Metāla naglas par 2010. gadu nu ir sadzītas!

Vakar, 18. marta vakarā, Rīgas vienīgā metāla kluba "Melnā Piektdiena" telpās samērā neiestīvinātā atmosfērā tika godināti aizgājušā 2010. gada LATVIJAS METĀLA MŪZIKAS GADA BALVAS izcilnieki. Muzikāli vērtējot, nenoliedzami, gada centrālais notikums kur tiek publiski vētīts, kas tad labs ticis sadarīts.

Tas ir jau palicis par gadskārtēju pasākumu, un jau otro reizi Latvijas metālistiem pašiem ir savi, mazi svētki, kur neformālā gaisotnē, pie alus glāzēm, smaidošām sejām un matiem plīvojot - tiek noskaidroti gada metāla izcilnieki.

To visu organizē kluba "Melnā Piektdiena" radošā komanda un tās virsvadonis Valdis Bērzvads. Tiem kas nebija klāt vai neredzēja, varam paskaidrot virsraksta jēgu - uzvarētāji saņēma gaumīgi izveidotas metāla naglas un godarakstus.

Tikai pasniegtas arī dažādas jautras balvas - teiksim, par Gada MP Bāra tukšotāju tika pasludināts kāds Dainis jeb arī pazīstams kā Blade Of Darkness. Neatpalika arī mūzikas veikals Randoms ar savām specbalvām, piemēram SKYFORGER-iem tika Latvijas karogs. Vai ar domu, lai neapmaldas pasaulē?!

Vakara gaitā visumā kuplo apmeklētāju (ap 200 matainām galvām) ar 15-20 minūšu gariem priekšnesumiem priecēja DISLOCATION, REBEL RIOT, RELICSEED, PRETERNATURAL, FLAYING, SOVVAĻNĪKS, COLDFLAME, un nobeidzot visu bija rock & metal karaoke vai līdz agram rītam.

Vislielāko jautrību zālē izraisīja FLAYING ar savu brutāli cūcisko šovu un nemitīgajiem uzaicinājumiem uz iedzeršanu. Nedaudz samulsināja RELICSEED, kuriem noteikti kaut kas nav kārtībā ar prioritātēm. Kapēc sava jau tā īsā koncerta beigās ir jāspēlē nevienam nevajadzīgs Slipknot koveris, ja tikko izdots ir jauns albums ar svaigām dziesmām, kuras būtu lielāka jēga atrādīt publikai?

Bet, tātad pie lietas - balvas par 2010. gadu ieguva:

Gada labākā - Jaunā Grupa: REBEL RIOT
Gada labākais - Vokālists: JĀNIS UMBRAŠKA (FLAYING /ex- TRENDKILL METHOD)
Gada labākais - Albums: SKYFORGER - KURBADS
Gada labākā - Koncertgrupa: PRETERNATURAL
Gada labākais - Mūziķis: GUNTARS ENDZELIS (RŪSA, ģitāra)
Gada labākā - Grupa: SKYFORGER

KARAMETĀLA kolektīvs apsveic visus uzvarētājus!

Kā redzams, 2010. gads ir pagājis zem SKYFORGER zīmes, kuri saņēma abas galvenās grupu balvas. Tāpat viņi nesen arī visai neticamā kārtā izpelnījās visas Latvijas mūzikas sabiedrības uzmanību prestižajā Gada Mūzikas Ierakstu Balvā, saņemot balvu par labāko roka albumu.

Uzvarētāju tronim turpat vien tuvumā arī nogrozījās, tas ir, otrā un trešā vieta:

Jaunā Grupa: NIGHTTALES un MALDUGUNS
Vokālists: JĀNIS BOĻŠAKS (Sanctimony) un ELĪNA GINDRA (NightTales)
Albums: HEAVEN GREY un SOVVAĻNĪKS
Koncertgrupa: FRAILTY un SKYFORGER
Mūziķis: EDGARS RAKOVSKIS (Relicseed, ģitāra) un EDMUNDS VIZLA (Frailty, ģitāra)
Grupa: HEAVEN GREY un FRAILTY

Līdz ar to simboliski ir pavilkta strīpa zem 2010. gada, tas nu ir aizgājis un trakmetāla mūziķi var droši kalt jaunas ripas nākamajam 2011. gadam.

NOBEIGUMĀ... NELIELAS PĀRDOMAS

Uzmetot acis uzvarētāju sarakstam, jādomā, ka lielākā daļa droši tika pie savām balvām pelnīti. Tika iets un darīts, dziedāts, dejots un dzejots, tas viss ierakstīts un iepakots, kautkur izdots.. vārdu sakot visi centušies bija uz apaļu desmitnieku.

Bet kas iekrīt acīs ar šādu aptaujas gala rezultātu: pārskatot interneta resursus last.fm, visai viegli var konstatēt dažas dīvainības:

Labākais vokālists Jānis savā pamatgrupā (FLAYING) 2010. gadā ir spēlējis tikai 2 koncertus, kā arī albumus savās divās grupās pagājušo gadu arī nav izdevis. Visu cieņu dzelzs rīkles īpašniekam, bet vai tomēr nebūtu pareizāk atrast citu, piemērotāku kandidatūru no tiem, kuri veikuši ko taustākāmu 2010. gadā, kaut vai starp tiem, kas ierakstījuši albumus? Savādāk vai nav iespējams, ka dažam citam nominantam rodas izjūtas, ka balvas tiek pasniegtas, kā saka "par skaistām acīm"?

┼┼ Gada labāka koncertgrupas izvēle (PRETERNATURAL), protams subjektīvi paraugoties, arī šķiet visai dīvaina. Interneta resursos redzams, ka viņiem 2010. gadā nospēlēto koncertu skaits ir tikai 5 gabali. Ar ko gan PRETERNATURAL savos piecos koncertos būtu bijuši tik ievērojami, lai aizēnotu nu kaut vai tos pašus FRAILTY (10 koncerti), HEAVEN GREY (10 koncerti ), TESA (16 koncerti), SKYFORGER (26 koncerti)?

Skatoties pēc šādas mērlentas, rodas zināmas šaubas par balvas pamatotību, un līdz ar to tiek apšaubīts, vai veiktā interneta aptauja (uzvar tas, par kuru ir visvairāk nobalsots) ir patiesībā labs veids, kā noskaidrot uzvarētājus? Pastāv iespējas, ka tā vai citādi tiek veidotas fanu balsu "zvejošanas" akcijas, kas protams, nav godīgs veids, kā uzvarēt.

Ja skatās pēc būtības, nav šaubu, ka vismaz nominācijā par koncertgrupu, tur jau arī vajadzētu uzvarēt SKYFORGER, kas ar savu "Kurbadu" ir koncertējuši visvairāk, tai skaitā lielos ārzemju festivālos. Bet var saprast arī organizatorus, kam noteikti ir savs limits izsniegto balvu skaita ziņā, tas ir divas "uz kaklu".

Vispār runājot par skajiem, rodas iespaids, ka drīz būtu jāpadomā par kautkādu mūža balvu šiem pagān-trakmetālistiem, kuri jau daudzus gadus nerimtīgi kaļ un kaļ ceļu sevis iedomātajā metāla olimpā. Vismaz apbalvošanas ceremonijā, abi grupas galvenie bārdaiņi Pēteris un Zirgs teica, ka jau topot jaunas dziesmas. Tas priecē. Mums vajadzētu būt lepniem, ka mums Latvijā ir savi Kings Of Metal, par ko citi kaimiņi var pamatoti mūs apskaust.

Līdz nākamajai balvai!

Komentāri:

 • arnej (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Autoram.

  Nesmeu nez balsojis, nez apmeklējis šo pasākumu, bet pēc kādiem kritērijiem jūs izvēlaties labāko koncertgrupu? Es nemēru uzstāšanos skaitu, bet gan kvalitāti , varbūt subjektīvi varbūt nē, bet preternatural dzīvās uzstāšanas limenis ir pietiekāmi augstāks par skyforger, vari piekrist vari nē, bet man iekas ka balva ir pelnīta

 • Overkirils (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Un es domāju, ka tikai Sametis var tik briesmīgu publicistikas stilu izvēlēties. Acis vīst...

 • Goat Molestor (Goat_Molestor) @ 24.12.2011 - 03.33

  Arnej.

  Paskatījos uz visu lietu tīri matemātiski - pēc skaita kas ir vismaz kautkāds vienojošais faktors.
  Protams, tam nevajadzētu būt vienīgajam rādītājam. Bet tad kas, emocijas zālē? Imidžs, šova elementi?

  Un vai var salīdzināt stilus, piemēram doomerus Frailty un Heaven Grey vs Preternatural, kuri kapā agresīvāko death metal?

  Neesot kādu konkrētu grupu fans, vēlējos tikai pateikt, ka nominācijas 'koncertgrupa' uzvarētāja izvēles principi, iespējams, ir samērā neskaidri.

 • TVnets (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Overkiril, mazulīt, rakstnieku savienības biedr, goat_molestor stilu mēs visi redzējām, bet nevienu tavu rakstu darbu gan mums nav nācies vēl ievērtēt.

  Kā saka - sagaida pēc cepures, pavada pēc darbiem.

 • Inde (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Man jau šķiet, ka visas balvas tika godīgi piešķirtas (par dalīšanu to negribētos saukt).
  Pats piedalījos balsojumā un ka jauno un koncertgrupu izvēlējos Diseim.

 • black widow (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nezinu par Preternatutal, bet Skyforger Sapņu Fabrikā norāva jumtu un aiznesa tālu prom, man gada labākais koncis bez variantiem.

 • Klucifers (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Kad murmuļi vienreiz sapratīs, ka notika anonīma balsošana par visām nominācijām??? Tā arī sadalīja balvas!

 • BladeOfDarkness (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nu, pēc koncertu skaita tiešām nav jēgas kādus secinājumus izdarīt - Diseim ar bija daudz koncertu, pāri 10 ganjau. Skaji LV tik pāris reizes uzstājās, tā ka 99% no balsotājiem sprieda pēc šī fakta. Malduguns divi koncerti Rīgā bija pietiekami liels iemesls, lai es viņus iekļautu savā koncertgrupu topā.

  Jaunās grupas, koncertgrupas, vokālista un mūziķa kategoriju uzvarētāji arī man likās neloģiski, jo savā prātā tos pie kandidātiem nebiju licis, bet tā ļaudis balsoja un cerams nelietīgi neizmantoja dinamiskās IP adreses, internetkafejnīcas u.c. viltības.

 • nerd (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nesaprotu ko cepjas pa to Malduguni? Prasts patups dets.

  A pa ko dot shiem balvas? Ne savas lapiņas, ne ierakstu, nav pat sūdainas demo kasetes. Bet kreklus sadrukājuši gan nadzīgi kā tādi žīdu komersanti. Viss iet otrādāk nekā vajadzetu.

 • Sidlavs (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Rīkotājiem tomēr vajadzētu katrā kategorijā izvirzīt vairākus nominantus, par kuriem tad cilvēkiem balsot, jo, ja man, piemēram, patīk tikai kādas 3 grupas no visām, tad, pat ja kādai man ne tik labi zināmai ir bijuši 15 graujoši koncerti, es par to nebalsošu, bet ierakstīšu kādu citu, kas varbūt nav neko sevišķu šogad izdarījusi. Vajag tomēr objektīvi izvērtēt, kuri mūziķi katrā lietā pēdējā gadā ir kaut ko ievērojamu paveikuši, un tad kādus 5 nodot balsošanai. Citādi man varbūt patīk, kā kāds dziedāja albumā pirms 3 gadiem vai spēlēja koncertu aizpagājušgad, un es bezjēgā nobalsoju par to.

  Žēl, ka Relicseed neko nedabūja. Tas man Latvijā ir otrais numurs aiz Skyforger.
  Vokāla balvu arī dabūjis "gārdzējs". Apnicīgi, ka Latvijā ir diezgan maz metāla grupu, kas atzīst nosacīti "tīru" dziedāšanu. Es balsoju par Kasparu no Pūķa gara.

 • TT-80 (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Par to koncertgrupu. Pats nosaukums jau saka, ka tad attiecīgi grupai jākoncertē kā trakiem. Ja nav fakin koncertu, tad kāda var būt koncertgrupa?
  Blade of darknes, vai 2 koncerti kautkādos pagrabos ir pietiekoši tavam top 1?

 • Church Burner 665 + 1 (Church_Burner) @ 24.12.2011 - 03.33

  Sovvaļņīks droši vien ka visus savus latgaļu radus un draugus mobilizēja, lai balsotu. Ņikas nav ņijaušs...

 • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  zarnas jau sāp no smiešanās.
  par komentāriem un domu graudiem.

 • Tēsiens (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  to, ka zarnas sagriezās vajadzēja te iebezdēt?
  :D
  Man šķiet saturīgi komentāri.

 • black widow (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Sidlavam pagaidām sakarīgākais priekšlikums par vairākiem nominantiem par kuriem tad balsošana. Jācer kāds to uzklausīs.

 • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  uhu.
  saturīgi gan, par to arī smejamies.
  par bezdēšanu, saturīgākiem komentiem te vesela tēma ir:
  http://truemetal.lv/fo...

 • dveesele (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  heh.. bija riktiigi labs pasaakums :) un protams, prieks par Skyforger ;)

 • BladeOfDarkness (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  @ Sidlavs: Bet tu jau izvērtē, kuri tavuprāt ir bijuši labākie šajā gadā ... ja tu grupu neesi dzirdējis, tad kāda vēl vērtēšana ? Par veciem lauriem nav jēgas balsot. Atstāj aili tukšu. Izvirzīšanai ir jēga tikai jaunās grupas kategorijai.

  @ TT-80: OK, Melnā Piektdiena un Nabaklab jau pagrabi vien ir, protams, bet kāda tam nozīme, kurā pažobelē grupa nobliež ? Galvenais, ka ir laba skaņa un ugārs. Divi koncerti nav daudz, bet nav arī maz. Daudziem droši vien pietika ar vienu Skaju koncertu, lai tos izvirzītu. Es beigās tomēr Frailty liku, jo konstanti priecēja visa gada garumā.

 • buzzer (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Nesaprotu ko cepjas pa to Malduguni? Prasts patups dets.

  nu, ja. tāds pats patups dets, kā Flaying un Obituary.

  SKAIFORGER!

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Maldugunim un vēl dažiem- visas iespējas ir attīstīties.... nekas nav zaudēts...

 • Mad Max (mad_max) @ 24.12.2011 - 03.33

  marazms vien ir. labāk būtu papriecājušies par visu nomināciju uzvarētājiem, nevis dirsuši vai šaubījušies (tai skaitā arī raksta autors) par rezultātiem. Kāda velna pēc ir jāmeklē kaut kādas dīvainības? Un kāpēc ir jāpārmet kaut ko organizātoriem par izsniegto balvu skaita limitu vienai grupai???
  Metāla gada balva notika jau otro reizi un acīm redzot cilvēki no tā nemācās. Balsojam MĒS PAŠI un izvirzam savus kandidātus arī MĒS PAŠI. Visi noteikumi netika slēpti no mums jau no paša sākuma. Visu izšķīra balsu skaits. Tad kāda velna pēc, ja par Jāni no FLAYING nobalsoja kaut vai 50-60 cilvēki (var būt arī krietni vairāk) un ar to pietika, lai apsteigtu pārējos pretendentus, viņš nav pelnījis to balvu? Kadi koncerti? Kādi ieraksti? Kāds tam ar to sakars?

  Proti fanu balsojums nav tas objektīvākais veids kā noteikt to labāko, BET kamēr cits variants nav piedāvāts visi balso par to, kas pašam vairāk tīk.
  Un no šī viedokļa rezultāti ir vairāk nekā pareizi un loģiski.

  Pats balsoju. Objektīvi. Rezultāti: 3 manis nosauktie balsojuma kandidāti uzvarēja savās nominācijās.

 • RR (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  rau, par to arī zarnas sāp no smiešanās par "saturīgiem" komentāriem, ka nav šī doma aizgājusi līdz domājošām smadzenēm (paldies Mad Max):

  "labāk būtu papriecājušies par visu nomināciju uzvarētājiem, nevis dirsuši vai šaubījušies par rezultātiem."

 • sametis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Bet mēs letiņi ziniet kādi esam - kā Pērkons dzied "mēs pārtiekam viens no otra"...

 • Raitis Sametis (sametis) @ 24.12.2011 - 03.33

  Pastāv jau visādas iespējas, tostarp taisīt arī kādas "alternatīvas" aptaujas ;)

 • Tontoons (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  nu vo, nākamgad varēsiet pasniegt savu īpašo karametāla "objektīvo" balvu sevis izvēlētai grupai. Vai vairākām...

 • Karkass (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  "A pa ko dot shiem balvas? Ne savas lapiņas, ne ierakstu, nav pat sūdainas demo kasetes. Bet kreklus sadrukājuši gan nadzīgi kā tādi žīdu komersanti. Viss iet otrādāk nekā vajadzetu."

  Haha, šitais labs. Es nesaprotu, kādēļ Latvija joprojām vēl nav pasaulslavena metāla lielvalsts (Somijas līmenī, kā minimums), ja reiz mums ir tik zinoši metāla teorētiķi..

 • Goat Molestor (Goat_Molestor) @ 24.12.2011 - 03.33

  Mad Max.

  Mēs jau priecājamies. Savā rakstā apsveicu visus uzvarētājus. Bet ja tas ir publisks pasākums, tad to jebkurš var arī komentēt un izteikties, vai ne?

  Nekādas dīvainības netika meklētas, bet tomēr ir interesanti paskatīties ar ko tad uzvarētāji ir bijuši ievērojamāki par citiem. Neviens īpaši kritizēts (jeb jūsu terminoloģijā - apdirsts) arī netiek.

  Runa ir par to, ka pieminētie hipotētiskie 50-60 cilvēki, niemēram nākamgad, ir kādas grupas draugi, visu sarunā un izveic fanu akciju, nobalso katrs no 10-20 datoriem, un skat, mūsu čoms ir pirmajā vietā, lai gan tas, iespējams, nav neko ievērojamu izdarījis.

  Domāju, ka tā ideja par priekšā iedotiem nomimantiem nav peļama un vismaz uzreiz atsijā nost kreisos. Protams, var atstāt arī ailīti #Cits, kur var tomēr ierakstīt savu favorītu.

 • Raitis Sametis (sametis) @ 24.12.2011 - 03.33

  Sieg Hail!
  Paldies par komentāriem - ir prieks, ka šī tēma nevienu neatstāj vienaldzīgu. Par to jau divkāršs (gan tālu no 665-kārša) prieks. Tagad atbildes dažiem iepriekšējiem:

  *1)arnej - vai tad pamatraksta autors nedrīkst izteikt saturīgu viedokli? Ko? Viedokļus (es būtu priecīgs - ja to vidū lielā pārsvarā būtu saturīgie) varam izteikt visi. Es te vēl nepiemetu vienu vispārīgu teicienu: ja kaut ko kritizējam- tad "vietā" liekam kādu savu variantu (tostarp gaidāmajam "Metal Award jau 2011").

  *2) Overkirils - acis vīstīsies melnās drānās no maniem rakstiem arī turpmāk, es vakaros pie sveču gaismas tieši šai sakarā veicu treniņus, arī pēc plkst. 24:00 ;)

  *3)Tontoons - pasniegt speciālās Karametāla balvas-> tā ir absolūti neslikta ideja pēc gada, kad būs nākamā "Metal Award". A kas zina - varbūt uzrīkosim ko speciālu!?

  * 4)Karkass - lai Latvija būtu metāla lielvalsts, tur ar karametāla cirvjiem jācīnās visiem, JĀ - VISIEM, komandām jārada traka mūzika, bet faniem - ar kājām uz koncertvietām jāatbalsta (ar šo arīdzan vērojamas problēmas, piemēram uz THERION un CANNIBAL CORPSE nesenajiem pasācieniem vien 100-200 "metālgalvas" atstūmās...).

 • Karkass (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  "Runa ir par to, ka pieminētie hipotētiskie 50-60 cilvēki, niemēram nākamgad, ir kādas grupas draugi, visu sarunā un izveic fanu akciju, nobalso katrs no 10-20 datoriem, un skat, mūsu čoms ir pirmajā vietā, lai gan tas, iespējams, nav neko ievērojamu izdarījis."

  Šāda rīcība, protams, ir negodīga, un tas liecina par grupas attieksmi pret apbalvojumu un to, ka pats apbalvojums tiek vērtēts augstāk nekā tie sasniegumi, par kuriem tas tiek piešķirts. Bet komentētājiem un novērotājiem diez vai būtu glīti mētāties ar aizdomām un norādīt ar pirkstu uz visiem, arī tiem, kas attiekušies pret balsošanu un pretendēšanu uz balvu godprātīgi - labāk lai tas paliek uz visu iesaistīto sirdsapziņas (cik nu liela tā kuram ir). Galu galā, čaulas bez satura drīz vien sabrūk pašas no sevis.

 • Karkass (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Kas attiecas uz mani, varu piebilst (lai neizskatītos, ka tikai moralizēju), ka pats esmu tādas grupas sastāvā, kura kandidēja uz apbalvojumu noteiktās nominācijās, taču balsošanā pats vispār nepiedalījos (jo man nebija konkrēta viedokļa par labākajiem/sliktākajiem) un arī netiku nevienu mudinājis (pat netieši) balsot par noteiktiem kandidātiem/sasniegumiem.

 • korpse (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Netā atradu šādu te rakstu par pasākumu no Neatkarīgās Rīta Avīzes.

  Piektdiena, 25.marts (2011) | Sandris Vanzovičs

  Jau šķita, ka mūzikas industrijas pārstāvji salikuši visus punktus uz i un atskaitījušies par pērn paveikto, bet nē – pagājušās nedēļas nogalē tika sadalītas Latvijas metālmūzikas Gada balvas.

  Šajā balvu pasniegšanas ceremonijā, kas visai jestrā un draudzīgā atmosfērā risinājās Rīgas klubā Melnā piektdiena, varēja klātienē skatīt vairāku grupu uzstāšanos, kā arī pie CD pārdošanas stendiem saprast, cik patiesībā daudz pašmāju produkcijas ir gājušas secen tā sauktās lielās skaņu industrijas ražojumu vērtētājiem. Salīdzinot ar Latvijas Mūzikas ierakstu kompāniju Gada balvām, viens aspekts gan nemainījās – tā bija grupa Skyforger.

  Kā zināms, Skyforger albums Kurbads tika atzīts par pagājušā gada labāko roka nominācijā. Melnajā piektdienā grupa tika uzreiz pie divām balvām – gan par albumu (nominācijā apsteidzot Sovvaļnīku un Heaven Grey), gan kā labākie kopumā (balsojumā apspēlējot Frailty un Heaven Grey). Gada labākā koncertgrupa – Preternatural, šī laikam bija vienīgā nominācija, kuras objektivitāte radīja šaubas, jo vēl trijniekam nominētie Skyforger un Frailty (un pat nenominētie Sanctimony un Heaven Grey), šķiet, ir daudz cienīgāki pretendenti. Bet – lai nu tā būtu. Par 2010. gada labāko jauno komandu pilnīgi pelnīti tika atzīti Rebel Riot – šiem puišiem tiešām ir iekšā!

  Kopumā pasākums noritēja ļoti brīvā, atraisītā un demokrātiskā atmosfērā un, kas nav mazsvarīgi, netika iestiepts neskaitāmu stundu garumā. Varbūt Latvijas Mūzikas ierakstu kompāniju Gada balvu pasniegšanas ceremonijas organizatoriem ir vērts doties smelties pieredzi pie metālistiem?

 • Intars (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  Prasts, patups dets? Bet vai tad tas prastums un tupums nav īsteni stingra "deta" esence?

 • Church Burner 665 + 1 (Church_Burner) @ 24.12.2011 - 03.33

  Dzīvajā nav nācies dzirdēt, bet no ieraksta liekas, ka uzgrauj pamatīgi http://www.youtube.com...

 • detucis (nereģistrēts) @ 24.12.2011 - 03.33

  re, te uzgrauj daudz labākā kvalitātē, no tā paša Lietuvas koncerta. Nemaz tik drausmīgi tupi neizklausās.
  http://www.youtube.com...