«Melnajā Piektdienā» šovakar skanēs leijerkastes metāls no Šveices un Beļģijas 

(Raksta Dethecrator) Šovakar Latvijas klausītāju priekšā stāsies trīs ekstrēmā metāla grupas no Šveices, Islandes un Beļģijas, no kurām divām raksturīgākais instruments ir… leijerkaste. 

Šveices folkmetāla varoņi «Eluveitie» ražīgi darbojas no 2004. gada, kad stabulnieks Hrīgels Glancmans (Chrigel Glanzmann) sāka eksperimentēt, sacerot mūsdienīgas un labā nozīmē izklaidējošas dziesmas sen izmirušajā «gaulish» valodā — tajā, ko mūsdienu Šveices teritorijā dzīvojošie ķelti lietoja vēl pirms romiešu laikiem. Likumsakarīgi, ka «Eluveitie» dziesmas ir veltītas dziļai senvēsturei — tai, kurā vēl nepastāvēja rakstība. Jau kopš pirmsākumiem «Eluveitie» unikālo skaņu piedod leijerkastniece Anna Mērfija, kam ar laiku pievienojušies divi ģitāristi, basists, vijolniece un bundzinieks. Ar savu unikālo folkmetāla veidu «Eluveitie» iekarojuši visu pasauli, nepārtraukti braucot pieprasītās koncerttūrēs un gandrīz katru gadu izlaižot pa kādam ierakstam — pagājušogad iznāca jaunākais albums «Origins». Vairākos interneta mūzikas servisos, kā «Spotify», šveicieši ir kļuvuši par visklausītāko metālgrupu, pārspējot pat tādus kolektīvus kā «Metallica» un «Black Sabbath» tiešsaistes klausījumu skaita ziņā. 

Līdz ar «Eluveitie» uzstāsies vēl vieni leijerkastnieki — «Ithilien» no Beļģijas, kas spēlē melnu, episku un monumentālu folkmetālu, stāstot savukārt par savas zemes raibo vēsturi. Viņi izmanto arī dūdas un īpaši mežonīgu bungošanu. Beļģijas jauniešu komanda spēlē kopā ar «Eluveitie» jau ilgstoši — koncerttūrē plānoti teju septiņdesmit koncerti, tā iesniegsies arī nākamajā gadā. 

Visbeidzot, islandiešiem raksturīgo melanholisko un melodisko mūziku ar eksperimentālu avangarda metālu kopā pludinās «Skálmöld». Grupa, kas pastāv tikai sesto gadu, bet atzīmējusies ne vien ar trim albumiem: «Skálmöld» vairākkārt spēlējuši lielkoncertus kopā ar «Sinfóníuhljómsveit Íslands», tātad Islandes Simfonisko orķestri. 

Koncerta sākums šovakar 20:00 klubā «Melnā Piektdiena» (Brīvības ielā 193c), durvis vaļā stundu agrāk, biļetes kluba kasē no 20 eiro. 


Klubs un afiša: 
http://www.melnapiektdiena.lv/events/08122015
http://www.melnapiektdiena.lv/uploads/posters/508_Eluv_original.jpg?1442320370


Pilns «Eluveitie» koncerts no festivāla Francijā: 


https://www.youtube.com/watch?v=fAXJlN4Lg7s


«Ithilien» uzaicinājums uz koncertu: 


https://www.youtube.com/watch?v=ji3x_CBZxv4


«Skálmöld» lielkoncerts ar «Sinfóníuhljómsveit Íslands»


https://www.youtube.com/watch?v=5yHsmZy-YS8 

 

Komentāri: