis jau pa mūsu vaigiem. Tostarp no ārzemēm, un visticamāk – no tām ārzemēm, kas sākas aiz Zilupes austrumu robežām.

PUNKTS ČETRI. Varbūt PUSSY RIOT dalībnieces šādi centās savu publicitāti uzprišināt. No šādas "šķiras" mūziķiem tamlīdzīgus izgājienus varētu sagaidīt... Tiesa, likmes te ir lielas. Politika caur represijām smagi atriebās. Ceru gan, ka meitenes to darīja ar ideju sirdīs. Tad viņām pienākas vislielākā cieņa!!! Tā teikt, daži cilvēki- esot īstā laikā un īstā vietā, darot īstos darbus – reizēm var panākt pavisam lielu lietu virzību. Vai ne?

Ko domājat jūs?

VIDEO

Komentāri: