Melnrakstu raksta ar līķa indi: HEAVEN GREY — «Manuscriptum»

(Raksta Dethecrator) Seši brangi gadi pagāja kopš HEAVEN GREY pēdējā pilnmetrāžas albuma «Falling Mist» (2010.), kamēr esam sagaidījuši jauno albumu «Manuscriptum» ar Artūra Bērziņa vāku.

Kā jau ikviena cita albuma ieraksta laikā, arī šajā gadījumā HEAVEN GREY gāja cauri sastāva izmaiņām. Dziesmu autoru saraksts parāda — sākts rakstīt vēl ar Veronu pie mikrofona, albums beidzas jau ar Artūra Fišera atgriešanos vokālista lomā, jo Verons nolēma atjaunot CATALEPSIA darbību, izdodot ar Metālmūzikas Gada Balvu novērtētu albumu un piedalīties Eirovīzijā. Taču, ja «Manuscriptum» ievadgabalu «Insomnia» uz pusēm sarakstījuši HEAVEN GREY vienīgais pastāvīgais dalībnieks — ģitārists Vjačeslavs Ņikitins — un Verons, bet otrā dziesma «Drown in My Shade» ir tikai Verona darinājums vienatnē, tad albuma vajadzībām šīs kompozīcijas iedziedājis Fišers. (Jāpiezīmē, ka «Insomnia», «I Belong to the Dead» un «Drown in My Shade» jau 2013. gadā tika izdota īpašā trīsdziesmu EP, kurā vēl Verons ir vokālists un kas palīdzēja grupai tikt pie pašreizējā līguma ar «Via Nocturna» leiblu. Tāpat grupa, gatavojoties «Manuscriptum» ierakstam, izlaida arī kompilāciju «On the Wind of Memory» ar deviņdesmito gadu dziesmām, darot to par godu traģiski bojāgājušajiem grupas biedriem Ansim Melderim un Sigvardam Blažēvičam.)

Jaunajā albumā HEAVEN GREY pieturas pie savas nesajaucami melodiskās «funeral doom» skaņas, pie savas dziesmu rakstīšanas formulas, ko tauta iemīļojusi jau kopš deviņdesmito gadu pirmās puses. Ieraksts izdarīts gaidīti augstā līmenī, un Fišera balss atgādina PARADISE LOST vokāla izmisīgo toni, kas šim stilam ir kā kulaks uz aci, bet Reiņa «Murgoņa» Melbārža čells rada unikālu pieskaņu, kādu citas grupas nespēj panākt ne ierakstā, ne koncertā. HEAVEN GREY, kā vienmēr, spēj iecerēt episkas lietas — un ne tikai tās izdomāt, bet arī precīzi īstenot.


Kopvērtējums: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ (8 galvaskausi)!


Dabūt disku:
http://store.vianocturna.com/heaven-grey-manuscriptum-cd-p-982.html


Metālmūzikas Gada Balvas pasniegšanas ceremonija jau šopiektdien «Melnajā Piektdienā»:
http://www.melnapiektdiena.lv/events/10022017

Komentāri: