Melnās Naktis — tas bija pat labāk, kā gaidīts!

(Raksta Dethercrator) Īsumā dažos vārdos — pāris secinājumi pēc pasākuma «Melnās Naktis» ceturtdien Nabaklabā.

Pasākums iesākās ar nelielu WTF?! piegaršu, jo šajā izziņotajā drūmajā «doom» pasākumā iesākumā uzspēlēja divi diezgan savādi improvizācijas kolektīvi. Pirmajā no tiem plosījās divi mazgadīgi ģitāristiņi pajautrā prātā, KATALEPSIJAS basists (ja pareizi uztvēru) un HEAVEN GREY bunguvīrs (arī ar piebildi — ja pareizi sapratu, ka tas bija viņš). Šie jaunieši spēlēja diezgan baudāmu kaut ko, kas pelnītos apzīmējumu «post-rock'n'roll», un tas viss kopā izskatījās pēc tādas stereotipiskas grupiņas no Uzlēcošās Radiācijas zemes (tipa ENVY). Pēc tam nomainījās bundzinieks, viens no ģitāristiņiem pagāja malā, un savu bezvokāla performanci turpināja nedaudz cits kolektīvs trio formātā. Šoreiz sanāca mazāk interesants rokenrols. Jāatzīmē — visam šim improvizācijas priekšnesumam nebija ne mazākās vainas, vienīgi klausītāji vairāk tusēja pa bāru un ēdmaņas stendu, jo bija nākuši uz druscīt mazāk dzīvespriecīgu pasākumu, nevis klausīties kaut vienu mažora akordu.

KATALEPSIJA savā spēlētprasmē un vispārīgajā skanējumā ne par matu neatpalika no savām vecākajām māsām, kas spēlēja pēc viņiem, un vispār radās iespaids — «Melnajās Naktīs» spēlēja trīs vienlīdz pamatīgi hedlaineri. Jāpiebilst, ka KATALEPSIJAS profilā drauģelī.lv klausāmās divas dziesmas dzīvajā izklausās vēl labāk nekā ierakstā! Iespaids uz astoņi, un vairāk nevar likt tikai skaņotāja dēļ — viņš kaut kā visu vakaru nespēja piedabūt otro ģitāru skanēt tā, lai viņu varētu dzirdēt visu laiku, ne tikai pirmās ģitāras pieklusuma momentos.

FRAILTY uz mazās Nabaklaba skatuvītes izskatījās un izklausījās monstrozi monumentāli — tādu skaņas blīvumu (reizinātu ar skaļumu) mūsu zemītē ir gadījies dzirdēt tikai postmetāla koncertos (kas dzirdējuši pašaurās telpās spēlējam tādas grupas kā TESA, A STORM OF LIGHT, ISIS u.c., tie stādās priekšā, kas tas ir). Tāpēc arī par FRAILTY priekšnesumu maz ko jāsaka — tas, dāmas un kungi, ir jādzird! Iespaids uz visiem desmit!

HEAVEN GREY (tāpat kā KATALEPSIJA) priecēja ausi ar dzimtās valodas izmantošanu, un kopumā iespaids bija tieši tāds, kā var sagaidīt no tik pieredzējušas grupas — smeķīga dūmdesa bez mazākās mākslīgo krāsvielu piegaršas. Klausītāji dabūja tās dziesmas, kuras gribēja, un grupa (tāpat kā pārējās, starp citu) no tautas puses tika atalgota ar intensīvu mošošanu un pačku kratīšanu — neraugoties uz to, ka «doom» pēc būtības ir tāds žanrs, kas paģēr vairāk klausīšanos, nevis ārdīšanos. Iespaids — uz deviņi noteikti!

Komentāri: