Marilyn Manson koncerts izraisa vilšanos…

Svētdienas vakarā pošoties ceļā uz plaši pazīstamā amerikāņu šokrokera koncertu Arēnā, prātā pārcilāju visu, kas pēdējā laikā dzirdēts par šo mūziķi… jāatzīst, neko citu atcerēties nespēju, kā tikai mediju nesen plaši apgremotos faktus, ka Merlins Mensons saslimis ar cūku gripu, un to ka ģērbtuves sienām obligāti jābūt melnā krāsā. Abi saprotams, vērtējami tikai kā lētas "meteorītziņas", kuras domātas lai izraisītu jel kaut kādu interesi par gaidāmo koncerttūri. Bet jāiet bija, jo ne katru dienu uz Rīgu atbrauc misters Antichrist Superstar, kas izraisa pretīgumu jebkurā pieklājīgā amerikāņu mājsaimniecē.

Koncerta organizatori FBI dižojās, ka koncerts būšot pilns ar šokējošiem un provocējušiem elementiem. Tāpat pats Mensons esot vēstījis vietējai presei, ka Rīga vēl ilgi atcerēšoties viņa pirmo koncertu Latvijā; ka tas būs kaut kas vienreizējs! Nu ko… jāpiekrīt vien ir - šo koncertu atcerēšos vēl ilgi, bet ne jau tāpēc, ka tas bija kaut kas iespaidīgs, bet gan kā pamatīgāko haltūru. Citiem vārdiem to nav iespējams noraksturot.

Arēnā bija saskrējuši, sabraukuši ap 7000 šī te skandālista fanu, kas laikam jau gaidīja kaut ko līdzīgu kā Mensona krāsainajos videoklipos, kur dažādas groteskas ainas mijās ar klaji neafišētu vardarbību un dažādām seksuālām perversijām. Gaisā virmoja skaļi nepausta ideja - mēs tev dodam savu naudu, bet tu mums dod izklaides. Diemžēl… naudu tad paņēma, bet izklaides nedeva (uzmeta).

Koncerts noteikti paliks atmiņā ar puslīdz štruntīgo skaņu (nohalturēts soundčeks?), neparedzēti īso koncerta laiku (nedaudz pāri 1 stundiņai), vāju apgaismojumu un praktiski ne-esošo skatuves šovu. Ja neskaita kāda apģērba gabaliņa uzvilkšanu vai nomešanu, samākslotas niknuma lēkmes, mikrofona mešanu pret zemi, pāris prožektorus ar gaismu saspēlēm, aliņa spļaušanu publikā… Pats tērpies vienkārši melnā kreklā – nekas no redzētajiem ekstravagantajiem skatuves ģērbiem. Tas viss izraisīja jautājumu, vai tas patiešām bija šokējoši? Manuprāt, ar to varbūt var nošokēt tikai manu 70-gadīgo vecmammiņu, kura augstākais savā laikā redzējusi brāļus Laiviniekus lauku baļļukā. Trakākais jau tas, ka nav šaubu - māk viņš uztaisīt labus koncertus! Bet tikai ne svētdien Rīgā.

Vēl viens mīnuss - kā jau daudziem izpumpēties sākušiem muzikantiem, arī pēdējie albumi vairs nesasniedz senās slavas virsotnes kuras Mensonam bija jau pasen pirms millenium iestāšanās, tāpēc pamatā šādos koncertos tiek spēlēts klasiskais materiāls (best of) un pāris jaunie hiti. Šoreiz iztrūka arī tas -piemēram nebija nevienas dziesmas no manuprāt lieliskā pirmā šāviena uz satrunējušo ASV sabiedrību "The Portrait Of An American Family". Protams, tika reklamēts pēdējais disks "The High End of Low", bet nu… tāpēc jau šāda kalibra mākslinieki parasti spēlē pie 2 stundām lai iekļautu hitus no visiem savas karjeras posmiem. Nesen Rīgā pabijušie mūžam jaunie šokroka veterāni Alice Cooper un KISS spilgti pierādīja, ka tie saprot, ko nozīmē skatuves šovs un to arī piegādā ar uzviju – krāšņas skatuves uzbūves, pirotehnika, lieli video ekrāni, lāzeršovi utt. ! Vai tiešām Mensons atbrauca te ar lēto Ryanair reisu, ka nevarēja atvest pilnu aprīkojumu?

Koncertā izskanēja frāze, ko Merlins veltīja faniem "my best crowd, best crowd" – neslēpta liekuļošana, jo nekāds labākais fanu pūlis šeit nebija gan novācies. Kā parodija visam pāri bija izšautais lēta papīra konfeti lietus pēdējās dziesmas "The Beautiful People" laikā – tāds gan vairāk piederētos KISS koncerta izskaņai, bet no mistera Antikrista varēja sagaidīt nu kautvai, piemēram, asiņainu dolāru banknošu imitācijas.

Rezumējot jāsaka: ir labi, ka šāds koncerts notika, bet diemžēl palika arī skaidrs, ka šajā trakgalvī sen jau pazudis tas jaunības dumpinieka gars; palicis tik viens radošo krīžu nomākts 40-gadnieks, kurš jau sen vairs nav aktuāls muzikāli, jo lielāko ievērību mūsdienās izpelnās ar ziņām par savām šķirtajām sievām. Rock is Dead jeb viens mīts ar blīkšķi izplēnējis.

Runājot skolnieku leksikonā, koncertu var novērtēt šādi: "Sēdies Menson, divnieks!"

Komentāri:

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Ko lai dara, ne vienmēr viss sanāk. "Sēdies, divi..."

 • krogus āksts (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Vai godātais autors maz pats bija uz koncertu? Izskatās ka tiek atreferētas tik baumas....

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  tās gan nebija baumas, vilšanās par šo konci bija daudzviet. ** Man nāk prātā tālāki aizlaiki, kad dažas Krievijas brigādes uz Rīgu koncertēt brauca kā "uz laukiem, vai nomali". Varbūt šamējam Mensonam arīdzan līdzīgs piegājiens bija...

 • antonamaasa (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  labs koncis patika zinu vareja but labak
  ped bija labi fanzona vismaz awww :P
  bu4 bu4 miiljum :)

 • krogus āksts (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Džeina no dienas arī līdzīgi šļupstēja, bet tas netika atzīts par patiesību. Skaidrs - tad koncertā tom

 • krogus āksts (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Tad koncertā tomēr neesat bijis. Tas nozīmē ka skatījums galīgi neobjektīvs.

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Es nebiju, autors bija. Es šo redzēju dažos youtubes pēc-koncerta video, jāpiekrīt autoram: ja Mensons Rīgu uzskata par "provinci", tad attiecīgi arī jākoncertē zemā pieres līmenī - un mums tas skaļi jāpasaka. *** Drīkst tepatās arī citi izsacīties par šo uznācienu. (ja vien nav aizķērušies šā vakara vieglās Placebo ģitārmūzikas vakariņā...).

 • Arnolds (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Jau no diviem cilvēkiem, kas bija uz koncertu (abi lieli Mensona cienītāji, kas arī mensona iepriekšējos končos LT un EE) dzirdu tādas pašas atsauksmes, kā šī raksta autoram. Tā kā nebūs gan melots par to.

  P.S. Krogus ākst - neviens te neko nespiež pārliecināt - katrs paliek pie sava viedokļa.

  P.P.S Bildes no Mensona konča Tallinā http://jzfoto.lv/event...

 • Runcis Renārs (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Varu pārpostot no FBI, lai nerakstītu pa jaunam, tur cenotos izteikties lojālāk nekā parasti.

  Jā, Arēna Rīga noteikti savā ziņā ir parodija par lielo koncertzāli, bet tomēr - arī tur ir bijuši koncerti ar labu skaņas kvalitāti un ja ne izsolīti provokatīviem, tad vismaz redzamiem priekšnesumiem (Muse, Limp Bizkit). Tā kā fanu zonā biļetes ir jāpērk dārgāk, tad stāvēju kā 'parastais cilvēks' kaut kur zāles vidū. Esmu aptuveni 2 metrus garš, un pats brīžiem īsti nesapratu, kas notiek uz skatuves; draudzene, ar kuru biju kopā uz koncertu, ir krietni īsāka, viņa Mensonu pašu redzēja vienu reizi, kad viņu pacēlu. Principā šovu pat nevaru īsti vērtēt, jo jutos tā, it kā uz mani uz skatuves notiekošais gandrīz vai neattiektos. Tomēr - izskatījās, ka arī Mensons laida pa minimālo programmu. Protams, bija jau it kā mīļi Mensona teksti par Latvijas mīlēšanu un ietīšanās karogā, bet nezinu, vai ar to vien ir gana. Precīzāk sakot - tā ir minimālā programma, lai nedaudz pielaizītos, bet jēgas no tā nekādas un Mensona redzēto koncertu šova elementu praktiski nebija. Horeogrāfija, cik nu tāda vispār bija, nešķita īpaši pārdomāta. Kad Mensons runāja, tad dzirdēt es varēju aptuveni pusi no viņa sacītā. Skaņas kvalitāte dziesmās bija diezgan briesmīga. Dziesmu izvēle patīkama un diezgan jocīga - daļa jaunais albums, daļa veco hītu no Antichrist Superstar, Holly Wood kā arī Mechanical Animals + vecais hits Sweet Dreams; nu forši to dzirdēt dzīvajā un bez fonogrammām, bet tomēr - izpildījums nebija īpaši kvalitatīvs. Nebiju gaidījis nekādu baigo šovu, jo Mensons ir vecs un nav ko celt to, ko nevar panest, bet nu ekrāni tiešām būtu noderējis.

  Principā koncerts vērsts uz to, ka cilvēki atnāk palūrēt - kas tas tāds - Mensons. Man, kurš Mensonu klausījās pamatskolā, no rītiem pirms matemātikām dudinot Portrait of an American Family, jāsaka, ka koncerts tiešām bija huiņa. It kā jau patīk tikai tas fakts, ka ir redzēts Mensons, ka ir pabūts viņa koncertā, bet sorry Menson, izskatās, ka tu par mani, savu veco fanu (lol), ņirgājies, uzskati mani par provincieti, laid kaut kādu haltūru tikai, lai es tev saziedotu naudiņu krāšņākām vecumdienām ar dārgākām pornozvaigznēm un narkotikām. Tomēr kindof bitchy.

  Koncertam no desmit ballēm varētu likt četras, bet tas atkal ir tāpēc, ka man tiešām patīk Mensons un man patīk dziedāt līdzi hitiem pie to oriģinālā izpildītāja. Koncis tik tiešām bija nožēlojams.

 • Lucija (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  prieks, ka aizgāju - daudz pozitīvu emociju, forši, ka mensons redzēts dzīvē, bet vilšanās neizpalika. pilnībā pievienojos raksta autoram!!

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  http://www.amazon.com/...
  ---
  Mākslinieks palaidis tautās savu dvd Marilyn Manson: Guns, God and Government - Live in L.A. [Blu-ray] (2009), nupatās... cerams, ka tur ieceptais uznāciens bija jautrāks kā nesen Rīgā.

 • kitsons (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  jā Merlins mūs neiepriecināja, bet cerams ka Rammstein nodragās pa smuko, bez visādām lažām