MELDRA: ir pirmdzimtais albums

Šo rindu autors visai ekspres-režīmā pabija dzirkstošā pasākumā 7. oktobrī "Pie L.Tipa" klubā. Dienu vēlāk viss risinājās jau Liepājas "Fontaine" klubā. Šajos vakaros Meldra prezentēja albumu – saukts pašas vārdā, kas ir arī pirmais mākslinieces solo lieldarbs. Meldra ir jauna dziedošā ģitāriste, kurai jau aiz muguras ir āž ... dalība 450 un vairāk šovi. Tostarp dažs labs arī Lielbritānijas Vemblijas stadionā!

Un tā nu ...bet vispirms lai ir izraksts no oficiālās preses relīzes. Tātad...

- Savu albumu mūziķe ierakstījusi vairākas studijās Anglijā un arī Latvijā.
Meldra ir apguvusi klavierspēli un vijoļspēli, bet ģitāru viņa sāka apgūt 14 gadu vecumā. 2002.gadā Meldra ar savu grupu uzvarēja Mazsalacas festivālā "Blieziens" un piedalījās arī tajā laikā populārajos festivālos "Stage Number One", "Sinepes un medus" un "Bildes".

2004.gadā viņa kopā ar Johnny Salamander piedalījās Eirovīzijas nacionālajā atlasē, iegūstot otro vietu. Tā paša gada jūnijā klajā nāca Johnny Salamander un Meldras kopīgais albums "We Share The Sun".

Pēc Rīgas Franču liceja absolvēšanas 2006.gada septembrī Meldra sāka studijas Lielbritānijā Modernās mūzikas augstskolā "ACM", ģitāristu fakultātē, ko absolvēja pagājušā gadā, iegūstot bakalaura grādu mūsdienu mūzikā, specialitātē ģitārists.

Pēdējos gados Meldra galvenokārt koncertējusi Anglijā dažādos klubos gan ar savu grupu, gan spēlējot kā viesmūziķe dažādos sastāvos, piemēram, BBC radio pasākumos Liverpūlē un Ričarda Brensona koncerna "Virgin" prezentācijā.
----
Un Rīgas vakars bija garš... Vispirms jau preses konference, kurā jūsu padevīgais kalps paspēja uzdot jautājumu vakara varonei par to – kā šis albums tiks izplatīts rokmūzikas citadelē ASV? Un kā tad sastāvēs ar radiosinglu spēli "turienes" raidstacijās...? Atbilde – par to tiks domāts. Pareizi – domāts. Cerībā, ka sekos kāda konkrēta rīcība un rezultāts.

Spēles vakars arīdzan bija divdaļīgs – vispirms viens sets šaurākam lokam/lūgtajiem viesiem. Nepilnas stundas koncerts – pēc kura atkal daudzi atnākušie atnāca ar apsveikumiem. Ziedi, autogrāfi un viss kā pienākas. Tika nospēlēts divas reizes viss esošais albums.

Pēc tam nepilnas trīs stundas gaidīts tika līdz šā paša koncerta publiskajai daļai. Abās reizēs pavadošie mūziķi bija no Lielbritānijas un pat no Jaunzēlandes. Abās reizēs kā "speciālais viesis" ar smagākie ģitāras uzbrāzieniem piedalījās arī Džonijs Salamanders.

Arī otrajā reizē jau krietni pēc pusnakts samērā lielā skaitā esošā publika ievērtēja dzirkstošo rokmūziku, ar kuru varēts spēlēt arī no visai prominentām skatuvēm Eiropā. Kopumā gaisotne jautās dzirkstoša. Publika skaļi sarunājās, alus un vīna glāzes šķindēja. Kluba vairāku telpu atzarojumos risinājās intīmas sarunas. Bet tālākā galā draiski ritinājās dzīvā mūzika. Kā jau piektdienas vakarā pašā Rīgas centrā.
---
Albums "Meldra" ir ar astoņām dziesmām...
- Addiction; - Take Your Time; - Another Plane; - Closer to You; - Coming Home; - Raindrops; -Nasty; - Summer Love. Ieraksti veikti Londonā un Rīdingā (Liebritānijā), miksēts Ginta Lundberga vadībā Rīgā. Albums: tātad ir pieejams...

MELDRA vietne internetā: www.meldra.com

Komentāri:

  • boris (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Bezzobains rociņš.

    Uzkrita Meldras līdzība ar apalīti Lindu Leen, varbūt vajag apsvērt apvienoties uz duetu? x)

  • Anonīmais Šakālis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

    Visumā vidusmēra dziesmiņa, pozitīvs faktors ir tas, ka izpaliek bieži sastopamā sērga — šoreiz nav jūtams latviešu akcents, dziedot angliski. :)

    Par Lindas Leen un Meldras duetu piekrītu: Linda apakšā, Meldra augšā… ņam ņam ņam! :D