Melnās piektdienas lielkoncerts (13.11.2015.)

(Raksta Dāvis Bahmanis) 13. novembris un piektdiena: veiksmīgākā diena visiem pagrīdniekiem — jo notika viens no tradicionālajiem «Melnās Piektdienas» lielkoncertiem!

Kaut arī pirmās grupas VELNEZERS uzstāšanās laiks bija paredzēts 19:30, koncerts sākās 20:00 ar brutālajiem INCINERATE DIVINITY. Sākumā par lielu cilvēku pūli varēja tikai sapņot — kā jau parasti šajā klubā, jo uz pirmās grupas uzstāšanos bija atnākuši aptuveni 20 cilvēki, bet turpinājums jau bija labāks: cilvēki pamazām aizņēma gan sēdvietas zāles beigās, gan pagarināja rindas pie bāra letes. Skaņa šajā piektdienas vakarā bija laba, un skaņotāja darbs bija līmenī.

Par pašu INCINERATE DIVINITY uzstāšanos — tā kā iepriekš nekas no viņu izpildījuma netika klausīts ne ierakstā, ne dzīvajā, tad pirmais, kas uzreiz palika prātā: grupas dziesmu nosaukumi — «I Got Erection», «Alla Pugačova» u.c. dziesmas (cerams gan, ka šo abu dziesmu nosaukumu savā starpā nav saistīti…). Instrumentālais un vokālais sniegums dzīvajā ļoti atgādināja CANNIBAL CORPSE stilu — ātras ģitāras, «dubultpedāļa”»bungas un, protams, rēkšana. Atliek gaidīt vien pirmo ierakstu! 

Kā otrie uz skatuves kāpa VELNEZERS, kuriem bija paredzēts uzstāties kā pirmajiem šajā vakarā. Šī četrotne ierakstā skan labi, jo melodijas ir galvā paliekošas, kā arī nav sajūta, ka visas dziesmas skan vienādi. Uz skatuves uznāca kā tipiski blekmetālisti — visiem sejas melnbaltā krāsā, kā arī visai neparastu pieeju — iedegtām svecēm, kas pirms pirmās dziesmas atskaņošanas tika nodzēstas. «Vediet mani prom, tik un tā neteikšu ne vārda» — ar šādu citātu iesākās VELNEZERA koncerts, kuri aptuveni pusstundas laikā paspēja nospēlēt gan savus jauno ierakstu, gan arī izpildīt savu versiju MAYHEM dziesmai «Freezing Moon». Man šī grupa šogad noteikti ir interesantākais atklājums vietējā metāla lauciņā. Ja grupa turpinās šādā pat garā, tad nākotnē, cerams, varam sagaidīt arī pirmo ierakstu taustāmā formātā, ne vien digitāli! 

Uz APĒDĀJA uzstāšanos lielākā daļa cilvēku jau bija uzkarsuši, jo skatuves priekšā sākās mošpits. Šie džeki visvairāk no visām grupām komunicēja ar sanākušajiem klausītājiem. Spēlēja savā sūrā alternatīvajā stilā gan ar zināmām kompozīcijām, gan arī jaunām, kas nav mainījušas savu skanējumu un joprojām aizrauj sanākušos klausītājus. Kopumā uzstāšanās bija laba, taču šis nebija mans šīvakara mīļākais priekšnesums, jo grupas savā starpā bija patīkami dažādas!

OBSCURUS ORBIS salīdzinoši ilgu laiku aizņēma savu akustisko instrumentu sagatavošana koncertam, bet lielākā daļa sanākušo ieilgušo pārtraukumu mazināja ar rindām pie letes un alus kausiem rokās, kas tika likti malā, kad gāja vaļā viduslaiku melodijas, un skatuves priekšā cilvēki metās riņķot, kā arī šāda veida mūzikai ir pierasts (gan jau ka visi esam savureiz kaut pie AUĻIEM izcēlušies ar lustīgu un aktīvu dejošanu). Pirms katras dziesmas tika pateikts, kura gadsimta un kuras tautas mūzika tiks spēlēta — pārsvarā visas dziesmas bija ātras un instrumentālas, ar bundzinieka izsaucieniem. Aicinu visus noklausīties OBSCURUS ORBIS albumu «Secundum Artem»! Domājams, ka šai grupai popularitāte Latvijā tikai augs.

Kā pēdējie ar 30 minūšu nokavēšanos uz skatuves kāpa veterāni — grupa RŪSA, kas savā ierastajā smagā rokenrola stilā bija savākuši diezgan paprāvu skatītāju pulciņu. Lielākā daļa ļaužu, kuri iepriekšējās grupas izbaudīja uz mīkstajiem krēsliem, tagad gan slējās kājās un gāja tuvāk skatuvei, kad RŪSA sāka skandināt savu pirmo šī vakara dziesmu — «Bez desmit desmit». Apbrīnojami, ka šī grupa, kura tūlīt svinēs trešo pastāvēšanas desmitgadi, spēj nospēlēt ilgu koncertu ļoti ātrā tempā. 

Kopumā pasākums bija izdevies arī ar visu kavēšanos, jo publika izskatījās apmierināta ar to, ko grupas šajā vakarā parādīja. To pierāda sanākušais skatītāju daudzums, kas beigās grozījās pāri vairākiem simtiem cilvēku. Vakaru var saukt par izdevušos arī tādēļ, ka pēc grupu beigu akordiem bija nepārprotama apmierinātības pazīme — «Atkārtot»!

KARAMETĀLS piebilst: esam priekā par jauno raksta autoru, debija ir izdevusies. Tā turēt!

VELNEZERS — «Pagātnes Raktuves»: http://beverina.bandcamp.com/album/velnezers-pag-tnes-raktuves-2015

Komentāri: