MELNAIS VIDEO I - BEHEMOTH izlaiž "Lucifer" klipu

Šodienas aktīvajā mūzikas i-laikmetā kur agrākā lietu kārtība vairs neko nenozīmē; kad albumi strauji noveco ne vairs pa dienām, bet gan pa stundām - tiek nepelnīti aizmirsts viens no agrāk ietekmīgajiem promocijas rīkiem - video klips.

Kādreiz savs video bija jāuztaisa katrai sevi cienošai metāla komandai. Dažas labas grupas iespējams, tikai pateicoties saviem video klipiem, var lepoties ar savu tagadējo popularitāti (Metallica?). Daļēji tas bija iespējams pateicoties tolaiku pateicīgajai mūzikas videi (video klips 80-gados bija jauna, aktuāla lieta) un to atbalstošajai TV platformai, piemēram slavenais MTV astoņus gadus katru nedēļu raidīja tikai ar rūcējiem piepildītu 3 stundu trakmetāka raidījumu "HeadBangers Ball".

Diemžēl laiki mainās, un ir mainījušies arī mūzikas pārdošanas paņēmieni - savas korekcijas ieviesis strauji augošais internets, dziesmu lejuplāde un jauni e-promotion veidi. Diemžēl jāsaka, ka video klipu veidošanās māksla mūsdienās pamazām zaudē savu popularitāti. Grupas arvien retāk veido kvalitatīvus reklāmas klipus, jo nav kas par to maksātu un nav jau arī iespēju tos parādīt plašākai publikai caur televīziju. Atliek tikai iemest YouTubē. Ja arī ir kautkas darīts lietas labā, tad tas ir pamatā lēts zema budžeta klipiņš, kur visi tirinās ar ģitārām mežā (blekeriem) vai kādā pamestā dzelzs preču fabrikā (šis vairāk raksturīgi trešeriem).

Tāpēc ir tikai vairāk nekā apsveicami, ja parādas kāds ar izdomu veidots, sakarīgs un interesants video klips, un ja vēl pati dziesma ir atmiņā paliekoša - nu tad ko gan var vairāk vēlēties.

Tapēc lai atbalstītu šo lietu, uzsākam rakstu sēriju MELNAIS VIDEO, kur tiks apkopoti pēdējā laika aktuālākie karametālistu saveidotie video klipi.

Aktuālākais, protams, jāatzīst BEHEMOTH veikums dziesmai ar zīmīgu nosaukumu "Lucifer".

┼ ┼

Arī norvēģu black metal ekstrēmisti TAAKE ir sasparojušies uz vienu klipu no sava jaunā albuma "Noregs Vaapen". Protams, viss darīts savā gaumē, klipā redzam vietējos Bergenas mežus.

┼ ┼ ┼

Samērā karametāliski (vismaz TV ekrānos) sevi piesaka apvienība BLACK WATER RISING.

┼ ┼ ┼ ┼

Trešeri WARBRINGER savukārt izceļas ar oriģinālu "šausmu filmu" piegājienu savam klipam "Shattered Like Glass" no albuma "Worlds Torn Asunder".

┼ ┼ ┼ ┼ ┼

Un visbeidzot nobeigumā, šajos platuma grādos samērā nezināma brigāde THE BRONX CASKET CO., kuru izveidojis slavenās thrash komandas Overkill basists D.D.Verni 1998. gadā. Cita grupa vajadzīga, kā pats paskaidro, lai izpaustos arī citos žanros.

www.karametals.lv

Komentāri: